[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Patha »

ale ta kuweta to chyba wina poczty bo jak odrywałam papier to te kawałki rogu kuwety wypadły. i co zrobie? jak wyprostować klatke? :sad2:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Lulu »

Patha, jest to wina sprzedawcy, bo nie zadbal o to, by klatka byla dobrze zabezpieczona. nie odpusc, tylko zglos to, szkoda kasy, ktora wydalas na ta klatke ;)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Vella »

hmmm, wiele osób łaczy klatki przez postawienie jednej na drugą..

więc albo sie dogadać z kimś, kto jednej kuwety już nie potrzebuje, albo dokupic klatkę "spodnią" ;)




Niedawno sama planowałam budowę klatki (takiej, żeby mi pasowała na półeczkę).
Wprawdzie już kupiłam wielką klatkę wolnostojącą, ale i tak uważnie śledzę ten temat. Pomysły są ciekawe.


Patha - skontaktuj się ze sprzedawcą.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Fatrat
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 7:50 pm

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Fatrat »

dobre kuwety mozna zrobić najlepiej z plastikowych pudełek na zabawki. W marketach mozna dostać niemal każdy rozmiar. Ja kupiłem do swojej klatki takie o wymiarach ok. 56x40x40cm, a wcale nie było najmniejsze. zeby postawić na tym klatkę, z listewek o szerokości 5 cm i dł. odpowiadającym dl. boków klatki zbiłem prostokąt. Dzięki temu klatka stoi stabilnie na "przejściówce" z drewna. Oprócz tego pudełko ma 40cm wys. i skończyła sie era wiórek na biurku :D (przy kuwecie standard, wys. to ok. 15cm).
oprócz tego dzięki tym listewkom szczurki dostały dodatkowy ładny taras-półkę dookoła klatki i uwielbiają sobie nim spacerować.
Nie pominę oczywiście tego, że teraz klatka jest na kółkach :thumbleft:

Niestety mam zdjęcia o dużej pojemności i strasznie wolne łącze, ale jak ktoś się uprze to mogą wysłać na maila 8)
Asiulka
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 04, 2006 12:54 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Asiulka »

A ile kosztuje takie pudełko?? Bo ja w moim mieście takich dużych pudełek nie znalazłam.
Fatrat
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 7:50 pm

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Fatrat »

Asiulka,
ja mieszkam w Bydzi i zaczekałem aż takie pudełka bedą w promocji, potem przeszedłem po wszystkich większych marketach (żeby nie robić reklamy, nie użyję pełnych nazw) typu Ge..t, Ca...r, Te...o, kosztowały drogo, bo ok. 30-40 zł, ale to naprawdę duży komfort i warto dać te kaskę. W niektórych sklepach widziałem wielkie kuferki na zabawki, te to miały dużą powierzchnie. Ja osobiście wybrałem model półprzezroczysty 8)

Tak jak pisałem:
1. ogony nie rozsypują wiórek
2. myje się je bardzo dobrze bo są ze śliskiego plastiku
3. szczurom jest ciężko je pogryźć, bo pudła są wysokie i śliskie, jedynie kiedy byłem w podróży i pudło wziąłem jako zapasową klatkę (patrz niżej), szczurek nie mogąc wyjść na nocną przechadzkę za klatkę zaczął gryźć. przez 3 noce udało mu się zrobić dziurkę o średnicy 5mm, poza tym leciutko porysował ;) kiedy jest na nim normalna klatka, nie gryzie wcale
4. kiedy zabrałem Panjanka do Estonii, wziąłem to pudełko i wieko, i służyło mi jako przenośna klatka, wystarczyło nie zasuwać wieka do końca


ps. najtaniej jest w Ca...our
Ostatnio zmieniony pn wrz 18, 2006 6:21 pm przez Fatrat, łącznie zmieniany 1 raz.
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Elbereth »

A ja znalazłam na pewnym forum o swinkach morskich link do czegoś takiego:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/s ... ctId=15668
Wymiary 77 x 70 cm, wysokość 20 cm.

Jakby tak odczepić tą pokrywkę, to byłaby wspaniała kuweta 8) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
wanna
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 13, 2006 9:38 pm

RE: [Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: wanna »

ostatnio oglądałam taki pojemnik na pościel i jedynym jego minusem są wydrążone nóżki :( myślicie, że zapełnione ściółką kukurydzianą będą zagrożeniem dla szczurów?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: yss »

a skąd wziąć wierzch klatki o wymiarach 70x77 cm? :P hm?
ten się nie myli, kto nic nie robi
wanna
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 13, 2006 9:38 pm

RE: [Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: wanna »

[size=small]ja planowałam własnoręcznie zrobić z siatki, którą kupię w sklepie ogrodniczo budowlanym i myślę że wszystko zamknie się w cenie góra 70zł a klatka będzie na 9 szczurów :)[/size]
Ostatnio zmieniony pn lut 19, 2007 9:08 pm przez wanna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: mini »

helen.ch pisze: Ojciec wykorzystując znajomości w starym zakładzie pracy zlecił kolegom wykonanie cuda z grubej ocynkowanej blachy
Hej ;)
Jak dokładnie jest wykonana ta kuweta? Posiadam taką blachę i chciałabym ją wykorzystać. Zastanawiam się tylko, czy to wymaga spawania i jak sprawić aby ranty były bezpieczne dla szczurków.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: KITEgirl »

kurcze, to pudełko byłoby tylko troszkę za duże http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00130129 chyba się skuszę
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: [Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: ^Yuuhi^ »

hej jak myslicie skad zalatwic kuwete o wymiarach 54x34 bo mylam wczoraj klatke i polozylam na balkonie kuwete w czesciach zeby fajnie sie wysuszyla i wogole, po pol h przychodze na balkon patrze a kuwety nie ma ;/ piesek ja musial zrzucic i tyle ja widzialam musial ja ktos wziasc albo co bo nawet w koszu na smieci na dworze nie bylo. normalnie pech mam teraz ze starych klatek kuwety ale sa roznych rozmiarow bo tak to bym je obciela i posklejala ale jedna jest wyzsza a druga nizsza eh a maz nie da pieniazkow na nowa przez moja glupote ;/ wiem tez ze gdzies w piwnicy mam wysuwana czesc biurka na klawiature ale to by moglo posluzyc tylko za podkladke zeby szczurki nie sikaly na gumolit.
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”