[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: PuCeK »

hejka. mam zamiar kupić sobie klatkę (ocynk 60) czyta by była dobra dla jednego szczurka?? chciałem tez zrobić z drewna ale nie wiem jakie rodzaju drewna do tego użyć. doradźcie mi co wybrać:klatkę normalną czy z drewna(jak z drewna to z jakiego?) czekam na porady
Ostatnio zmieniony wt lip 04, 2006 5:30 pm przez PuCeK, łącznie zmieniany 1 raz.
...::PuCeK::...
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: Fatty »

Zdecydowanie cynkowaną. Drewniane do zbyt trwałych nie należą,szczur zwykle da takiej radę, no i w przypadku drewna nielakierowanego mocz może wsiąknąć w drewno, powodując zapach -najdelikatniej to ujmując -strasznie przykry ;)
No i klatka zwykła jest też dużo łatwiejsza w czyszczeniu niż drewniana.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: Katie »

Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie posiadania drewnianej klatki. Po pierwsze-właśnie przykry zapach, a po drugie... Cóż, dwa z moich szczurów uwielbiały/ją jeść drewno :shock: Doszło do tego, że zjadły przez noc prawie połowę domku. Aż strach pomyśleć co by było, gdybym miała drewnianą klatkę.
Nie słyszałam o drewnianych klatkach :drap: Chodzi o takie robione "w szafce"???
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: Matylda »

a ja za dwa tygodnie bede miala drewniana klatek robiona przez mojego tate! :lol2:
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: szymek18 »

[quote="Fatty"]Zdecydowanie cynkowaną. Drewniane do zbyt trwałych nie należą,szczur zwykle da takiej radę, no i w przypadku drewna nielakierowanego mocz może wsiąknąć w drewno, powodując zapach -najdelikatniej to ujmując -strasznie przykry
No i klatka zwykła jest też dużo łatwiejsza w czyszczeniu niż drewniana.[/quote]

Zdecydowanie popieram! Sam zrobiłem domek ze sklejki (nielakierowanej ) dle moich dziewczyn. A po jakimś miesiącu tak jechało, że musiełem go zastąpić nowym. Na szczęście mam duuuuuuuuużo sklejki. :twisted:
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: Matylda »

ja mam spod klatki drewniany i jeden bo a reszta z siatki, jak sie codziennie polki przeciera to nic nie smierdzi!!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: mataforgana »

jakoś sobie nie wyobrażam drewnianej klatki i moich szczurów...
w wersji dziewczyn po kilku dniach to by były trociny, nie klatka ;)

no i ten smrodek...

nie wiem, ale moje potrafia zrobic koszmarny syf nawet kiedy sprzatam im codziennie...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: Yshia »

no ja mam drewniany nielakierowany domek w klatce. Chłopcy naszczęście opduścili już sobie osikiwanie go, i nie ma z tym problemów. Gorzej z dwiema drewnianymi półkami.. Nie polecam zdecydowanie. Nie ważne jak często myję i suszę i tak wiecznie są mokre, i oczywiście śpiące na nich ogony nie pachną najładniej. Ale jestem w trakcie wymiany na inny materiał :)
~~jestem chora~~
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: mataforgana »

o, właśnie...
nasza klateczka transportowa ma drewniane półki.
to jest horror.

używam jej naprawdę rzadko, bo te półki są totalnie niehigienieczne - mocz w nie wsiąka... :roll:

a piękny drewniany domek wyleciał z klatencji po pierwszym myciu...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: szymek18 »

Wiem coś o tym. Moje dziewczyny też sie na domku wużywają :D...nie tylko fizycznie... :P
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: Matylda »

Ja mam i dno i polki drewniane, tyle ze one sa slisgie i latwo sie je wyciera. Szczury mieszkaja juz tam prawie dwa miesiace, nic nie pogryzly i nic nie smierdzi jedynie hamak :jezor2:
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: vipszczur »

moje szczurasy posiadaja jedna polke z czegos drewno podobnego ale od gory bylo to zaklajone biala okleina chyba i nie przepuszcza moczu pozatym tlyko jak ja dostaly to raz sik i juz nie sikaja narazie
Obrazek
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: Amusia »

sklejka jest twarda chyba niesmaczna (bo szynszyle nie gryza) i nie zbiera tak bardzo zapachow
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: szymek18 »

AMUSIA ja bym sie kłucił ze nie smaczna moje dziewczuny wyzarły w domku nad wejsciem na 2 cm do gory dziure
:hihi:
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
kaief
Posty: 50
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 9:55 pm
Lokalizacja: Łódź

[Klatka] - Normalna czy z drewna?

Post autor: kaief »

To ja się wtrącę - najlepiej z paneli ;) jako bywalec forum również koszatniczkowego widziałam już wiele rozmów na ten temat, a koszatniczki to gorsze gryzonie od szczurów... przynajmniej od większości ;) A panele rzeczywiście - twarde, nie chłoną wilgoci, za grube, żeby przegryźć... Myślę, że to to i to właśnie z paneli mój Syriusz jak już przyjedzie dostanie nową willę :D

pozdrawiam, Karolina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”