[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc w wyborze klatki

Post autor: smeg »

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... 120/140662 - kilka osób na forum ma tę klatkę i jest nią zachwycona ;) Masz samce czy samiczki? Obie klatki mają 21 mm między prętami, dorosłe szczury przez to nie wyjdą, zwłaszcza samce, ale jeśli będziesz w przyszłości chciała przygarnąć jakieś młode szczurki, to może być za duży odstęp.

Kota lepiej nie dopuszczać do szczurów, niektóre nic sobie nie robią z jego obecności, ale niektóre wpadają w panikę i są w szoku przez kilka dni. Zwłaszcza, że szczury i tak potrzebują codziennych wybiegów po pokoju, nawet jeśli mają ogromną klatkę ;)

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... owe/134123 - ja marzę o tej klatce :) Ale cena niestety trochę powala.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc w wyborze klatki

Post autor: smeg »

Na allegro są też tanie klatki w tym stylu: http://allegro.pl/klatka-dla-myszy-szcz ... 85790.html. Zaletą jest mały odstęp między prętami, nawet myszka się nie przeciśnie ;) Niestety, palca też tam raczej nie włożysz, żeby pogłaskać szczura przez kratki. Z droższych polecana jest jeszcze Casita: http://allegro.pl/ferplast-casita-120-k ... 32396.html.

Ogólnie szczury wolą jednak wyższe klatki niż szersze, zwłaszcza samiczki, o ile nie są jeszcze staruszkami ;) Moje w klatce 100x54x100 zawsze okupują najwyższe piętra i hamaki, lubią być wysoko :) No, chyba że masz leniwe samce albo starsze szczurki, wtedy rzeczywiście niska klatka jest bezpieczniejsza i wygodniejsza.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jordan »

tylko ta z 1 linku ma bardzo slaba kuwete moje rozbroily taka dwupietrowke w 2 dni i dziura wielkosci piesci.. wiec warto zaiwnestowac od razu np w casite, niz potem 2 razy kupowac
Obrazek
Klara
Posty: 85
Rejestracja: wt sty 24, 2012 10:09 am

Re: Proszę o pomoc w wyborze klatki

Post autor: Klara »

smeg pisze:Masz samce czy samiczki? Obie klatki mają 21 mm między prętami, dorosłe szczury przez to nie wyjdą, zwłaszcza samce, ale jeśli będziesz w przyszłości chciała przygarnąć jakieś młode szczurki, to może być za duży odstęp.
Kota lepiej nie dopuszczać do szczurów, niektóre nic sobie nie robią z jego obecności, ale niektóre wpadają w panikę i są w szoku przez kilka dni. Zwłaszcza, że szczury i tak potrzebują codziennych wybiegów po pokoju, nawet jeśli mają ogromną klatkę ;)
Samiczki. Ale boję się, że jak będą wspinać się po prętach, to kot machnie pazurem. Szczurki były z kotami, ale tamte nie polowały na nie. :-) Więc kotów się nie boją jeśli o to chodzi. Szkoda, że tamta taka słaba, bo jest fajna. Ja mam klatkę po królikach, więc między nią a tą specjalnie różnicy by nie było. Chodziło mi o piętro. Chyba, żeby po prostu złączyć dwie takie klatki.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: akzi »

to jak nie stac cie na klatkę to raczej nie bedzie cie stac na utrzymanie jak i ewentualne leczenie szczurów.

więc może narazie odłóz sobie kaskę kup klatkę i inne takie i dopiero szczura zaadoptuj :)

hhe ? :)



Dyskusja przeniesiona z: http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... 13#p843913 . noovaa
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Okuni
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 24, 2012 6:07 pm
Numer GG: 11218415
Lokalizacja: Prażmów/Warszawa
Kontakt:

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: Okuni »

Klatkę jestem w stanie kupić dopiero 17ego lutego, bo wtedy dopiero będę mieć finanse, ale tymczasowo dałoby się chyba małe szczurki przechować w mniejszej klatce na kilka dni.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: Afera »

No tak tylko po co tak modzić? Nie lepiej poczekać te 3 tygodnie i po tym czasie mieć wszystko dopięte na ostatni guzik? Mnie nie podoba się takie branie na siłę zwierząt... ale Ty masz swój rozum i zrobisz jak uważasz.
9 duszyczek za TM [*]
Okuni
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 24, 2012 6:07 pm
Numer GG: 11218415
Lokalizacja: Prażmów/Warszawa
Kontakt:

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: Okuni »

Pogadałam z ojcem i ma mi pożyczyć na klatkę. Dziś przejadę się z nim do zoologicznego i obejrzymy co i jak.
Okuni
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 24, 2012 6:07 pm
Numer GG: 11218415
Lokalizacja: Prażmów/Warszawa
Kontakt:

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: Okuni »

Jakie wymiary klatki polecacie dla dwóch szczurków?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: noovaa »

W zoologicznych klatki są bardzo drogie. Lepiej kupić przez internet.

Odpowiednia dla 2 szczurków to: 70x40x60cm
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: Afera »

Szczerze proponuję zoologi ominąć szerokim łukiem, bo klatki mają zazwyczaj małe w kosmicznych cenach i zachęcam do odwiedzenia ogłoszeń u nas na forum (są do sprzedania klatki używane) a także Allegro - można kupić prosto u producenta dużą, nową klatkę za niską cenę.
9 duszyczek za TM [*]
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: Hanka&Medyk »

Żaden z wymiarów nie może być mniejszy niż 30-40cm, zależnie od płci szczurów. Przejrzyj sobie oferty sklepów internetowych i potem poklikaj w kalkulator (http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/) sprawdzając, czy 2 sztuki szczura Ci się zmieszczą.
Z moich doświadczeń wynika, że kompletnie nie opłaca się kupować klatek w sklepach stacjonarnych - doją strasznie z człowieka, kiedy w internecie można dostać klatki za połowę tego, co oni chcą.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Okuni
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 24, 2012 6:07 pm
Numer GG: 11218415
Lokalizacja: Prażmów/Warszawa
Kontakt:

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: Okuni »

Przynajmniej obejrzę klatki w sklepie zoologicznym i zobaczę jak one wyglądają, a jeśli cena będzie zbyt wygórowana to zamówię przez internet, ale dziękuję Wam bardzo za pomoc :3
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: akzi »

ja mam z zoologa klatke za 150 zł wyglada tak :

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

mysle że cena wcale nie wygurowana kletka jest duża mam 2 szczury
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: Flaumel »

W porównaniu z np. tą : http://www.klatki.org/klatka-70x40x80-510113 (pierwsza z brzegu która mi się przypomniała): cena raczej wygórowana :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”