[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: havoria »

Jak dla mnie najlepsza jest klatka nr 2. Jest składana, przestrzenna i ma duże drzwiczki. Mam bardzo podobną klatkę, tylko o innych wymiarach i jedynym jej minusem było to, że trzeba było trochę tu i tam pozaginać druty, żeby to wszystko trzymało się kupy. No i u mnie była jeszcze taka sytuacja, że po złożeniu w rogach dachu były przerwy, więc musiałam opleść je drucikiem coby mi szczury nie powyłaziły, ale myślę, że jak szczur już będzie dorosły i przestanie rosnąć to nie powinien się tam zmieścić, no chyba, ze będzie naprawdę drobny.
Co do kraty zabezpieczającej kuwetę - moim zdaniem to niepotrzebne. Moje szczury gryzły wszystko (od ciuchów zaczynając na zabawkach kończąc), ale kuwety nie tknęły nigdy. Druga sprawa to to, że szczur nie powinien za dużo chodzić po takich kratach, a jak by się je czymś owinęło to by się trochę mijało z celem, bo fakt, że kuweta byłaby nie ruszona, ale wszystkie nieczystości produkowane przez szczura nie spadałyby do kuwety.
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

Dziewczyny mam problem,bo szukam taniej klatki gdyż mam tylko stówke i do lepszej klatki mi brakuje kasy,a rodzice się nie dołożą raczej ;/ dlatego mam pytanie,gdzie mogłabym kupić tanią klatke.?
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Nina »

Szukać używanej. Albo zbierać dłużej :P

Jaka to ma być klatka?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

Szerokość musi mieć 40cm,bo inaczej się nie zmieści,a długość to może być 80cm
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
Awatar użytkownika
noxa
Posty: 125
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 11:03 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: noxa »

DarkEyes125 pisze: Poniżej zamieszczam linki do klatek:
Klatka nr.1 - http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 99546.html
Klatka nr.2 - http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 61163.html
Klatka nr.3 - http://allegro.pl/klatka-fretki-szynszy ... 26294.html

Pierwszą odradzam całą sobą. Co prawda duża klatka za taką cenę ale:
*maleńkie drzwiczki, co prawda dobrze rozmieszczone ale i tak ciężko jest w niej manewrować, szczególnie jeśli nie jest się człowiekiem o wybitnie długich rękach :P
*kuweta bardzo miękka, łatwo się deformuje.
*sama klatka bardzo miękka, ja muszę dobrze rozmieścić i przymocować półki bo inaczej wystarczy że do hamaka mniej-więcej na środku klatki wejdzie 3 panów po pół kilo i zgina sie ona do środka na tyle, że szczur, który nie przechodzi przez 2,6 cm odstępu, spokojnie, bez jakiegoś większego stresu, wyszedł miedzy kuwetą a klatką...
*bardzo ale to bardzo kiepski ocynk. Czernieć zaczął po 2 tygodniach używania, teraz będę zmieniała klatkę, bo zapachu pozbyć się już z niej nie da, a klatka w całości praktycznie jest już czarna.
*jest nieporęczna i mało stabilna.

Mi osobiście najbardziej podoba się 3. klatka. Ma większe drzwiczki, otwierany dach... Co prawda druga jest cała rozkładana, więc wygodniej z myciem, ale ja osobiście preferuje nierozkładane klatki. Akurat trafiły mi się chłopaki gryzące pręty więc klatkę składaną i tak musiałam ściskać i dociągać bo inaczej strasznie klekotała i hałasowała potęgując i tak niezbyt przyjemny dźwięk...
moje małe kochane Tuptaki



Za TM: Zgryzek[*], Dejmon [*], Kangurek [*]
Mapi
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:59 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Mapi »

Witam serdecznie,
Niedługo, stanę się posiadaczką, a w zasadzie mój 11 syn, stanie się posiadaczem dwóch szczurków.
Zależy mi na tym, żeby szczurki czuły się dobrze i wybrałam im wielką klatkę, bo mam mozliwość trzymania aż tak dużej. Ma wymiary 100x54x80, martwi mnie jednak fakt, że odstępo pomiędzy prętami to 2,7 mm. Czuy dorosły szczur się przez to przeciśnie?
Mapi
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:59 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Mapi »

Sorki, oczywiśnie nie 2,7 mm, a 27 mm. Nie znalazłam miejsca gdzie mogę edytować poprzedni post.
Taka klatka dla fretek, ale strasznie mi się podoba
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: IHime »

Niestety, prawdopodobnie wyjdą. Samiczki wychodzą nawet przez 2 cm, nie wspominając o młodzikach. Zasada jest taka - jeśli zmieści się głowa, przejdzie i cały szczur. Jeśli klatka jest fajna, zawsze można ją dodatkowo osiatkować. Traci wtedy nieco na estetyce, ale maluchy nie wyjdą.
Mapi
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:59 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Mapi »

Jak i czym ją dodatkowo osiatkować?
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Imbira »

My mamy klatkę dla szczurów przerobioną z psiej ;D z racji tego, że u nas w domu jest kilka klatek metalowych dla psów, a nie wszystkie potrzebne/używane jedna się skapnęła ogonkom. Pręty były za szerokie, więc jest owinięta siatką o drobniejszych oczkach. Przy koszatniczkach korzystałyśmy z takiej zwykłej, gryzoniowej i tutaj komfort dla szczurów i dla nas jest i o wiele większy. Przede wszystkim drzwiczki, otwierane niemal na całą długość klatki, przestronna, łatwa do urządzania. Kuweta jest wysuwana, czyli szczuraski mogą sobie zostać w klatce na czas wymiany ściółki. Polecam takie rozwiązanie, wychodzi to chyba korzystniej cenowo. Klatka tych wymiarów ok 150 zł i siatka ok 50 zł.
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Imbira »

Ja mam tą pierwszą, tylko że nie cynkowaną ale jakąć w takim zielonym kokoniku ;)
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Mapi
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:59 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Mapi »

Dzięki
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szczur_Albinos »

Obrazek Czy taka klatka jest dobra dla szczurów.? Mam też problem z wymiarami,bo nie wiem czy 65cm to jest wysokość czy długość.
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
quatroo
Posty: 66
Rejestracja: ndz cze 12, 2011 11:08 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: quatroo »

Witam

Jako że nie dawno odszedł mój ukochany szczurek, zostawił nie tylko mnie ale i swojego szczurzego kolegę dlatego chciałbym Adkowi samiec 1,4 miesiące sprawić nowych kolegów ale wiąże się to u mnie z zakupem większej klatki ponieważ teraz miałem klatkę przystosowaną do życia dwóch szczurków 30x55x60. Chciałbym zapytać czy taka klatka nadaje się dla trzech szczurków ? proszę wziąć pod uwagę że jeden jest już dorosły a dwa będą małe, myślałem o czymś takim :

http://allegro.pl/klatka-wysokachomik-s ... 76837.html

Ewentualnie jeśli ktoś miałby na sprzedaż klatkę o podobnych wymiarach lub lepszych to bardzo chętnie odkupię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”