Dwa kochane samczyki [Kraków/Katowice]

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Nigys
Posty: 58
Rejestracja: pt gru 23, 2011 2:56 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Dwa kochane samczyki [Kraków/Katowice]

Post autor: Nigys »

Z ciężkim sercem piszę tego posta, jednak wydaje mi się to aktualnie najlepszą opcją.

Szukam dobrego domu dla dwóch 10miesięcznych Panów.
Szczurki trafiły do mnie z zoologa (spędziły tam 8 miesięcy swojego życia) w celu dołączenia do mojego osamotnionego szczurka Pchły. Niestety po dwóch miesiącach prób łączenia na różne sposoby, Pchła zamiast je zaakceptować - atakuje kolegów. Nie ma ni w ząb postępu a niestety nie jestem w stanie trzymać trzech dużych klatek (mam jeszcze Koszatniczki) i zapewnić im osobne wybiegi tak aby żadne stworzonko nie było pokrzywdzone.

Bliźniaki przeszły kontrolę weterynaryjną - są zdrowe.
Dosyć nieśmiałe, długo przyzwyczajają się do człowieka ale nie gryzą (łapią jedynie przez kraty). Nie lubią być podnoszone co wyrażają piskiem jednak są ciekawskie i gdy już się przyzwyczają to nachalnie iskają człowieka ::) .
Są ze sobą bardzo zżyte dlatego oddam je jedynie razem.

Stosunek do innych szczurów - Pchły się boją panicznie, jednak w zoologu mieszkały bezproblemowo w klatce z dwoma innymi, młodszymi o trzy miesiące samczykami.

Stosunek do innych zwierząt - zapoznały się tylko z jedną koszatniczką (tą łagodniejszą) i nie przejawiały nadmiernego zainteresowania.

Jeśli ktoś chciałby się nimi zainteresować, prosiłabym o odpowiedzenie na poniższe pytania:
1. Czy masz już szczury?
2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary.
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków?
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście.
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?
9. Jak będą wyglądały wybiegi?
10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną?

Zdjęcia pojawią się jutro, bo coś nie chcą się wgrać.
Obrazek+ Pan Skarpeta
Za TM: Celinka, Tereska, Mo, Dango, Maciej
Awatar użytkownika
Nigys
Posty: 58
Rejestracja: pt gru 23, 2011 2:56 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Dwa kochane samczyki [Kraków/Katowice]

Post autor: Nigys »

Zdjęcia przystojnych Panów, którzy aparat uważają za zło wcielone.

1. Bliźniak nr 1 vel Pinky
W tym duecie to on jest tym bardziej uległym. Szybciej też przekonuje się do ludzi.
Obrazek


2. Drzemka. U góry Bliźniak nr 2 vel Mózg, na dole Pinky.
Obrazek

3. Drzemka - "Łypnę okiem, co tam kombinujesz".
Obrazek

4. Pinky z "kradzionym" chlebkiem i Mózg po "jeżyku".
Na tych zdjęciach najlepiej widać różnicę między chłopakami. Pinky na duże uszka, płaską głowę i ciemną łatkę między uszami. Jego futerko jest nieco krótsze, w dotyku trochę barankowate.
Mózg ma pyszczek bardziej klasycznego szczurka i ledwo widoczne szare umaszczenie gdzieniegdzie. Futerko trochę dłuższe niż u brata ale w dotyku też takie barankowate - nie gładkie.
Obrazek

Obrazek


Może po zdjęciach ktoś zakocha się w chłopakach?
Obrazek+ Pan Skarpeta
Za TM: Celinka, Tereska, Mo, Dango, Maciej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”