[Klatka] Ferplast Furet Tower

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: pin3ska »

Babli, a jakiej uzywasz?
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Babli »

pin, różnie. Czasami trotków chipsi, chipsi mais, tima natur, albo benka.. :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: pin3ska »

Trotki zasypałam wczoraj - cała paczka poszła. Chipsi tez szła cała paczka. Co do Benka to nie pamietam.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: pin3ska »

Tzn. cała paczka poszła na jedno pięterko. Czyli w sumie dwie paczki. To samo z chipsi mais było.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Nina »

U mnie szło tak samo z Chipsi mais i trotkami. Benka idzie jakoś 20kg.
Warto przestawić szczury na załatwianie sie tylko do małych kocich kuwet ;) Duuuża oszczędność a przetarcie całej kuwety mokrą szmatką zajmuje dosłownie chwile.
Jeśli będziesz miała żwirek betonitowy to pamiętaj o zdjęciu kółek ;) U nas sie wyłamały ::)

Babli, jeśli z dostawą to cena dobra jak na obecny cennik we wszystkich polskich sklepach ::)


Nasz tower już troche ucierpiał... Pręty poobgryzane w paru miejscach. Będe chyba musiała pomyśleć o zaimpregnowaniu ich czymś.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet Tower

Post autor: susurrement »

długo nie wiedziałam jaką strategię zastosować jeśli chodzi o ściółkę w towerze.
koniec końców wygląda to tak, że mam narożne kuwety do których sypię Pinio, a na pozostałej powierzchni nie ma nic.
i sprawdza się ta metoda najlepiej z dotychczasowych (chipsi mais/benek na całość i wygrzebywanie kupek. bardzo niewygodne przy 9 szczurkach, jak dla mnie).

w jaki sposób sprzątacie swoje towery?
ja początkowo rozkładałam całość i myłam wszystko oddzielnie. potem się zbuntowałam, bo zajmowało mi to ok 4-5 godzin i prętów nie rozkładałam tylko myłam je w pokoju, ale było to jeszcze bardziej praco- i czasochłonne (miska z wodą + płyn i mycie gąbeczką prętów, potem mokrą pieluchą co chwilę płukaną pod bieżącą wodą, żeby to spłukać).
obecnie wróciłam do rozkładania całości :/ i robię to raz na tydzień/dwa. ale jest to cholernie wyczerpujące prawdę mówiąc.
półki niby trochę przecieram w tygodniu, pręty też. ale i tak po tygodniu/półtora nie da się przejść obok klatki. echhhh.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: [Klatka] Ferplast Furet Tower

Post autor: Naixinka »

susu ja ostatnio robię tak, że kuwetę myję pod prysznicem, a prętów nie rozkładam tylko myję szmatką w pokoju. Natomiast całe wyposażenie (półki, rury, drabinki) idą z kuwetą pod prysznic. Jako żwirka używam takich drewnianych pałeczek, dostępnych na allegro za ok. 40zł - 60l i wystarcza mi na dość długo, a sypię na całość. Narożne kuwety się nie sprawdzają bo moje baby robią wszędzie, i do kuwety narożnej i normalnie w ściółkę, na półki itd., kiedyś próbowałam że tylko do narożnej sypałam żwirku ale nie wypaliło. A mycie całego towera, z rozkładaniem (bo wcześniej go całego rozkładałam) też zajmowało mi ok. 4-5h i byłam wyczerpana po tym. Teraz mam złożoną tylko połowę towera i mycie zajmuje mi 2h i mam spokój. Stadko się zmniejszyło, więc ciasno nie mają i póki co sprawdza się taka taktyka ;)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet Tower

Post autor: LaCoka »

Co do ściółki to robię tak: na każdym z pięter stoi prostokątna kuwetka (trójkątne nie miały racji bytu bo wszystko było z nich wysypywane) wypełniona nie za wielką ilością (jak wsypuję dużo to szczury mają zabawę z rozsypywaniem tego :P) chipsi mais (czasami coś innego) i 98-99% bobów ląduje właśnie tam (moje genialne dziewczynki 8) ) przyznam, że znudziło mi się już wybieranie bobów więc kiedy maluchy napaskudzą wymieniam całą ściółkę.

Natomiast jeśli chodzi o czyszczenie: kiedyś też się bawiłam z myciem prętów, kuwet i wszelkich innych elementów gąbeczką ale odkąd uświadomiłam sobie, iż mam dużą wannę sprzątanie wygląda tak, że rozkładam towera na 4części: dwie kuwety i dwie części druciane (nie odczepiam od nich pięterek ani koszyczków tylko wszystkie materiałowe elementy i rury bo lata to to) i każdą z tych 4 części wrzucam po kolei do wanny i myję jak najgorętszą wodą lecąca z prysznica pod największym możliwym ciśnieniem. Później tą samą techniką myję rury, pochylnie, miseczki, itd :) wszystko to zajmuje mi max 3h łącznie z urządzeniem klatki po sprzątaniu
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: [Klatka] Ferplast Furet Tower

Post autor: Naixinka »

LaCoka to tylko pozazdrościć Ci wanny, że tower się mieści. Choć prysznic mam spory, bo nie jest to zwykła kabina tylko zabudowa to jednak kuwetę muszę ustawiać pod lekkim ukosem, a prętów w całości za chiny bym nie wcisnęła bo przez wejście nie przejdą :P Do towera to marzy mi się domek z ogródkiem i żebym mogła sobie wystawić klatkę przed domem i myć tam wężem ogrodowym ;)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet Tower

Post autor: LaCoka »

Naixinka pisze:LaCoka to tylko pozazdrościć Ci wanny, że tower się mieści.
Mam trójkątną wannę i jak ustawisz daną część pod odpowiednim kątem to się mieści ;)
Jak chciałam to wsadzić pod prysznic to prawie się zabiłam :D
Naixinka pisze:Do towera to marzy mi się domek z ogródkiem i żebym mogła sobie wystawić klatkę przed domem i myć tam wężem ogrodowym ;)
To to będę praktykowała latem i wiosną O0
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Klatka] Ferplast Furet Tower

Post autor: klimejszyn »

no, domek z ogródkiem gdzie można klatkę myć wężem ogrodowym mam. tylko wymarzonego fureta brakuje.. ::)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka] Ferplast Furet Tower

Post autor: Nina »

Ja, jak już pisałam, od dawna mam tylko małe kuwetki w towerze (we wszystkich klatkach w sumie). Na reszcie kuwet nie ma ściółki.
Dziewczyny sikają wszędzie, więc codziennie/co drugi dzień myje półki i dużą kuwete mocno mokrą szmatką i przesiewam żwirek.
Całość myje rzadko, raz na miesiąc/dwa miesiące. W międzyczasie przecieram tylko pręty mokrą szmatką.
Do mycia rozkładam całkowicie.
U mnie jest o tyle dobrze, że szczury mają swój pokój, więc zapach nikomu nie przeszkadza xD
Mycie towera i urządzanie go to dla mnie max 3 godziny - nabrałam wprawy :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet Tower

Post autor: StasiMalgosia »

My odkąd usunęliśmy tarasy i przerzuciliśmy się na dużą ilość hamaków mamy spokój z myciem kratek. Jak były pułki baby traktowały je wyłącznie jako kuwety, a mocz spływał po prętach i wiecznie trzeba było rozkręcać klatkę i myć całość. Teraz wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć kratki nawilżanymi chusteczkami typu dzidziuś i mamy spokój. Teraz mycie kuwet, rur i wymiana hamaków zajmuje nam ok godziny.
Obrazek
xyzxyzxyz
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 23, 2010 11:08 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet Tower

Post autor: xyzxyzxyz »

Gdyby ktoś chciał kupić taką klatkę prosiłabym o kontakt e-mail: catalina.catalina@onet.eu , gdyż zamierzam sprzedać moją.
Kupiłam ją ok. 1/2 lata temu,planowałam mieć fretki,ale okazało się,że mam na nie alergię,więc przez jakiś czas mieszkały w niej 2 szczury. Klatka jest w idealnym stanie, z 2 dodatkowymi pólkami i miskami.
kalusia2
Posty: 345
Rejestracja: pn sie 02, 2010 8:18 pm
Kontakt:

Re: [Klatka] Ferplast Furet Tower

Post autor: kalusia2 »

http://allegro.pl/ferplast-furet-tower- ... 16939.html
za ok.850zł ferplast furet tower na allegro :)
Antek, Kapsel i Sznurek po drugiej stronie tęczy... (*) (*) (*)
Obrazek
http://marzycielskapoczta.pl/
ammy88 - jesteś nieoceniona!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”