Maluchy na gigancie - uciekają

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
NanaAnna
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 31, 2007 11:08 am

Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: NanaAnna »

witam

Mam nadzieję,że w dobrym dziale piszę.
Otóż wczoraj zamieszkały u mnie dwa ogonki.Wieczorem już się nie trzęsły, siedziały u mnie pod bluzą i było ok.A rano - klatka zamknięta i pusta.
Ogonki przecisnęły się między prętami.
Jedna już odnalazłam, druga gdzieś siedzi w kącie.
Mieliście takie problemy?Mam jakoś przystosowac klatkę?Nie wiem, owinąć siatką czy co.
Nie wyobrażam sobie codziennego polowania, ąż urosną na tyle żeby się nie mieścić:(
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: koopa »

ojj podejrzewam że klatka ma zbyt duże odstępy między prętami. Więc albo owinięcie siatką albo coś z mniejszymi prześwitami dopóki nie podrosna....
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: limba »

Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
lolcia826
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 09, 2007 12:42 pm

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: lolcia826 »

Też tak miałam z moim maluchem. Na szczęście, miałam też mniejszą klatkę i w tej jest idealnie :)
Awatar użytkownika
NanaAnna
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 31, 2007 11:08 am

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: NanaAnna »

Dzisiaj owijam klatke bandażem zwykłym po bokach, dach im zostawię wolny,tamtędy chyba nie wyjdą.
gorzej,że jednej ciągle nie ma:(
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: Nakasha »

Bandaż przegryzą w ciągu 5 sekund. Dachem wyjdą bez żadnych problemów.

Jedyne wyjście to drobna siateczka, do kupienia w niewielkiej cenie we wszystkich większych hipermarketach. Tylko siateczka z drutów nie zostanie przegryziona, wszystko inne, łącznie ze sznurkami, płytami pilśniowymi czy czym tam jeszcze zostanie pogryzione na wiórki ;).

Albo klatka z rozstawem prętów maksymalnie 1,3 cm.

A teraz pozostaje Ci zamknąć tą, która jest, w transporterku i szukać drugiej. Jeśli jest malutka a zarazem nieoswojona, to sama najpewniej nie wróci. I jak najszybciej leć na zakupy ;).
Ostatnio zmieniony pt sie 31, 2007 1:25 pm przez Nakasha, łącznie zmieniany 1 raz.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: yss »

bandaż zjedzą i wciągną.
kup używaną tymczasówkę o małym rozstawie - ile ma ta twoja, 2 cm? kupiłaś świnkową, bo duża i tania, co? niestety nie ma tak dobrze :P przyda się siatka z castoramy o oczkach 1mm zamiast bandaża.

przykłądy klatek przejściowych... a nawet nie tylko:
http://www.allegro.pl/item228393174_duz ... a_bcm.html
http://www.allegro.pl/item229526134_kla ... iotka.html [koniec za 52 minuty...]
http://www.allegro.pl/item239103766_kla ... rwona.html
http://www.allegro.pl/item239525268__su ... nusy_.html [wygląda dziwacznie ale to chyba tylko cienie od drzew - poproś o lepsze fotki]
http://www.allegro.pl/item231375817_kla ... zonia.html

taka klateczka może potem zostać jako tymczasówka, albo możesz odsprzedać, jak szczurki dorosną do większej klatki z większymi odstępami. troszkę stracisz, niestety, ale jak się nie myśli kupując szczurzą klatkę, to się ma... :P

szczura szybko szukaj. sam nie wyjdzie, a może zjechać gdzieś do kanalizacji, albo wejść do kuchenki, albo pod wannę.... i będzie po szczurku, bo jest za malutki żeby sobie poradzić... zajrzyj pod wszystkie szafy i szafki, z latarką, i to jak najszybciej...

http://szczury.org/viewtopic.php?t=6690.0
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
NanaAnna
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 31, 2007 11:08 am

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: NanaAnna »

Klatka została jeszcze po poprzednim szczurku, który niestety opuścił mnie po przeżyciu 3 lat.
Chyba tamtą kupiłam większą, bo nie było takich problemów.
Ważne,że się znalazły obie.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: Nakasha »

Tak, to prawda ;). Ale też, naprawdę, powinnaś im jak najszybciej znaleźć nowe mieszkanko ;). Albo owinąć siateczką tamtą klatkę.

Teoretycznie przez odstęp 2 cm dorosły szczur nie powinien wyjść. Teoretycznie, bo moje 2 najmniejsze dorosłe szczury wychodziły dość swobodnie. ;). Sama nie chciałam w to uwierzyć, póki nie zobaczyłam, jak mała i chuda (chociaż dość długa) Agape nie rozpłaszcza się i nie wychodzi.... Nie możesz do końca przewidzieć, jak duże urosną Twoje szczurki (nie wszystkie dają się tak porządnie utuczyć ;] ), zatem najlepiej będzie jeśli po prostu otoczysz klatkę siateczką.

Albo kupisz taką o prawidłowym rozstawie prętów (np. jedną z tych, które proponuje yss) i będziesz obserwować, jak Twoje pociechy rosną wzdłuż i wszerz ;).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: limba »

NanaAnna skad jestes? Jakby co moge pozyczyc klate z malymi odstepami.
Ostatnio zmieniony czw wrz 06, 2007 9:05 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Irenka21
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: Gdynia - Olsztyn

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: Irenka21 »

Moje ogoniaste maialy klatke dla krolika, a teraz maja ogromniasta 100x54x80 i uciekaja. Sa ze mna w olsztynie bo tam sie ucze, wynajmuje tam pokoj ktory jest malutki. Ogoniaki sobie tam brykaja po calym pomieszczeniu bo najmniejszy umie wyjsc miedzy szczeblami ale nie umie wejsc. Czy to zle? Niedobrze? Powinnam kupic siatke i oblozyc nia klatke? Scurki nic nie psuja, nie gryza, tylko sobie biegaja i spia ze mna, albo za poduszka. Prosze o rady!
Irenka21
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: S. »

Jeżeli odstępy pomiędzy prętami sa 2,7 cm, to mamy takie same klatki.
Przed zasiedleniem tej klatki obłożyłam ją siatką (metalową w osłonkach z PCV), o oczkach 1cm. Kosztowało mnie to dużo pracy, ale było warto. Panny nie uciekają z klatki.
Moim zdaniem lepiej jest kiedy szczurki biegają poza klatka tylko pod kontrolą. Nawet jeżeli nie zniszczą nic wartościowego, to ktoś może zrobić krzywdę szczurkom przez przypadek (otwierając drzwi lub chodząc po pokoju w butach). Sprytne zwierzątka mogą również wybrać się na wycieczkę po domu. W każdym domu są bardzo niebezpieczne miejsca dla szczurków (miska klozetowa, piekarnik, kable i gniazdka elektryczne, uchylone okno itp.)
Awatar użytkownika
Irenka21
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: Gdynia - Olsztyn

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: Irenka21 »

No to mamy pewnie takie same klatki :) A jesli chodzi o bieganie po domu i o innych mieszkancow. Wynajmuje pokoj w, powiedzmy, akademiku. Mam pokoj sama, wiec nikt procz mnie nie przebywa w tym pokoju. Kuchnia jest wspolna dla calego skrzydla, a lazienka jest na przeciwko mojego pokoju, wiec ogoniaste maja do dyspozycji tylko pokoj majacy ok 8 metrow kwadratowych. Nie mam jak narazie takiej siatki wiec musze zostawiec otwarta klatke bo najmiejszy brzdac potrafi wyjsc z klatki miedzy szczebkami ale nie umie juz wejsc jesli drzwiczki sa zamkniete. A ogonki zawsze znajduje w trzech miejscach: w klatce, pod poduszka, lub w kacie pokoju gdzie polozylam specjalnie dla nich przeznaczony stary recznik :) Mimo wszystko bede chyba musiala kupic taka sietke. Choc z drugiej strony wiem ze malym podoba sie bieganie po pokoju, bo jak byly ze mna na wakacje w gdyni gdzie mam 3 koty to nawet nosa nie wytykaly poza klatke i bardzo smutne byly.
Irenka21
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: Nakasha »

Widzisz, ale swobodne bieganie ogonków jest dla nich niebezpieczne. One są jak małe dzieci - nigdy nie przewidzisz, co mogą zrobić. Są inteligentne i prędzej czy później coś wymyślą - a wtedy może być już za późno... nawet wchodzenie do łóżka, czy pod poduszkę jest niebezpieczne - możesz przypadkiem na nie usiąść, czy rzucić coś na łóżko nie wiedząc, że tam są.  Podejrzewam też, że zapraszasz czasem kogoś do pokoju - i gość może całkiem niechcący zranić lub zabić Twojego szczurka. Nawet jeśli teraz nie gryzą kabli, w każdej chwili mogą zacząć (chyba, że masz je specjalnie zabezpieczone) i zostać porażone prądem. Kable przez które płynie prąd o napięciu 220V są szczególnie niebezpieczne i ugryzienie takiego może skończyć się śmiercią. Ogonki mogą zjeść coś trującego dla nich (choćby wosk ze świeczek, czy jakieś przyprawy, czy farbę ze ściany). Koszt kupna odpowiedniej kratki nie jest bardzo duży (ja za 5 m ciemnozielonej siatki o odst. 1 cm zapłaciłam 15zł; a za miękki drut do przymocowania 10zł), a naprawdę warto klatkę zabezpieczyć. Bezpieczeństwo ogonków jest najważniejsze =). Naprawdę nie da się przewidzieć, co się może stać ;). Może i nic się nie stanie - ale przecież to zawsze duże ryzyko.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Irenka21
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: Gdynia - Olsztyn

Odp: Maluchy na gigancie - uciekają

Post autor: Irenka21 »

Juz myslalam o siatce, tyle ze w moim miescie w OBI mozna kupic tylko 10 metrow za 60 zl, ale chyba i tak kupie. To wazna sprawa. Bede sie wybierac po zwirek do zoologicznego, wiec wstapie tez do OBI bo jest zaraz obok :)
Irenka21
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”