[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: emi2410 »

Żaden wymiar klatki nie może mieć poniżej 40 cm. ::)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: BlackRat »

Panna Szczurencja pisze:Ekhm... 35 cm to głębokość
Ekhm...wiem, że to głębokość ::) Najkrótszy bok klatki powinien mieć co najmniej 40cm....
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: last.drop.of.blood »

Panna Szczurencja pisze:Jak tu cokolwiek napisać i nie zostać skrytykowanym ??? ???
Nikt Cię nie krytykuje, tylko chcemy Ci pomóc. :) Póki szczurki są małe możesz trzymać je w tej klatce, ale jak podrosną pasowałoby kupić nową klatkę- chociażby używaną. ;]
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: smeg »

Kiedy 3 lata temu zaczynałam przygodę ze szczurkami, taka klatka była uznawana za odpowiednia na 2 szczury. Teraz trochę się zaostrzyły kryteria, z mojego doświadczenia też wynika, że jest trochę przyciasna. Jeśli będziesz mieć okazję, warto kupić nową. Nie doczytałam, czy masz samce, czy samice - dla samców moim zdaniem konieczne minimum to 70x40x60 cm.

Ale urządzona jest bardzo fajnie, tylko obawiam się, że sznurki mocujące szybko zostaną odgryzione :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Panna Szczurencja
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 10, 2012 4:24 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Panna Szczurencja »

Dla informacji - moje szczry wcale nie są małe mają po roku. Z kalkulatora wynika ze moja klatka może pomieścić 3 szczury, poza tym jest nowiutka, kosztowała mnie przeszło 120 złotych i w najbliższym czasie bynajmniej nie potrzebuje nowej. Jej głębokość wynosi 35 cm. i moje szczury jakimś cudem żyją. (w każdym razie jeszcze nigdy nie nakrylam ich z marką, próbujących zmierzyć ile centymetrów ma ich klatka.).
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: BlackRat »

"Jakimś cudem żyją." no cóż za inteligentna odpowiedź... A co? Mają Ci powiedzieć, że mają mało miejsca? Nie wiem z jakiego kalkulatora korzystłaś, bo według kalkulatora Twoja klatka "ledwo pomieści jednego szczura" www.rattycorner.com/odds/calc.shtml Uwielbiam takich ludzi... :/
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
czekoladkaa
Posty: 351
Rejestracja: pn cze 18, 2012 7:18 pm
Numer GG: 43285078
Lokalizacja: Śląskie/ Bytom- Stroszek

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: czekoladkaa »

BlackRat pisze:"Jakimś cudem żyją." no cóż za inteligentna odpowiedź... A co? Mają Ci powiedzieć, że mają mało miejsca? Nie wiem z jakiego kalkulatora korzystłaś, bo według kalkulatora Twoja klatka "ledwo pomieści jednego szczura" http://www.rattycorner.com/odds/calc.shtml Uwielbiam takich ludzi... :/
blacku, łagodniej :)
ja takie klatki nazywam chomiczówkami. szczurek zapewne ledwo się zdoła tam przeciągnąć :(
ja mam klatkę dla krrólika która ma 100 szerokości i to ona pomieści 3 szczury, Twoja nie bardzo... :(
...death is hard, live is harder...
Ze Mną:
Sky i
sunia rasy jack russell terrier- Abra
Kocham was, dziubole moje ;D
Za TM:
kropko, moje słoneczko... zawsze będziesz w naszych serduszkach [*] leć aniołku...[/color]
<33 :* :*
Panna Szczurencja
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 10, 2012 4:24 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Panna Szczurencja »

Ciekawe... bardzo ciekawe.... z twojego wspaniałego kalkulatora, blacku wynika że moja klatka mieści 2 szczury "jeśli przestrzeń jest wykorzystywana rozsądnie". Wątpię, by szczury wiedziały o tym, że ich klatka jest o parę cm za mało głęboka (pomijam fakt że jest dość szeroka i według dobrze zagospodarowana). Nie jest to chomicza klatka. Czemu nie dacie mi spokoju? Przecież niektórzy trzymają swoje szczury w naprawdę chomiczych klatkach, które ledwo wyrastają ponad wielkość transporterów. Czemu ich się nie czepiacie? To co ja mam według was zrobić? Wywalić w diabły tą klatkę i kupić nową za 200 złotych?! Wystarczy, że musiałam się nieźle wysilić by kupić tą! Ledwo zdążyłam założyć konto na tym forum, a już wszystkim na świecie przeszkadza moje -5 centymetrów!
Aha- BlackRat- sprytna ucieczka od nielegalnego Capslocka- powiększenie czcionki.... Nieee to wcale nie oznacza krzyku.... co wy...


Genialni profesjonaliści- uwielbiam takich ludzi :/.
Panna Szczurencja
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 10, 2012 4:24 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Panna Szczurencja »

Dzięki figoifagot za pomysł :) . Jeszcze wczoraj zamontowałam koszyczki. Rzeczywiście dobry i tani pomysł, jak na razie, koszyczki cieszą się zainteresowaniem u szczurów. :D
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: ssylvusia »

Przepraszam, że się wtrącam, ale nie mogę... Wiesz Panna Szczurencja, nie jest prawdą, że się czepiamy akurat Ciebie, bo wszystkim osobom, które mają zbyt małe klatki zwracamy uwagę dokładnie na to samo.
A po drugie, to 5cm, to nie jest tylko 5cm, bo to jest 5cm x 57 x 60. A to już jest spora pojemność, nie uważasz? To tak, jakby nagle z Twojego pokoju zabrać Ci przestrzeń... bo ja wiem o szerokości pół metra. W moim starym pokoju już się np. łóżko by nie zmieściło.
Tobie się wydaje, że to jest TYLKO 5cm, ale to nieprawda. Dla szczura klatka jest domem, w którym spędza większość życia.
Za 120zł w internecie kupiłabyś klatkę, która jest przynajmniej pół raza większa od Twojej. Ale zrobił się offtop...
ObrazekObrazek
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Wikunia »

Panna Szczurencja, nikt tu na ciebie nie najezdża tylko chce jak najlepiej dla twoich podopiecznych. A co do twojej klatki to według mnie przepłaciłaś za tak małą klatkę. Ja posiadam tą klatkę http://www.klatki.org/klatka-60x40x70-remy-510110 i dałam za nią 150 zł z przesyłką. I ta klatka ledwo na dwa szczury .
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: figoifagot »

Nie ma się co pieklić ;) Z jednej strony dziewczyny mają rację, najkrótszy bok klatki powinien mieć 40 cm, mają na względzie tylko dobro szczurków.
Z drugiej strony forum samo wprowadza w błąd nie aktualizując np. wątku o klatkach dostępnych w handlu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=17695 Jeżeli ktoś czyta ten wątek i przy zakupie kieruje się podanymi w nim wymiarami klatek, nic dziwnego, że skusi się na klatkę o podstawie 36 cm czy 32 cm (bo taka też się w tym wątku pojawia), a potem połowa forum naskakuje na ludzi posiadających takie klatki!
Panna Szczurencja prosiła o sugestie odnośnie wyposażenia klatki i bez problemu się do nich zastosowała, wymyśliła szmaciane mebelki, kupiła koszyczki sprawiając zapewne nie lada frajdę swoim dziewczynkom. Wolę to niż ludzi, którzy mają klatki 80x50x80, a całe wyposażenie stanowią 2 półki...
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Wikunia »

Panna Szczurencja prosiła o sugestie odnośnie wyposażenia klatki i bez problemu się do nich zastosowała, wymyśliła szmaciane mebelki, kupiła koszyczki sprawiając zapewne nie lada frajdę swoim dziewczynkom. Wolę to niż ludzi, którzy mają klatki 80x50x80, a całe wyposażenie stanowią 2 półki...
No tak, niby też racja, zdarzają się tacy ludzie. Więc w sumie lepsza opcja mniejsza a lepiej wyposażona niż ogromna a w niej pustka, przez co szczury się nudzą.
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
Panna Szczurencja
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 10, 2012 4:24 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Panna Szczurencja »

Dzięki za zrozumienie... :) Niedługo postaram się o nową klatkę.. :D
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: figoifagot »

Panna Szczurencja pisze:Dzięki za zrozumienie... :) Niedługo postaram się o nową klatkę.. :D
A to świetna decyzja :) Tę zawsze możesz sprzedać (np. jako chorobówkę) - całości sumy pewnie nie odzyskasz, ale zawsze jakąś część - dorzucisz trochę i będzie na nową willę ;)
Najważniejsze, że jesteś otwarta na to, co piszemy. Nie idziesz w zaparte, nie obrażasz się, tylko przyjmujesz to do wiadomości i wyciągasz wnioski. A nerwówek na forum się nie uniknie. Niektórzy się pieklą (we mnie też czasem się gotuje :) ), ale rozumiem to, bo po prostu chcą jak najlepiej dla wszystkich szczurków świata.
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”