[Klatka] - Klatka 70x40x80

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

[Klatka] - Klatka 70x40x80

Post autor: Natalia_1222 »

W tym temacie wklejajcie zdjęcia tejże urządzonej klatki, piszcie o jej plusach i minusach, zadawajcie pytania na jej temat itp. itp. :). Jeśli 'uda mi się' kupić tą klatkę, to również pokażę fotki i napiszę czy jestem z tej klatki zadowolona ;).
Ostatnio zmieniony śr sie 29, 2007 2:15 pm przez Natalia_1222, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Agata »

Wkleję, co pisałam już w "naszych klatkach".

[Tak klatka wygląda z przodu]; [z przodu raz jeszcze]; [tutaj razem ze szczurzą "szafeczką"], [tu jako ciekawostka sama szczurza "szafeczka"].
[Piętro górne], [piętro środkowe], [piętro dolne].

Wyposażenie:
- koszyk ze ścinkami papieru (Wszystkich zaniepokojonych uspokajam, że ścinki nie mają ostrych krawędzi, bo niszczarka tnie je w taki sposób, że - jeżeli dobrze się przyjrzeć - krawędzie mają takie mikroząbki (coś w stylu tego, jak się coś odrywa od perforacji tylko takie mikro ;)), no w każdym razie jeszcze żaden z moich szczurów nie skaleczył się tym; jeżeli chodzi o tusz, czy też farbę drukarską - nie zauważyłam jakichś złych wpływów) [koszyk]
- rura pcw: [rura], [wejście do rury], [rura z zawartością]
- wiszący domek (zrobiony z butelki po 5l wody mineralnej ;)) [domek]
- sitko [sitko]
- półki (w tym przypadku stołówka, w całej klatce są takie trzy; kupione jeszcze do starej klatki, ale jak widać wciąż spełniają swoje zdanie) [półka]
- domek ze starego fauna box'u [raz], [dwa]
- hamak (zrobiony w zależności od tego co jest pod ręką - w tym wypadku polar z ikeowego pledu) [hamak]


Jeżeli chodzi o koszta klatki i wyposażenia jej, to w moim przypadku wygląda to tak:

klatka + koszty przesyłki...................... 125 zł
rura pcw.............................................. 6 zł
półki.................................................. 33 zł
koszyk (znalazł się w domu jakiś zbędny).... 0 zł
wiszący domek (j.w. - zbędna butelka)...... 0 zł
sitko................................................... 6 zł
fauna box........................................... 16 zł
(kupowany dość dawno, więc cena orientacyjna)
SUMA: 186 zł

Mało? Dużo? Sama nie wiem, ale w każdym razie było warto. Po za tym trzeba mieć na uwadze to, że wiele rzeczy było kupionych już wcześniej i często nie ja za nie płaciłam, więc tak naprawdę wydałam jakieś - ja wiem - 160 zł, z czego wiele rzeczy kupiłam jeszcze do starej klatki.

Na koniec chciałam Wam powiedzieć kilka słów o pewnym patencie...
Wyposażenie klatki przymocowane jest na opaskach samozaciskowych różnej długości. Wygląda to coś właśnie [tak] i jest do kupienia w paczkach w każdym tesco, realu, czy co tam jest pod ręką albo w sklepie dla majsterkowiczów, z tym, że tam wychodzi drożej, wg mojego doświadczenia.
Z tymi opaskami jest sprawa o tyle fajna, że montaż czegokolwiek zajmuje tylko chwilę, a jak trzeba coś odmontować to wystarczy przeciąć zacisk i po sprawie.
Ale... Zaciski sprawdzą się tylko przy szczurach, co do których mamy pewność, że ich nie przegryzą, bo jest to niebezpieczne. Jednak taka półka swoje waży i mogłaby przygnieść szczura... A to niebyt miłe by było.
Po za tym polecam zaciski w 100% - u mnie się sprawdzają, trzymają co trzeba, a szczury ich nie gryzą. :)
________________________________________

Tak było kiedyś, teraz się trochę pozmieniało.
Po pierwsze: klatka stoi teraz w innym pokoju, a "szczurza szafeczka" została zlikwidowana.
Po drugie: półki z desek do krojenia zastąpiły półki z plastikowych paneli, które okazały się jeszcze lepsze w myciu, a w dodatku są dużo lżejsze.
Po trzecie: z kosza znikneły ścinki papieru, bo niestety "papierodajne" źródło się wyczerpało i już nie mam skąd ich brać.
Po czwarte: zniknął domek z butelki, został zastąpiony hamaczkiem. Może jeszcze kiedyś do tego wrócimy. Zniknął też domek ze starego fauna box'u, ze względu na to, że ciężko się go myje bez wyciągnięcia z klatki.
Po piąte: do rury dołączyło kolanko. Szczury są w siódmym niebie, bo to ich ulubiona miejscówka w klatce. ;)

Aktualnych zdjęć brak, winny nieobecny aparat. ;)
Ostatnio zmieniony pt sie 31, 2007 9:55 am przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Natalia_1222 »

Agata, a co do tego domku z butelki, to jak 'wyrównałaś' brzegi, aby szczury się o nie nie poraniły?

Wczoraj kupiłam rurę PCV do przyszłej klatki :-). Dziś może pojadę do Carrefoura i kupię tacki i koszyczki
Ostatnio zmieniony pt sie 31, 2007 8:48 am przez Natalia_1222, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
Tweetka
Posty: 171
Rejestracja: wt gru 12, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Tweetka »

Natalia_1222 , też mam taką butlę. Brzegi obkleiłam papierową taśmą izolacyjną.
Antuś ['] ;( , Stefuś ['] ;( , Dzikuś ['] Ortie ['] ;( :* Lucuś, Irysek, Imbirek, Edzio, Po, Zuzu :*
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Agata »

Ja wzięłam pilniczek do paznokci, taki ten papierowy i trochę opiłowałam. ;] Ale szczury zbytnio nie zwadzały o te krawędzie, więc nie ma się co martwić na zapas.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Natalia_1222 »

To świetnie, akurat mam na 'zbyciu' takową dużą butelkę, więc może zrobię z niej taki domek ;).
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Agata »

Dzisiaj do klatki wrócił butelkowy domek. Koko właśnie się w nim myje. ;]

Krawędzie poobklejałam plastrem (takim bez opatrunku), bo mi się piłować nie chciało.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Ausaya »

A jesli chodzi o poleczki to sa porobione dziurki i po prostu zawieszone na tych zaciskach? Tzn chodzi mi o to czy one sie nie "gibia" jak szczur jest na krawedzi polki. Ja robilam tak ze robilam wglebienie w desce ktore pasuje do tego pionowego pretu i wtedy polka sie trymala na pretach bo znajdowala sie miedzy nimi. Tylko ze zrobienie czegos takiego jest dosc pracochlonne, wiec zrobienie 4 dziur wiertarka jest troszke latwiejsze :) Patetnt mi sie podoba tylko wlasnie nie wiem czy sie nie "gibia" :)
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Villemoo
Posty: 111
Rejestracja: sob lip 21, 2007 1:46 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Villemoo »

Jak mocno zaciśniesz to sie nie huśta :) Tylko tak b. mocno trzeba zacisnąć... Poza tym jeśliby ci się udało kupić deskę dokładnie szerokości klatki to nie ma się za bardzo jak gibać, bo z dwóch stron będzie się opierać o pręty :):)
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Ausaya »

Ogolnie bardzo podoba mi sie ta klatka poniewaz nie jest za duzo roznych rzeczy, nie jest tak "napchane" a szczurki maja co robic. Ja tez musze moja ulepszyc tylko na razie nie mam weny jakos :(
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Villemoo
Posty: 111
Rejestracja: sob lip 21, 2007 1:46 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Villemoo »

Zgadzam się :) Jest taka przejrzysta i fajna :) Ja też nie lubię kiedy klatka jest zapchana, bo ma się wrażenie, ze ogonek się przeciska pomiędzy tym wszystkim :):)
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Agata »

Ausaya: Ja miałam półki o 4 cm krótsze niż szerokość klatki i nic się nie gibało ani nie huśtało. :] Więc jest to sprawdzona metoda.
Ostatnio zmieniony sob wrz 01, 2007 8:56 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
jola-kk
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 5:24 pm

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: jola-kk »

Są w supermarketach plastikowe deski do krojenia o wymiarach idealnie pasujących do tej klatki.Dziurki robi się śrubokrętem(np.taty ;D)rozgrzanym w płomieniu kuchenki gazowej.Szybko i łatwo,nie potrzebna wiertarka.
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Ausaya »

wiertarke to akurat mam wiec nie problem :) Fajnie ze sie nie gibie ;] zrobie sobie takie, znaczy szczurkom takie zrobie :)
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Natalia_1222 »

jola, to świetnie, chyba muszę się przejść ;). Kupiłam jeszcze koszyczki do nowej klatki :).
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”