[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: CIAPEK »

Witam! Jak niektórzy wiedzą, nie mam jeszcze szczurka ;), dopiero trwaja różne przygotowania.
Nie mam zbytnio funduszy a chciałbym żeby mój podopieczny miał jak najlepiej (jak każdy chyba by chciał z nas :) ).
Mam klatke po chomiku, nie jest duża, ale dość nietypowa i sam uważam że bardziej się nadaje niż nie. Klatka to największy wydatek z całego zestawu, a skoro jakąś mam to dlaczego by nie mogła być ona (chociaż nawet na początek).
Już ją opisuje:
długość - 35 cm. szerokość - 24 cm. :/ wysokość - 50 cm. :)
2 piętra, odłączana dolna podstawa. Odstęp między kratkami ok. 1,3 cm
Przyniosłem przed chwilą ja z piwnicy od razu z całym osprzętem chomikowym.
Pomysł miałbym taki... nie można jej rozszerzyć, ale można powiększym przestrzeń, że tak powiem wewnętrzną - zlikwidowałbym jedno piętro to chyba dobry pomysł.
Sprawa "koła dla chomików" - wiem, że to dla nich nie za fajna zabawka więc chyba wypadałoby zdemontować?
Mam także poidełko, dość małe nie potrafie określić jaka pojemność, jeśli ktoś się zna ja nie wiem co to oznaczenie, na miarce jest 60 cc, ale można wlać troche więcej.
Teraz... bardzo dbałem o chomiczka, wiele rzeczy przywoziłem kiedyś z Niemiec kiedy w Polsce nie była chyba wogóle znana i dostępna renomowana firma "Habitrail". Został mi domek -->Obrazek
co moge z nim zrobić? No domyślam się że jest za mały dla szczura, ale może do zabawy będzie mu służył?
Następnie mam toalete też Habitrail--> Obrazek
i jede cały kartonik piasku specjalnego do toalety (570 g.)
Więc? Toaleta też chyba za mała? Ale piasek może się przydać do innej toalety bo domyślam się, że wiele waszych szczurków jest nauczonych załatwiać się w toaletach?
Co tam jeszcze mam... mam jeszcze tunele z rur tektoruwych o średnicy ok. 4,5 cm. Nie za małe?
Jeszcze mam pojemniczki też nieduże, ale mogą być bo i tak naszemu podopiecznemu dokłada się żarełko.
Jakieś patyki są :)
Nawet jakąś kolbe mam, ale to za stare, lepiej w nowe się zaopatrzeć.

Myśle, że jasno opisałem, bede zakladal jeszcze jeden temat bardziej ogólniejszy w innym działe i też będę czekał na Wasze porady, a co do klatki tyo tyle. :)

Czekam na Wasze porady, opinie. Jak klateczka by sie nadawała znacznie przyspieszyłoby to mój zakup szczura :)
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: jokada »

co do wielkości klatki... trudno powiedziec raczej przymała...
domek - jak szczurek bedzie większy pewnie nie wystarczy
moje ogony nie maja domku - śpią w hamaku
toaleta - nie wiem czy sie przyda
moje sikają gdzie popadnie (powarzniejsze potrzeby Olaf i Moria załatwiają do kuwety)
kółko - raczej niepotrzebne, niesądze żeby szczurek chciał biegać w nim
poidełko -wielkości nie ma znaczenia ważne żeby po prostu woda w nim była
rury 4,5 cm mały szczur przejdzie
moje mają rury o średnicy około 7,5 cm (Olaf-grubas nie jest wstanie w niej zawrócić :oops: )
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: IVA »

Nic dodac, nic ująć - Aś wyjasniła Ci prawie wszystko. Z całego wyposażenia jakie masz najbardziej przydatne będzie poidełko :wink: , resztę prędzej czy później będziesz zmieniał. jeżeli naprawdę zależy Ci aby szczuras miał jak najlepiej :D
Ale dla młodego, na początek wystarczy :D
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: Ania »

Wg mojego gustu - klatka dla jednego szczura wystarczy spokojnie. Szczura trzeba codziennie wyjmować z klatki bez względu na jej wielkosć. Pozdrawiam.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: oliwi@ »

szerokość 24 cm :? no cóz nie chciałabym straszyć hehe ale mój miki ma 24 cm to połowy ogona :lol:
wydaje mi się że na początek okay (na jakieś 2 - 3 miesiące) ale potem koniecznie zmienic klatke bo jest (a raczej będzie ona stanowczo za mała)
osobiście proponuje poczekać, uzbierać fundusze na klatke i dopiero kupić szczurka (będzie duża radość że się udało i że szczuras ma tyle przestrzeni - jednym słowem bedziesz z siebie dumny ;) )

kółko kompletnie odpada :) niebezpieczne dla szczura (a szczególnie dla jego ogona i kręgosłupa)

domek spoko :) może być na początek do spania a potem to zabawy (ale w tej klatce małej lepiej nie zagracać przestrzeni)

poidełko też OK :)
mój szczuras ma podobnej wielkości a wode i tak wymieniam niemal codziennie.

kuwetka tak jak już ktoś tu pisał (chyba Aś) raczej sie nie przyda ;)

reszta chyba jest OK :) hehe
powodzenia
klakier

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: klakier »

ja miałem swojego pierwszego szczutka w dokladnie takiej samej klatce i sie sprawdzała parter +2 piętra daje moim zdaniem wystarczającą powierzchnie( jak szczurek podrośnie to żeby "powiększyć" klatke możesz wyjąć drabinki między piętrami poradzi sobie świetnie bez nich).
tuśke do dzisiaj też w niej trzymałem (dzisiaj kupiłem znacznie większą).
a poidełko jeśli jest kulkowe to ok ?? a jeśli ma szklaną rurkę to osobiście bym odradzał!!!
co do reszty sie zgadzam z powyższym :wink:
klakier

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: klakier »

tak w ramach sprostowania większą klatke kupiłem żeby bylo lepiej a nie dlatego że było strasznie źle :wink:
razbora
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 18, 2004 10:09 pm

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: razbora »

Oliwi@ napisała:
kółko kompletnie odpada niebezpieczne dla szczura (a szczególnie dla jego ogona i kręgosłupa)
Ja mam kułko i maluchy uwielbiają w nim biegać :(
Nie miałam o tym pojęcia że to może uszkodzić ich kręgosłupki :(
Czyli musze je wyciągnąć żeby krzywdy sobie nie zrobiły :(

Bardzo dziękuje za tą informacje. Bo puźniej mogło by być zapuźpo
Pozdrowionka
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: oliwi@ »

no w sumie lepiej wyciągnąć bo pamiętam jak ktoś na forum pisal że szczur potem miał jakieś zwyrodnienie kręgosłupa :(
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: krwiopij »

eee tam... niby na jakiej zasadzie to mialoby kregoslup uszkodzic? kolko samo w sobie jest najzupelniej w porzadku - na wielu zagranicznych stronach je polecaja... pewne niebezpieczenstwo moga stanowic preciki, po ktorych zwierzak biega (bo glownie takie mamy w polsce do kupienia), ale naprawde nie sadze, zeby to bylo specjalnie niebezpieczne... wszystkie moje myszy mialy takie kolka, biegaly z nich odkad umialy chodzic, az do smierci, a nigdy zadnej nic sie nie stalo...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
razbora
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 18, 2004 10:09 pm

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: razbora »

To ciesze się :D . Bo nie chciała bym odbierać im takiej przyjemności :D
Bardzo lubią biegać w kułku :D I wydaje mi się że także wpływa to na ich kondycje. I podobno zwierzęta które dużo biegają dłużej żyją :D
Pozdrowionka
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: myszka »

Co do klatki to jak bedziesz czesto go puszczał to jej wielkość nie powinna stanowić problemu :wink: radze ci zdemontować kołowrotki i chyba założyć to pięterko, w brew pozorom szczur będzie miał wtdy więcej miejsca! ni i to by było na tyle :D powodzenia
Adellon
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 15, 2004 3:31 pm

Kltaka dla chomika oraz idealny rozmiar klatki dla szczura

Post autor: Adellon »

Z tego co przeglądałem ten dział tojest tu dużo niby takich samych tematów ale troche innych więc zakładam ten. Juz opisuje moja sprawę.
50x25 i wys. 35 cm. - to właśnie są rozmiary mojej klatki chomika i mam takie pytanko; czy taka klatka wystarczy dla jednego szcura? Bo u chomików to jest tak (prznajmniej u tych miniaturowyh) że jeden chomik miniaturowy potrzebuje wiecej miejsca niz dwa. To dlatego, że jak są dwa to zajmują się zabawami ze sobą. Co o tym sądzicie?
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
A teraz mam takie inne troche pytanko; jaki powinien być optymalny rozmiar klatki dla dwóch szczurów? Powiem od razu, że n aklatke dla fretki mnie nie stać :lol:
Na szczura przygotowania trwają! ;-)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: Ania »

Kilka linijek wcześniej był podobny post i w nim opisane jaka klatka jest optymalna dla szczura (wypowiadało się kilka osób, spokojnie możesz wybrać najbardziej odpowiadającą Ci wypowiedź).
U szczurów jest raczej inaczj niż u chomików. Najczęściej samce walczą o terytorium dlatego dla nich potrzebna jest raczej większa klatka niż dla samic. na ten przykład dla 3 samiczek (1 średnia i 2 maleńkie) mam klatkę 50 na 40 na 35 - na dniach przyjdzie nowa 58 na 55 na 40. Dla 3 chłopa mam klatkę 60 na 58 na 40 i jest ok. Wszystkie szczury są codziennie wypuszczane na conajmniej kilka godzinek każde - bo szczur to taki zwierz, co nie będzie biegał całą dobę w kółku do upadłego - on musi zwiedzać, wspinać się ile wlezie, podgryźć trochę, pobawić się z opiekunem czy kumplem z klatki - poza nią.

Klatka optymalna dla dwóch dorosłych szczurów jeśli jesteś w stanie się nimi codziennie zająć - dla samic może być niewielka - np 50 na 40 na 30. Dla samców MUSI być większa bo zwierzaki stale będą walczyć o miejsce do zaznaczenia. Przykro mi to mówić, ale jeśli nie stać Cię na zaoferowanie odpowiedniej ilości miejsca dla kilku zwierzaków, jest to jednoznaczne z tym, że nie stać Cię na hodowanie szczurów.
Jeśli nie jesteś w stanie zająć się zeierzakami codziennie - klatka dla fretek byłaby najbardziej odpowiednia (o ile nie większa).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: CIAPEK »

czlowieku mowisz ze czytales, patrzyles na tematy, to patrz lepiej, pare tematów niżej... moje pytanie, taka sama klatka, ehhh ---->
http://szczury.org/index.php?topic=1693
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”