[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Adellon
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 15, 2004 3:31 pm

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: Adellon »

[quote="Ania"]Przykro mi to mówić, ale jeśli nie stać Cię na zaoferowanie odpowiedniej ilości miejsca dla kilku zwierzaków, jest to jednoznaczne z tym, że nie stać Cię na hodowanie szczurów.[/quote]
Z tą klatką dla fretek to przesadziłem, mi chodziło o te duże klatki w sieciach sklepów zoologicznych. Tak na oko to chodziło mi o klatke co ma szer. 100 cm dł. 130 i z dwa pietra. z tym to był żart. :o
Co do zajmowania sie szczurami to spokojnie miałbym czas codziennie, ze swoim chomikiem też długo sie bawię. :D (wprawdzie to nie to samo co szczur ale gdybyś widziała jak ona pędzi, aż trudno ją czasem złapać)
Na szczura przygotowania trwają! ;-)
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: myszka »

Hmmm...nie jestem pewna..ale raczej tak...jeszcze gdybyś go puszczał po pokoju to taka klatka na 100% starczy :D powodzenia :)
Adellon
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 15, 2004 3:31 pm

Tak dla pewno?ci

Post autor: Adellon »

[quote="Ania"]Klatka optymalna dla dwóch dorosłych szczurów jeśli jesteś w stanie się nimi codziennie zająć - dla samic może być niewielka - np 50 na 40 na 30.[/quote]
Czyli tak dla pewności:
Mając klatkę o wymiarach (dł. 60 szer. 40 wys. 40) a w niej 2 samice. Zajmowałby się nimi ok. 1-2 h dziennie. Czy w pokazanym przykładzie nie męczyłyby się?
Na szczura przygotowania trwają! ;-)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: Ania »

Myślę, że byłoby to dobre rozwiązanie. Oczywiście zawsze zaleca się, żeby ze szczurami spędzać jak najwięcej czasu ale jeśli nie masz takiej możliwości - we dwie na pewno umilą sobie resztę czasu. Po jakimś okresie czasu będziesz mógł je puszczać po mieszkaniu - wtedy na pewno niebędą się nudzić - tylko uważaj, bo to gryzonie i Ty też nie będziesz się nudził... będzie co naprawiać ;)
Przy okazji - pierwsze dni powinno się spędzać jak najwięcej ze szczurami żeby nie zdziczały i nie zaczęły gryźć.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Adellon
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 15, 2004 3:31 pm

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: Adellon »

Na razie szczurów ne będę miał :roll: , że tak powiem muszę najpierw uszczurzyc rodziców :?
Zresztą na razie mam chomika, a co do tego, że tak wcześnie się pytam to powiem jedno; ja wolę wiedzieć więcej niż mniej. :o
Na szczura przygotowania trwają! ;-)
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: CIAPEK »

[quote="Adellon"]Na razie szczurów ne będę miał :roll: , że tak powiem muszę najpierw uszczurzyc rodziców :?
Zresztą na razie mam chomika, a co do tego, że tak wcześnie się pytam to powiem jedno; ja wolę wiedzieć więcej niż mniej. :o[/quote]
u mnie podobnie :), nie mam jeszcze szczura, ale będzie, chomików już dawno nie mam.
Mama nie chce za bardzo szczura, ale musi się pogodzić z tym, że ja chce a pozatym jestem dorosły i to ja będę się nim zajmował.
I ja tak samo dowiaduję się wszystkiego wcześniej...żeby już wiedzieć :)
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: Ewqa »

Zamierzam sie doszczurzyć, ale pod ręka mam tylko świnkową klatkę o wymiarach 30/27/50. Odstep miedzy prętami jest 2cm.
Czy taka klateczka moze byc dla szczurka??
Tego co moge przygarnąć ma 6 tygodni więc nie jest już maleństwem.
Mam zamiar też dorobić pieterko i drabinkę. Czy tak może być??
Czy powinnam kupić typową szczurkową klatkę (nie mam ochoty na kolejny niepotrzebny wydatek).?
Mogę szczurka dopóki jest malutki trzymać w chomikowej klatce, a potem jak podrośnie przeprowadzić do wiekszej.
Z góry dziekuję za rady :)
Ostatnio zmieniony wt lut 14, 2006 1:03 pm przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: Lulu »

wg fancy rat cage calculator ta klatka jest za mala na szczura...

http://www.fancy-rats.co.uk/information ... /index.php
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

Pozatym młody szczurek moze sie przecisnąć.
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: Ewqa »

Dzięki za info, teraz juz wiem :)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Klatka] - chomicza klatka dla szczurow

Post autor: Wackowa »

To jest klatka po moim chomiku! Napiszcie czy może być. Oczywiście nie było by w niej tej czerwonej półeczki z rurką oraz jednego pięterka, zrobiła bym gdzieś hamak. Chyba można w takiej klatce trzymać szczurka. Oto fotografia. Sami ocencie! Niestety ta klatka teraz jest u taty w pracy zawiózł ją tam przechować zaraz jak zdechł nasz chomik, i nie moge zobaczyć jakie ma rozmiary, ale chyba widać na zdjęciu mniej więcej jaka jest. Myśle że drobne przeróbki sprawiły by że ta klatka nadawała by sie dla szczurka :)


[url]http://wacek_site.w.interia.pl/klatka.JPG[/url]


Zmieniam na link/edit [ESTI] mod
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 8:12 pm przez Wackowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: Lulu »

tak na oko to wyglada to dobrze. ale i tak dla pewnosci (jak bedziesz miala mozliwosc) to bym ja zmierzyla...

i jeszcze kolowrotek trzeba bedzie wymontowac... chciaz to taki z dnem, jak sie go inaczej (bokiem) powiesi to moze robic jako plastikowy hamaczek ;)
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: Wackowa »

OO to fajnie!! No klatka jest spora, a mieszkał w niej dość duży dorodny samiec chomika syryjskiego! Z tą karuzelką to świetny pomysł na hamak! hehe Tak jak mówiłam te wszystkie głupotki wymontuje nawet tą jedną półeczkę z rurką sprężynką. Będzie więcej przestrzeni, a u góry jeszcze zrobie mu hamak z polarka czy czegoś innego :) Już się nie mogę doczekac :czarujacy:
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: grzegorz »

hallo klatka nawet nawet mysle ze narazie mozesz zostawic ta czerwona plke i ta sprezynke tez mozna wykorzystac - wiecej miejsc do odkrycia badz zabawy
potem szczurek podrosnie wiec rurka moze byc za ciasna
ale pomysl dobry pozdrawiam
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Klatka] - chomicza, swinkowa itp klatka dla szczurow

Post autor: falka »

Klateczka dosyć fajna, ma wysoką kuwetę i widać, że jest spora, ale raczej na dwie samice. Na dwa samce będzie ciasna jak podrosną brzydale :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”