[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Klaudyna
Posty: 45
Rejestracja: czw mar 30, 2006 4:21 pm

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: Klaudyna »

Chcialabym zeswatac moja szczurcie z szczurem kumpeli mam jedna duza klatke dla niej (no jutro bede ja miec) i sie zastanawiam jak ja uzadzic zeby byla ODPOWIEDNIA, ladna i orginalna.
Ostatnio zmieniony czw maja 25, 2006 11:09 pm przez Klaudyna, łącznie zmieniany 1 raz.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: Nisia »

O raju.... A po co?
Klaudyna, nie jestes od wczoraj na forum. Naprawdę, nie poczytałaś po co NIE WARTO rozmnażac ogonków?
Tak w skrócie - pomyśl:
- po co rozmnażać szczurki z niepewnym pochodzeniem rodziców? Po to, aby te same obciążenia genetyczne przejkazywac dalszym pokoleniom?
- a dom dla 15 maluchów masz zaklepany?
- a wiesz ile to kosztuje? OPieka nad mamą w ciąży, wykarmienie potem mamy + maluchów, trzeba miec w pewnym momemncie co najmniej 2 duże klatki?
- i co to za EGOIZM? Spójrz ile jest bezdomnych maluchów? Czemu chcesz powiększyć ich grono? Bardziej ludzkim byłoby wręcz odwrotne działanie - zmniejszyc ich ilość przez przygarnięcie jakiegoś.
Ostatnio zmieniony wt maja 16, 2006 2:13 pm przez Nisia, łącznie zmieniany 1 raz.
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: zona »

http://szczury.org/viewtopic.php?t=9634
Khem, i Ty niby chcesz napisać książkę o szczurach?
Klaudyna
Posty: 45
Rejestracja: czw mar 30, 2006 4:21 pm

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: Klaudyna »

Rany ja sie pytam o klatke a ta mi wyskakuje z obowiaskami . Nie buj sie wiem ile to bedzie kosztowac . Male moge oddac do zoologika juz sie pytalam.Ten samczyk jest MOJEJ KOLERZANKI. A z adoptowania nie ma szans kupilam ziute po jakims czasie didi i sie nie polubily i nie mam ochoty na kupowanie trzeciej klatki (brak miejsca pokuj z bratem )
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: zona »

[quote="Klaudyna"]Male moge oddac do zoologika juz sie pytalam.[/quote]

O jeżu... to po co je w ogóle chcesz rozmnażać?

Jeszcze raz proponuję przeczytać ten temacik: http://szczury.org/viewtopic.php?t=9634
Klaudyna
Posty: 45
Rejestracja: czw mar 30, 2006 4:21 pm

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: Klaudyna »

Zona_braunera jesli wszyscy by mieli takie podejscie nie bylo by szczurow doomowych. A co ten co zalozyl hodowle to zlapal dwa rodzaje dzikich i skrzyrzowal ? A jak te dzikie szczury tez byly jakos chore ??
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: zona »

Klaudyna, jak przeczytasz temat, do którego skierowuje ten link http://szczury.org/viewtopic.php?t=9634 to pogadamy...
Klaudyna
Posty: 45
Rejestracja: czw mar 30, 2006 4:21 pm

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: Klaudyna »

nie wszystkie dwa zostawie z matka jak juz pisalam ta klatka bedzie wielka .
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: Nisia »

I to sie nazywa odpowiedzialność (boć własciciel zwierzęcia powinien byc odpowiedzialny)?
Posłuchaj sama, co mówisz. Interesuje Ciebie chwila obecna i posiadanie takich małych piszczałek. A co zrobisz, jak nie będzie na nie pieniedzy, a mama nie da? W płacz? Wiesz, co ja bym zrobiła, gdyby moje dziecko rozmnozyło sobie szczury, a potem wołało o kasę? Zlałabym pasem, zabrała szczury i oddała komuś odpowiedzialniejszemu.
Nie wiem, ile masz lat, ale sadzę (po wypowiedziach), że ok. 13. Ja, za kilka lat, mogłabym być Twoją matką. I mój pogląd na takie rzeczy jest bardziej dalekosiężny. I gwarantuję Ci - taki poglad jest lepszy od Twojej krótkowzroczności. Zastanów się nad tym.
Klaudyna
Posty: 45
Rejestracja: czw mar 30, 2006 4:21 pm

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: Klaudyna »

[quote="Nisia"]krótkowzroczności.[/quote] jak zgadlas ze jestem krotkowzroczna ?? ja sie tylko pytam a wy odrazu mi wjerzdzacie . Jak nie wiez czy mama wie czy nie to nie gadaj moja mama wie o tym i sama sie zgodzila.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: Nisia »

Niektóre mamy tez nie myślą przyszłościowo...
[quote="Klaudyna"]jak zgadlas ze jestem krotkowzroczna [/quote]
Chodziło mi o sposób myślenia i poglądu na życie, a nie wadę wzroku.
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: zona »

[quote="Klaudyna"]nie wszystkie dwa zostawie z matka jak juz pisalam ta klatka bedzie wielka [/quote]
Wszystkie 2? Chyba wszystkie 10-15...

[quote="Klaudyna"]Zona_braunera jesli wszyscy by mieli takie podejscie nie bylo by szczurow doomowych[/quote]
No niestety nie wszyscy mają takie podejście, zajrzyj do działu Zwierzaki i zobacz ile jest szczurów do oddania... Nie wiem czy zauważyłaś, ale szczury nie są gatunkiem ginącym, nie trzeba ich na siłę rozmnażać, żeby przetrwały...
No i napisz wreszcie po co chcesz je rozmnażać, bo jak dotąd nie zajarzyłam?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: krwiopij »

Klaudyna, sama piszesz, ze twoj tata moglby zrobic krzywde szczurom... krzyki i awantury to zdecydowanie nieodpowiednia atmosfera do wychowywania maluszkow... poza tym jeszcze taty spytaj, co on na to...

niestety nikt nie pomoze ci w rozmnazaniu szczurow, skoro chcesz oddac mlode do sklepu zoologicznego... to jest forum milosnikow szczurow i mierzi nas mocno, kiedy ktos z wlasnego egoizmu chce skazac niewinne zwierzatka na bardzo niepewny los (i bardzo prawdopodobna smierc w paszczy weza)...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: Dory »

Klaudyna mam prośbę:
odpowiedz wyczerpująco w jakim celu chcesz rozmanażać?
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - dla samiczki w ciazy.

Post autor: ESTI »

Klaudyna, moze najpierw poczytaj, zastanow sie i pojdz po rozum do glowy, zanim zaczniesz decydowac o istnieniu innych istot - kiedy nie masz dla nich dowych domow, tate pijaka terroryzujacego wszystko i wszytskich i braki w wiedzy i dojrzalosci. :|
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”