[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[Klatka] Pó?eczki a trociny/?wirek

Post autor: Sileas »

Nie zauważyłam podobnego tematu, choć pewnie gdzieś już ktoś to wyjaśniał...

Posiadam klatkę z trzema (sic) plastikowymi półeczkami, które strasznie cięzko się zdejmuje.. Za pierwszym razem, ładnie uścieliłam wszystkie. Na najwyższej postawilam domek - więc szczurki tam chętnie poza spaniem też sie załatwiają. Problem przyszedł w momencie wymieniania ściółki - nie za bardzo mogłam sobie poradzić z tymi półeczkami. Próbowałam je zdjąć, ostatecznie wszystko wysypałam na podłogę przechylając do góry nogami - bo drzwiczki do klatki były za małe by wsadzić tam szufelkę/etc.

W zasadzie - czy na półeczki potrzebne są trociny/żwirek? Czy ktoś ma pomysł na coś wygodniejszego, albo sam używa czegoś podobnego w przypadku tak niesfornych półeczek?
Wszystkie są plastikowe, i zatrzymywałyby siuśki, więc taplanie się w tym szczurzyc jakoś nie widzę zbyt dobrze..
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: Fatty »

Ja bym zamieniła plastikowe półeczki, na półki zrobione z paneli.Łatwe w czyszczeniu i samemu można zamontować tak,że będą łatwe w wyjmowaniu. Są płaskie wiec nie robi się tam basen pełen moczu ;)
A mycie jest proste -wstawiam klatkę pod prysznic.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: Lulu »

[quote="Sileas"]W zasadzie - czy na półeczki potrzebne są trociny/żwirek?[/quote]

Nie. Choc mozna polozyc szmatki (ale trzeba dosc czesto prac) lub reczniki papierowe (czesto wymieniac, ale robi sie to latwiej niz sciolke)...
Szczerze mowiac to zdjecie Twojej klatki z idealnie wysypana sciolka na poleczkach troche mnie zdziwil ;)

[quote="Sileas"]bo drzwiczki do klatki były za małe by wsadzić tam szufelkę/etc. [/quote]

mozna uzyc czegos mniejszego ;) ostatnio chyba pisalam o myciu polek :drap:
w kazdym razie nie wyjmuje ich z klatki tylko sama wkladam lape ze zmywakiem i tak szoruje... przy okazji wlasnie tak zmiatam stamtad wszystkie 'smieci'.
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: Sileas »

Puh.. od następnego razu spróbuję chyba z papierowymi ręczniczkami. Zdecydowanie mniej roboty :) Chciałam by szczurzyce miały dobrze, więc żwirek szedł na wszystko... Dobrze wiedzieć, że nie trzeba - byłam przerażona ilością zużywanego żwirku :)
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: ESTI »

Ja mam polki zainstalowane na stale i na jednej mam sciolke.
Jak ja sprzatam?
Biore odkurzac i wysysam. ;)
Polecam te metode, szybko i sprawnie, a potem tylko przecieram mokra szmatka i juz.
Przy generalce wkladam klatke cala do wanny i jade z prysznicem. ;)
Obrazek
Blue
Posty: 96
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:37 pm

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: Blue »

ja na pieterkach nie mam nic, ale mam latwe do montowania... pomysl z recznikami jest dobry, ale nie zdziw sie gdy wiekszosc bedzie pogryziona lub w domku ;)
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: Matylda »

Hehe ja tez sie troche zdziwilam, nigdy nie pomyslalam ze mozna by sypac trociny na polki :drap: , ja mam klatke robiona przez tate i drzwiczki mam na polowe klatki, wiec mam latwy dostep do polek. Jak sprzatam to wymiatam wszystko albo odkurzam, pozniej biore spryskiwacz do kwiatkow i reczniki papierowe i wszystkie wycieram(najpierw wycieralam szmatka, ale szmatke musialam co chwile plukac pod kranem, bo w wiaderku robila sie zolta i lepkka woda)
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: PALATINA »

A ja pomyślałam kiedys o ściółce na takie półki - kiedy miałam na przechowaniu szczury moni. Moje klatki nie maja takich półek ;)

U siebie nigdy nie używałam nic na półki, aż do teraz.
Teraz Runi ma odcisk na stopie (przez deformacje kości) i musi chodzic po miękkim. Ma w klatce półki z plastikowych desek do krojenia, na których leżą podkłady higieniczne, a dokładniej jeden tne na 3 kawałki i układam na półkach. W sumie się sprawdza, chłonie siuśki (jest w rodzaju pampersa dla dzieci) i jest miękki. Ale gdyby nie odcisk, to w życiu bym sie w to nie bawiła. W reszcie klatek nic nie mam na półkach.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: kasia...123 »

chciałabym się spytać co myślicie o półkach w klatce z kafelek podłogowych podłużnych....moje szczurki miały drewniane i oklejone taśma izolacyjną ale z nudów w nocy obgryza to Dewi więc pomyślałam o tych kafelkach bo mam w domu jeszcze po remoncie....co o tym sądzicie?
klik <--- galeria moich uszatych
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: AmericanIdiot »

hmm... ogólnie pomysł nie wydaje mi się zły, ale może byc problem z przymocowaniem tego..... :drap:
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: krwiopij »

Kafelki? Chyba mało praktyczne... :roll: A nie masz może paneli podłogowych? Wystarczy przyciąć do odpowiedniego wymiaru, pomalować brzegi nietoksycznym lakierem (żeby mocz nie wsiąkał), wywiercić otworki w rogach i przymocować do klatki. Sama takie mam już kawał czasu i idealnie się sprawdzają. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: kasia...123 »

no wlasnie szukałam paneli podłogowych bo w sumie po remoncie mam wszystko w szafie ale paneli akurat nie...jedynie te na ściane ale one kompletnie się nie nadają :/ kafelki zamocowałam tak zeby się nie wysówały i jak na razie wszystko gra...jeśli w najbliższym czasie będą sprawiać jakies problemy to wymienie to na coś bardziej praktycznego.
Ostatnio zmieniony sob wrz 09, 2006 12:50 pm przez kasia...123, łącznie zmieniany 1 raz.
klik <--- galeria moich uszatych
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: krwiopij »

Tylko uważaj bardzo, żeby się przypadkiem nie wysunęły. Bo one ciężkie są i mogłyby zrobić szczurkom przywdę, gdyby spadły.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: kasia...123 »

no własnie o to się najbardziej bałam ale poradziłam sobie z tym za pomocą kółeczek od bryloczyków i mocnej nitki :) półeczki minimalnie tylko mogą się poruszać do przodu i do tyłu a szczurki nie dosięgną do nitki więc tym samym jej nie przegryzą.
Ostatnio zmieniony sob wrz 09, 2006 1:28 pm przez kasia...123, łącznie zmieniany 1 raz.
klik <--- galeria moich uszatych
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

[Klatka] Półeczki a trociny/żwirek

Post autor: sue »

ja mam właśnie panele podłogowe w klatce. Szczurze siuśki nie wsiąkają, łatwo je umy, po prostu gąbką i przetrze szmatką. Ja wkładam między pręty i dodatkowo przyczepiam opaskami zaciskowymi, takze nie ma możliwości zeby spadły :)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”