[ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

liberta1
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 18, 2014 5:52 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

[ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: liberta1 »

Witam wszystkich bardzi gorąco.
Przygarnę (kupię) dwa młode samce najlepiej jeszcze przed świętami.
Szczurzy temat przewija się w moim domu już od około 2 lat. Z córka co jakiś czas namawiamy mamę na zwierzątko. Ciągle spotykaliśmy się z odmową a teraz mama sprawiła nam prezent na mikołajki i podarowała nam klatkę. Klatka co prawda mała (30/50/50) ale jest zgoda. Zaangarzowali się wszyscy, nawet teściowa szyje chamaczki.
Co do klatki to będę potrzebował waszej pomocy. Niewiem czy inwestować w nową wiekszą czy kombinowac z dostawieniem drugiej, ale to do innego działu.
Zalezy mi na czasie bo mała jeszcze o niczym nic niewie i chcielismy jej zrobic prezent pod choinkę. Żeby nikt nie pomyślał ze to bedzie tylko świąteczna zachcianka, zabawka dla dziecka czy coś ten deseń.
Zapraszam na PW
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: olgapsiara »

Klatka musi być większa. poszukaj na np. Olx . tu na forum tez jest dużo szczurów. i oczywiście Witaj
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
liberta1
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 18, 2014 5:52 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: [ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: liberta1 »

olgapsiara pisze:Klatka musi być większa. poszukaj na np. Olx . tu na forum tez jest dużo szczurów. i oczywiście Witaj
Tak, Tak. to nie podlega żadnej dyskusji. Mam już miejsce na taką 100/50/..... ale myśle o troszke mniejszej. Szukam wiekszej kuwety i drugiej ktatki żeby je połączyc.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: yss »

Klatkę 100x50 trzeba mieć siłę obsługiwać. Przy klatce 80x50x80 ledwo daję radę unieść górę - zaraz w krzyżu coś trzaśnie. Polecam uwadze :) Bo człowiek kupuje giganta a potem stęka płacze i czeka na pomoc rodziny ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
liberta1
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 18, 2014 5:52 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: [ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: liberta1 »

yss pisze:Klatkę 100x50 trzeba mieć siłę obsługiwać. Przy klatce 80x50x80 ledwo daję radę unieść górę - zaraz w krzyżu coś trzaśnie. Polecam uwadze :) Bo człowiek kupuje giganta a potem stęka płacze i czeka na pomoc rodziny ;)
Dziękuje za dobre rady.
Właśnie o takich wymiarach myślałem.
Myśle że razem damy rade. To bedzie kolejna żecz którą można robić razem z rodzinką :)
liberta1
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 18, 2014 5:52 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: [ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: liberta1 »

OK. Klatka już jest 80/50/80. ta mniejsza zostaje. Może w przyszłości je złączymy i powiększymy stadko.
Nadal szukam szczurków
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: yss »

liberta: spokojnie, co nagle, to po diable. Gdzieś czekają Wasze szczurki i na pewno się pojawią.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: [ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: harleyquinn »

http://olx.pl/oferta/szczecin-gryfino-m ... 31061458d3 Godzinę drogi od Was. Ale nie wiem, czy dojazd wchodzi w grę :)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
liberta1
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 18, 2014 5:52 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: [ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: liberta1 »

harleyquinn pisze:http://olx.pl/oferta/szczecin-gryfino-m ... 31061458d3 Godzinę drogi od Was. Ale nie wiem, czy dojazd wchodzi w grę :)
Dzieki za pomoc. Na tą chwilę została tylko parka a ja niewiem co myśleć o kastrowaniu.
SZkoda.
Wczoraj byliśmy w niedawno otwartym zoologicznym i właścicielka zobowiązała sie popytać znajomych o 2 młode. Sklep jest raczej nastawiony na gady i płazy a te gryzonie które mają mnożą raczej na pokarm.
Może coś z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: [ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: harleyquinn »

Nawet jeśli już z tego zoologicznego - proszę się upewnić, że młode będą miały kontakt z człowiekiem. Jeśli nie to będziecie mieli problemy z takimi szczurkami do końca ich życia. Będą osowiały, mogą być agresywne, nieufne.

I dlaczego została parka?
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: yss »

Weźcie jednego.
A drugi się wkrótce znajdzie :) Tak tez można. Lepiej niż sobie zamawiać karmowe szczury. Coś ci chyba pisałam na pw o chowie wsobnym.... :) a dla gada to obojętne czy szczur będzie miał cztery nogi, czy pięć. Ale dla Was to nie powinno być obojętne.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: yss »

ten się nie myli, kto nic nie robi
liberta1
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 18, 2014 5:52 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: [ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: liberta1 »

harleyquinn pisze:
I dlaczego została parka?
Oglądałem kolejne ogłeszenie tej osoby i została już tylko parka.
liberta1
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 18, 2014 5:52 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: [ GORZÓW WLKP] Przygarnę 2 samce

Post autor: liberta1 »

yss pisze:Weźcie jednego.
A drugi się wkrótce znajdzie :) Tak tez można. Lepiej niż sobie zamawiać karmowe szczury. Coś ci chyba pisałam na pw o chowie wsobnym.... :) a dla gada to obojętne czy szczur będzie miał cztery nogi, czy pięć. Ale dla Was to nie powinno być obojętne.
Wziołem sobie twoje słowa do serca.
Sklep " produkuje" sam na własne potrzeby.
Te które wzieliśmy są od znajomego, znajomego który ma znajomego tej właścicielki sklepu.
Byliśmy u gościa w domu i wybraliśmy 2 młode samce z 3 które miał razem z 3 dorosłymi samcami. W drugiej klatce same dziewczyny. Maluchy są z wpadki której właściciel nie potrafił wyjaśnic.( chyba są wiatropylne ;D )
Nasze chłopaki ( Pączek i Rubin) mają 9 tygodni i są bardzo przyjazne.
Więcej po świetach.
Życzymy wszystkim wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, i żeby wasze szczurki dziś do was przemówiły ludzkim głosem dziękując wam za waszą przyjaźń i serce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”