[Klatka] - Klatka Duna

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Natalia_1222 »

Co sądzicie o tej klatce?Czy według was można trzymać tam siura?Ja uważam,że taka klatka jest zła dla wszystkich gryzoni.Zdecydowanie lepsza klatka metalowa!
Ostatnio zmieniony pn maja 15, 2006 8:48 am przez Natalia_1222, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Dory »

A możesz podać link albo wkleić chociaż zdjęcie? Bo nie wiem o czym mówisz.
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Natalia_1222 »

https://ssl.allegro.pl/item103801604_re ... ienca.html - oto ona.Ten model jest dla świnek morskich.Jest jeszcze mniejszy model dla myszek,chomów.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Fatty »

[quote="Natalia_1222"]Ja uważam,że taka klatka jest zła dla wszystkich gryzoni.Zdecydowanie lepsza klatka metalowa![/quote]
według mnie taka klatka jest świetna np dla gryzonia w podeszłym wieku ,chorego badz nawet w ciązy ;) Mniejsze ryzyko upadku,poobijania się itd, ponato w razie potrzeby zwierzaka można łatwo wyjać.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Natalia_1222 »

Zgadzam się,ale tylko dla takiego ;-).Zdrowy szczur czy inny gryzoń potrzebuje wspinaczki - w tej 'klatce' to tylko po górze się mogą wspinać,a to kropla w morzu potrzeb.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Mikulinka »

Natalia_1222, są także rasy szczurów np. Hairless czy Fuzz, które za względu na bardzo niewielką ilość futra (lekki meszek) lub jego całkowity brak, przy byle przeciągu się przeziębiają. Taka klatka jest jak najbardziej dla przedstawicieli tych ras odpowiednia, a wręcz wymagana...
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Masterton »

Moje szczurki czy to fuzzy czy futrzaki mieszkają w 100 cm dunach. Nie uważam, żeby klatki były aż tak przesadnie złe. Szczurki mają w nich możliwość wspinaczki na konary drzew owocowych dopasowane do klatki tak aby stanowiły dodatkową atrakcję. Łatwo można też zawiesić hamaczki. I w końcu zwalczyłam problem żwirku porozsypywanego po całym mieszkaniu. Mimo wszystko przy dobrym urządzeniu klateczki polecam nie tylko dla fuzzów, mamy z dziećmi czy staruszków.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Mikulinka »

Zgadzam się z Masterton. Wszak bardzo wiele zależy od tego, w jaki sposób klatka zostanie zagospodarowana. Urządzając klatkę tak, aby posiadała jak najwięcej urozmaiceń i atrakcji możemy nawet z pozornie zwyczajnej, stworzyć najwięsze cudo... I taka sama zasada działa w odwrotnym kierunku. Kupno najdroższej i największej klatki wcale nie rozwiązuje problemu zapewnienia szczurom odpowiednich warunków, a jedynie zwiększa zakres możliwości działania przy jej ulepszaniu i urządzaniu. Dopiero poprzez własny wkład pracy możemy sprawić, aby stała się komfortowym miejscem i wymarzonym domem dla naszych pupili.
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Natalia_1222 »

[quote="Masterton"]Moje szczurki czy to fuzzy czy futrzaki mieszkają w 100 cm dunach. Nie uważam, żeby klatki były aż tak przesadnie złe. Szczurki mają w nich możliwość wspinaczki na konary drzew owocowych dopasowane do klatki tak aby stanowiły dodatkową atrakcję. Łatwo można też zawiesić hamaczki. I w końcu zwalczyłam problem żwirku porozsypywanego po całym mieszkaniu. Mimo wszystko przy dobrym urządzeniu klateczki polecam nie tylko dla fuzzów, mamy z dziećmi czy staruszków.[/quote]

Co do żwirku,nakładka z pleksy i problem zwalczony.Albo cierpliwość i sprzątanie po siurkach.Duna ma złą cyrkulację ...z pewnością gorszą niż w klatce.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: kasia...123 »

ja nie zdecydowałabym się trzymac szczurka w dunie...no chyba że jak było wspomniane wczesniej byłby to szczurek hairless lub fuzz. Takich jednak u mnie w domku nie ma.
Uważam że klatka ma zbyt mały przepływ powietrza a szczurki lubią wąchać zapachy które je otaczają. Faktycznie można duna urządzić tak żeby szczurek miał się po czym wspinać, skakać i na pewno byłby szczęśliwy...ale ja jakoś wolę klatkę :)
klik <--- galeria moich uszatych
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Masterton »

Może i Duna ma gorszą cyrkulację, ale nie zauważyłam żeby moim ogonkom to przeszkadzało lub szkodziło zdrowiu, wręcz przeciwnie - mając zimą wahania temperatury pomiędzy nocą a dniem nie zdecydowałabym się na prętówkę. Teraz czeka mnie zakup nowej klatki, mam ogormny wybór zwykłych mi.in super polecana dla szczurów w UK `Jenny`, wybrałam jednak 150 cm dune i jestem w stanie urządzić ją tak, że krzywda się ogonom nie stanie.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Natalia_1222 »

W Dunie zwierz dusi się we własnym smrodku ...
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Layla »

Nie jestem przekonana co do Duny. Moja siostra miała kiedyś w takiej królika, ale to inne zwierzątko, i faktycznie czuł się w niej dobrze. Jednak szczurka nie chciałabym w takiej trzymać. Za bardzo przypomina mi akwarium, no i ta cyrkulacja... Jakoś wolę te z prętami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Azi »

Ja się przyłączam do głosu Fatty i Natalia_1222, dobra klatka szczegolnie dla chorych szczurków, które już po prostu nie mogą się wspinać, no i ograniczenei przeciągów, bo zamknięte, o cyrkulację bym się nie martwiła, z wymiarów wychodzi, ze jest na 1,68 ( ;) ) szczurka, więc jeżeli w klatce będzie jeden, to będzie mu dobrze.

Niepolecam dla młodych, zdrowych szczurów, one uwielbiają się wspinać i nie wiem dlaczego, ale przynajmniej dla moich - im wyżej tym lepiej :lol:
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

[Klatka] - Klatka Duna

Post autor: Agata »

Widzę, że Natalia_1222 jest nieugięta i swojego zdania na temat duny nie zmieni.

Sama nie miałam bezpośredniego kontaktu z klatką, no może w sklepie zoologicznym. Myślę, że klatka nie jest zła, na pewno lepsza od akwarium, w którym nie wyobrażam sobie trzymania szczura.
Na dzień dzisiejszy byłabym skłonna ku tej klatce dla mojej Dziuni, która jest już w dość podeszłym wieku i ma pewne problemy. Taka klatka, dobrze urządzona może być naprawdę dobra dla (jak już wspominają moi przedmówcy) szczurów chorych i starszych, harlessów i takim podobnych oraz mam z dziećmi. W pozostałych przypadkach (czytaj: dla zdrowych i pełni sił) lepsza będzie zwykła klatka.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”