[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobi? kuwet? (spod do klatki)?

Post autor: mazoq »

szukałam i nie znalazłam tematu :|

a problem jest taki: kupiłam klatkę (część osób pewnie pamięta jak się o nią tłukłam ;) ), dziś do mnie przyjechała... niestety klatka była bez kuwety(na zdjęciach kuwety nie było więc nie mam pretensji). potrzebna mi kuweta o wymiarach 60x50cm (w sumie trochę większa), nie wiem czy dostanę taką wielką dla kota... a jeśli już to pewnie w potwornej cenie.

pytanie jest takie: z czego najlepiej wykonać kuwetę? myślałam o posklejaniu jakichś kawałów twardego plastiku lub pcv, ale gdzie coś takiego kupić? i żeby nie wyszło zbyt drogo bo i tak na tą klatkę wydałam resztę swojej kasy...
Ostatnio zmieniony pn cze 05, 2006 3:37 pm przez mazoq, łącznie zmieniany 1 raz.
bastek
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 8:48 am

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: bastek »

Kuwetę mozesz zrobic z płytkiego akwarium. Mozesz tkie kupic na zamówienie albo chodzić po sklepach i poszukac akwariumów dla żółwi---> napewno znajdziesz:)) :thumbleft:
Kiedy do szczurka tuli się ludź, to ludź do szczurka musi coś czuc!:)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: sauatka »

a z jakiejs polakierowanej sklejki? tylko czy szczury nie pogryza :?... ja zobacze bo pamietam mialam taka polke plastikowa, musialabym zobaczyc czy jest dluga na 60cm... bo na szerokosc to mozna dwie zlaczyc :) i bedzie. Zobacze i postaram sie dac znac do piatku, chyba ze bardzo ci zalezy to postaram sie do srody :)
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: mazoq »

satanka666, dzięki, miło :)

sama też muszę poszukać bo chyba mam jakieś stare panele w piwnicy... tylko trzeba by silikonem przejechać po sklejonych częściach....

a z tym płytkim akwarium to niezła myśl... choć wolałabym coś nie-szklanego bo sama klatka jest strasznie ciężka i szkło mogłoby popękać
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Kaka »

mazoq, u mnie na osiedlu takie plastikowe "kotowe" kuwety są w cenie do 20 zł. Ostatnio jak sie interesowałam ( gdyz moja jest w połowie zżarta) to kosztowała 16.90
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: mazoq »

ale o takich wymiarach? 60 na 50? coś nie wyobrażam sobie....
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Kaka »

no z tego co pamietam to pasowały na moją szynszylówkę ( ja mam tą szynszylówkę o standartowych wymiarach) Przepraszam ale tak z pamięci nie jestem w stanie ocenić ile mogła mieć
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: mazoq »

no nic, pójdę dzisiaj do tesco to może zobaczę.... i tak póki co bab nie przetransportuję
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: sauatka »

wiec ja zobacze :) bo tak teraz wymsle ze nawet moznaby bylo 4 poloczyc takie puleczki jak mialam :) no nie ladnie by to wygladalo ale mozna by bylo sobie dopasowac wymiary :) wiec dam znac ;]. Ale w razie czego przypomnij mi w srode :lol:
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: mazoq »

na dzień dzisiejszy spód od klatki wygląda tak:
4 płytki łazienkowe połączone ze sobą dwustronną taśmą plus jeszcze jedna na górze w miejscu gdzie wszystkie się sklejają. boki to 1/2 paneli pcv od strony ścian i 1/2 paneli zwykłych ściennych od strony nie osłoniętej. klatka odrutowana od wewnątrz by szczury nie mogły pogryźć paneli.

ktoś ma inne pomysły? (przypominam że chodzi o klatkę o wymiarach dna 63x53)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: sauatka »

ja jutro sie wybieram do domu (tzn nie zamieszkalego jeszcze przez nas), tam jest wiele roznych pasci wiec jak znajde to co mowilam to jakos sie juz dogadamy czy bys chciala czy nie.

acha i sory ze dopiero teraz to sprawdze, ale wczesniej zapomnialam :oops:
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: mazoq »

wymyśliłam!

zrobić kuwetę z kawałka gumowej, grubej wykładziny. dzięki temu można spokojnie zrobić także rogi... jedyne co potrzeba to drewniany stelaż, a to już tylko parę minut roboty.

plusy: dno klatki będzie z pewnością lekkie, łatwe w sprzątaniu i cieplejsze od płytek.
minusy: jak sie Dota uprze to zje w ciągu tygodnia :?

to w poniedziałek jedziem do komfortu dębić ścinki wykładzinowe :hyhy: jestem genialna... mówcie mi MakGajwer :hihi:

satanka666, ostało Ci się coś takiego w domu?
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Shurka »

no ja też tylko wspomnę że u mnie w zoologu napotkałam kuwety plastikowe. Nie przyjrzałam się jakie rozmiary, ale nie były one najmniejsze. Może na zamówienie udałoby mi się ściągnąć takowe? i jeszcze o cenę zapytam. Zawsze sklepowa kuweta lepsza od tych wymyśl(o)nych...
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: mazoq »

problem tylko w tym by nie były zbyt drogie, ale spytać zawsze można... w sklepie w którym pytałam tylko na mnie z litościa spojrzeli.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Ewqa »

Może kocia kuweta pasowałaby, jest plastikowa i w wielu wymiarach.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”