[Klatka] - Klatka 70x40x80

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
agusia3r
Posty: 48
Rejestracja: wt gru 18, 2007 11:33 am
Lokalizacja: Będzin

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: agusia3r »

Nie od wieszania hamaków. Jednak przy wyciąganiu, lub zbytnim zagięciu (np od gałęzie którą wsadziłam między druciki). Poza małymi drzwiczkami nie narzekam na nią, a moje maluchy dobrze się w niej czują :P
gratis
Posty: 31
Rejestracja: pt gru 28, 2007 11:07 pm

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: gratis »

mi osoba z allegro przysyłała dwie klatki na raz i jedną wsadziła w moją i jest trochę pogięta :(

ale mam nadzieję, że przy odginaniu nic jej nie będzie :)

A za wyobrażenie o wolierze dziękuję :D Fakt... od razu mi lżej :)

No i moje przyszłe maluchy będą miały dobrze :-)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: Vella »

Mam taką klatkę od ponad roku (ale jest starsza bo kupiłam już używaną!), żaden pręcik się nie wygiął, żaden się nie złamał czy odlutował.
Ciemnienie minimalne (klatka ocynkowana), wygląda nadal bardzo dobrze.

Tylko jakaś mała jest. Na jednego to jeszcze, ale dwóm jest stanowczo za ciasno, muszę ją rozbudować ;) :D :D
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: Nikitka_219 »

Vella,za mała ? :o \Mi się teraz wydaje duża,nie przerażaj mnie , że będę musiała ją rozbudowywać ;)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: Vella »

Mnie też się wydawała duża. Kiedyś. ;)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odp: Klatka 70x40x80

Post autor: Paweł69 »

Nina pisze:
Paweł, to co Wy z tymi drzwiczkami robiliście? :D Mi po roku użytkowania nic sie z nimi nie stało :)
Nina nic szczególnego :) użytkowaliśmy :)
widać jakąś wadliwą partię dostaliśmy, ale muszę tu zaznaczyć, że jadna z tych klatek została odkupiona od yss i to już z odpadniętym drucikiem, który został przylutowany przez jej Pawła, ale i tak odpadł i wtedy mój Paweł go przylutował, a ten drań (pręcik) i tak "odlatał" ;D

Vella dokupisz jeszcze jedną taką klateczkę i masz już pałac dla ogonów :)
http://surmacki.prv.pl/Klatka/Klatka1.jpg
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: Nieróbka »

Ja tak z tydzień temu moją dostałam (przez święta i nie najlepszą firmę kurierską szła prawie miesiąc mimo że sprzedawca wysłał ją chyba na drugi dzień po licytacji), jestem w trakcie urządzania. Ale małe dobrze się w niej czują. Szczególnie jeżeli chodzi wspinaczkę. Zjeżdżają głową w dół po pionowych pręcikach... :)
A, i wypróbowałam ten patent z plastikowymi zaciskami zamiast drucików do mocowania półek. Wspaniały. Bardzo wygodny. Moje tego nie zgryzają, polecam :)
Półki wymieniłam z drewnianych na deski do krojenia. Rzeczywiście są w sklepach takie pasujące idealnie na ten bok 40cm. Ale w klatce jeszcze masa miejsca więc dużo do zrobienia bo na razie pusto tak...
Klatka dla dwu czy trzech szczurków (ja mam dwa) bardzo dobra :)
Zastanawiam się tylko co będzie jak się zestarzeją.... Trzeba będzie dożo łagodnych schodków robić żeby nie musiały się wspinać i z tym może być kiepsko.. Jak to jest? Na pewno ktoś ma w tej klatce starsze szczurki... Jest z tym problem? (nie mówię o jakichś bardzo chorych bo wtedy wiadomo że jest, tylko o takich w podeszłym wieku których sprawność fizyczna jest trochę ograniczona).
gratis
Posty: 31
Rejestracja: pt gru 28, 2007 11:07 pm

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: gratis »

Ale wiecie co? Tu się zgadzam
Jak swoja kupiłam to było nieeee co to jest! Jakaś krowa...
Ale teraz zamontowałam półeczki, miseczki, hamaczki, norki, za jakiś czas dostanę drewniany domek i już mi się maława wydaje :D
Teraz tylko na szczurzynki oczekuję :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: Nina »

Nieróbka pisze: Zastanawiam się tylko co będzie jak się zestarzeją.... Trzeba będzie dożo łagodnych schodków robić żeby nie musiały się wspinać i z tym może być kiepsko.. Jak to jest? Na pewno ktoś ma w tej klatce starsze szczurki... Jest z tym problem? (nie mówię o jakichś bardzo chorych bo wtedy wiadomo że jest, tylko o takich w podeszłym wieku których sprawność fizyczna jest trochę ograniczona).
Moja Soliśka ma 20 miesięcy (o kurcze, ale to minęło) i nie ma żadnych problemów z pokonywaniem takich wysokości (w mojej klatce jest ponad 80cm wysokości na jednym piętrze), są półki na różnych wysokościach, ale na razie nie ma problemów ze schodzeniem głową w dół z najwyższej na sam dół ;) Starszych ogonów nie miałam, ale myśle, że starzenie sie, to kwestia indywidualna każdego szczurka. Po chorych i słabych ogonach widać co jest im potrzebne, myśle że podobnie jest ze starymi, więc z czasem powinnaś zauważyć gdzie są potrzebne dodatkowe schodki czy pięterka ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: yss »

wydaje mi się, że dla zniedołężniałego szczurka wystarczy zamontować pomosty. na tyle szerokie żeby szczur nie spadł jak się zatoczy z jakiegoś powodu. takie zwykłe deseczki z półki na półkę, mogą być z poprzecznie przymocowanymi cienkimi deszczułkami, żeby było wygodniej się utrzymać. tak sobie myślę. do tej pory miałam tylko jedną starszą szczurę z dużym guzem na pupie. uprawiała wspinaczki nawet jak ten guz był już większy od jej głowy. :)
zależy od szczura. sama zaobserwujesz, co by się staruszkowi przydało, jak przyjdzie czas.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: Nieróbka »

Heh, tak się zastanawiałam po prostu co będzie jak słabsze się zrobią kiedyś... No ale racja, parę przejść powinno wtedy załatwić sprawę.
Inna rzecz że odkąd przeprowadziły się do tej nowej klatki (już ponad 2 tyg temu) to mam dziwne wrażenie że mimo iż brzuszki od jedzenia rosną to im się niezłe mięśnie od tej wspinaczki porobiły ;)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: Magamaga »

Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: Ausaya »

czy ktos z was probowal powiekszac drzwiczki w tej klatce? ja tak myslalam ze moznaby zrobic nowe z tej kratki od kuwety, tylko nie wiem za bardzo jak to przymocowac i jak zamkniecie zrobic :/
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: Magamaga »

Zamknięcie może wykorzystać z małych drzwiczek? Przylutować czy cuś.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Klatka 70x40x80

Post autor: Vella »

Można kombinować z lutowaniem, albo pobawić się drucikiem, ale chyba najwygodniej jest rozejrzeć się za jakąś starą klatką i wykorzystać z niej gotowe drzwiczki.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”