[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: mazoq »

63x53? chyba dla tygrysa...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Ewqa »

Rzeczywiscie nawet taka największa byłaby za mała. http://animalia.pl/produkt.php?kat=40&id=4746
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: PALATINA »

Swoja droga powinni robic dodatkowe kuwety do klatek!
Dlaczego nie robią! Ja chcę, żeby robili!
Mi jedna właśnie zaczyna pękać, inna tez peknieta, jeszcze inna nadżarta nieco... :roll:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Ewqa »

[quote="PALATINA"]Swoja droga powinni robic dodatkowe kuwety do klatek! [/quote]

Ależ robią! Spróbuj się skontaktować z jakąś firmą, albo z kimś handlującym klatkami na allegro, znam kilka przypadków kiedy osoba kupiła sama kuwetę do konkretnego modelu klatki.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Asiulka
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 04, 2006 12:54 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Asiulka »

Przepraszam że odkopuję ale poszukuje dużej kuwety (wymiary minimalne 40x55). I nie wiem gdzie mogę taką znaleźć (pojemniki plastkiowe, formy do pieczenia, kuwety kocie, wszystko za małe). Szukałam w sklepach zoologicznych i znalazłam tylko kocią za 35 złotych, ale mój tata stwierdził że za droga. Pomóżcie :-(
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: mazoq »

mam identyczny problem i póki co trzymam szczury na starych płytkach łazienkowych (nie polecam - ciężko się czyści). ale tak jak pisałam wcześniej, zrobienie kuwety z kawała gumowej wykładziny jest chyba najtańszym z dobrych sposobów.
Asiulka
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 04, 2006 12:54 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Asiulka »

Ale w jaki sposób zrobić to z tej wykładziny bo nie kumam :oops: . Jak możesz mazoq narysuj mi to :oops: :lol:
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: sauatka »

mazoq, omg... mialas mi przypomniec, mialam zobaczyc czy mam te kuwetki :oops: . Glupia ja :sciana2: zapomnialam... przysiegam ze zobacze przy najblizszej okazji
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: mazoq »

no więc tak, masz kawał wykładziny większy od wielkości klatki powiedzmy 6cm z każdej strony. wycinasz w każdym rogu wykładziny kwadrat o boku 5cm (1 centymetr zostawimy luzu) i robi się coś takiego:

Obrazek

po czym zaginasz wykładzinę do środka tak jak to pokazuje pierwszy obrazek i zbijasz kątownikiem (jak do szafek) pamiętając by gwoździe w środku zagiąć żeby szczury się nie pokaleczyły. powinno to wyglądać tak:


Obrazek

oczywiście z uwzględnieniem tego że dolne rogi będą się zaginać z lekkim łukiem. wszelkie ubytki w rogach można wypełnić silikonem (albo poxipolem na przykład)

satanka, lus blus, też zapomniałam ;)
Asiulka
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 04, 2006 12:54 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Asiulka »

Mazoq dzięki za te rysunki teraz już kumam ;). Więc niedługo powstanie new klatka dla moich szczurków :). A silion nie jest toksyczny, czy
szczurkom które zechciały by go zjeść nic się nie stanie??
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: mazoq »

jak zagniesz kanty to po pierwsze, będą one na zewnątrz klatki, po drugie będą się odchylać na zewnątrz więc od środka powinny przylegać dobrze i jeśli silikon położysz równo to nie powinny nawet mieć czego zjadać :)
Awatar użytkownika
moniaaa
Posty: 201
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:58 pm

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: moniaaa »

gratuluje pomyslu, ja bym na to nie wpadla :)

moj tato tez mial jakis czas temu problem z kuweta do klatki, ktora obiecal mi zbudowac. i znalazl taka gumowa niby 'szuflade'.
wszystko ladnie, pieknie.
ale:
bylam ostatnio u weta i rozmawialam z nim o kichaniu teski. opowiedzial mi taka historie, ze wszystkie gumy, gumolity i temu podobne rzeczy sa szkodliwe, dlatego, ze cos z siebie wydzielaja. jakies chemiczne rzeczy (nie pamietam nazwy :drap:). my - ludzie - nie odczuwamy tego na wlasnej skorze, poniewaz nasze nosy sa od tego gumolitu w duzej doleglosci (0,5-1,8m). ale psy i koty, ktore wiecznie maja nosy przy podlodze z czasem zaczynaja tez kichac i miec niezdrowy katar... wracajac do tematu szczurow: nie zdziwilabym sie, gdyby to faktycznie naszym ogonom szkodzilo.. ale ja w tym momencie nie jestem w stanie nic na to poradzic... :-(
za TM: Stefcia [*] 14.01.06, Tess - XI 05 - [*] 28.11.2006... zawsze będę o Was pamiętać..
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: sauatka »

mazoq, ja poszukam tego... jak ci nie bedzie potrzebne to po prostu zostanie w domu na inna okazje:).

To sa takie zwykle polki z plastikowej lazienkowej szafeczki :lol:

Poszukam, mam nadzieje ze nie zapomne :sciana2:
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: mazoq »

póki co jeszcze nie zabrałam się za robienie tamtej gumowej kuwety więc luz...
w ogóle myślałam też by zrobić kuwetę z kawała plastiku do krycia dachu... ale niestety sprzedają to tylko w gigantycznych rozmiarach i za gigantyczne pieniądze...

co do tej gumy to nie wiem, prawda czy nie, ale chyba mamy już na tyle wysoko rozwiniętą technikę by zniwelować wszystkie "skutki uboczne". na pewno o wiele bardziej niebezpieczna jest wykładzina dywanowa...
Asiulka
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 04, 2006 12:54 pm
Kontakt:

[Inne] - Z czego zrobić kuwetę (spod do klatki)?

Post autor: Asiulka »

To ja już zwariowałam, nie wiem czy moge robić kuwete z tej wykładziny czy nie. I do tego teraz zmieniłam zdanie i zamiast zrobić klatke z siatki chyba jednak zrobie z płyt meblowych...ehh :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”