[Klatka] - ograniczone miejsce

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Neverestin
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 4:05 pm

[Klatka] - ograniczone miejsce

Post autor: Neverestin »

Za tydzień mam dostać swego ogoniastego 8) , chce kupić sporą klatkę jednak mam ograniczone koszty no i szerokość i długość klatki , znalazłam klatkę która odpowiadała by do przygotowanego miejsca jednak nie wiem czy pasowała by dla szczurka ,
http://allegro.pl/item436399289_super_k ... 32_cm.html - oto ona ^^' , czy klatka dla ptaków o takich wymarach pasowała by dla szczurka?
Oczywiście otwory gdzie znajdują się karmniki zostaną ‘zatkane’ xD a klatka ‘przemeblowana’


Wymiary półki gdzie mogę trzymać szczurka to 140x55x47 ^^’
Obrazek
How now? a rat? dead , for a ducat, dead!
- William Shakespeare, Hamlet, akt III, scena IV
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka] - ograniczone miejsce

Post autor: Nina »

Lepiej byłoby wybrać szerszą klatke. 32cm to malutko dla dorosłego ogona.
Dobra jest klatka 70/40/80, nie jest dużo droższa, a ma lepsze wymiary ;)
Na allegro jest ich pełno:
http://allegro.pl/item436399313_super_k ... ielka.html
http://allegro.pl/item434080716_koszatn ... kolor.html
http://allegro.pl/item435800850_koszatn ... yboru.html

No i pamiętaj, że szczury to zwierzęta stadne. Trzymane pojedynczo są nieszczęśliwe ;) Najlepiej od razu adoptować dwa tej samej płci. Nie polecam też kupowania zwierzaka w sklepie.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=8541
http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=15893
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Neverestin
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 4:05 pm

Re: [Klatka] - ograniczone miejsce

Post autor: Neverestin »

Nina pisze: Lepiej byłoby wybrać szerszą klatke. 32cm to malutko dla dorosłego ogona.
Dobra jest klatka 70/40/80, nie jest dużo droższa, a ma lepsze wymiary ;)
Nina właśnie w tym problem że mam ograniczoną szerokość i długość klatki ^^’
Wymiary półki gdzie mogę trzymać szczurka to 140x55x47 c.c
Nina pisze:No i pamiętaj, że szczury to zwierzęta stadne. Trzymane pojedynczo są nieszczęśliwe ;) Najlepiej od razu adoptować dwa tej samej płci. Nie polecam też kupowania zwierzaka w sklepie.
Sklep zaufany od lat ^^.
właśnie wiem c_c ale tymczasowo mogę pozwolić sobie na tylko jednego ,
jednak w razie czego już mam kompana do zabaw dla mego mroczka u
koleżanki z którą już planujemy wspólne spacery z naszymi gryzoniastymi
byle by sie polubiły ^^’

edyt:

Hm dostałam propozycje wykonania dla mego szczurka klatki o wymiarach 100x60x45 jednak dopiero 3 lub 4 tygodnie od dostania szczurka , w tym czasie mroczek musiał by siedzieć w klatce 36x40x25 [ x_x ] po chomiku , chciała bym od razu zapewnić mu dużą klatkę jednak wcześniej niestety jej nie dostane, myślicie że szczurek wytrzymał by w tej klatce taki okres czasu? Czy lepiej od razu kupić ta dla papug [ musiała bym zrezygnować z tej większej ]
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Klatka] - ograniczone miejsce

Post autor: pin3ska »

Ja bym poczekała. W koncu szczur nie bedzie od razu duzy, tylko na poczatku malutki, to jakos przezyje :) za to potem bedzie miał frajde :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka] - ograniczone miejsce

Post autor: Nina »

Neverestin pisze:
Nina pisze:No i pamiętaj, że szczury to zwierzęta stadne. Trzymane pojedynczo są nieszczęśliwe ;) Najlepiej od razu adoptować dwa tej samej płci. Nie polecam też kupowania zwierzaka w sklepie.
Sklep zaufany od lat ^^.
właśnie wiem c_c ale tymczasowo mogę pozwolić sobie na tylko jednego ,
jednak w razie czego już mam kompana do zabaw dla mego mroczka u
koleżanki z którą już planujemy wspólne spacery z naszymi gryzoniastymi
byle by sie polubiły ^^’
Zaufany sklep? Dla mnie nie istnieje takie określenie.
Spotkania samotnych szczurów raz na jakiś czas to masakra. To tak jakbyś dawała dziecku lizaka i po chwili go zabierała. Szczurowi towarzystwo jest potrzebne cały czas, wtedy kiedy Ciebie nie ma, w nocy, szczurowi jest potrzebny ktoś, z kimś może sobie 'porozmawiać' po swojemu.
Branie jednego szczura, jeśli nie może sie mieć dwóch, jest zwyczajnym egoizmem.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Klatka] - ograniczone miejsce

Post autor: Filipw »

Ja powiem tak : 1 szczura miałem ze sklepu zoo. Kupiłem jednego mimo tego że wiedziałem że Szczur samotny= szczur nieszczęśliwy, myślałem że mocniej się do mnie przywiąże... Myliłem się kiedy dołączyła do nas Mordzia (po krótkim dość łączeniu) Tekla z Mordzią były ze sobą bardzo zżyte :), miło było popatrzeć jak sobie czyszczą nawzajem futerka, jak śpią wtulone w siebie... tak jak nina powiedziała to jest bardzo egoistyczne myślenie że "bardziej się do mnie przywiąże jak będzie jeden"
Niestety Mordzia znała tylko 1 miesiąc Tekle ponieważ 31 Maja ona odeszła... :'( no ale nic nie pisze tutaj żeby się rozczulać tylko żeby coś poradzić. 2 rzecz to zoolog... jeśli bierzesz samice to możesz przypuszczać/ mieć pewność (jeśli nie są rozdzielone płciami) że jakaś jest w ciąży, a nóż widelec będzie to twoja. Co zrobisz z 12 młodych klusek ?, po drugie co do drugiego :P (niezrozumiałe ? :D ) ze sklepu bierzesz nie oswojonego szczura (co nie oznacza że one są w czymś gorsze od wziętych z forum), często są to strachliwe, małe , a czasami nawet nieoswajalne i agresywne gryzonie... Po trzerzecie do 2 w zoologach panują różne choróbska ( tego już nie będę rozwijał bo powstanie ballada ). A jak weźmiesz z forum to po 1. Nic nie zapłacisz (trafia do dorosłych skąpców :D ) 2. Masz pewność że szczur jest zdrowy i nie jest w ciąży 3 . jest oswojony :)

Wybór należy do ciebie i nikt inny z forum raczej ci nie zabroni brać szczura z sklepu zoologicznego...
Sama musisz siebie zapytać czy chcesz iść na łatwiznę podejmując ryzyko zakupu w zoo, czy też poczekać trochę dłużej i mieć oswojonego, bez żadnych przybłęd (chorób) szczura od zaufanej osoby z którą masz stały kontakt :) .

Pzdr.
Filip
Neverestin
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 4:05 pm

Re: [Klatka] - ograniczone miejsce

Post autor: Neverestin »

Cóż jak mówiłam na razie nie mogę sobie pozwolić na
drugiego szczurka , gdybym wzięła dwa na raz oba musiały by siedzieć jakiś czas w naprawdę małej klatce a myślę że to by było już znęcanie się , dlatego wole poczekać szczurek przyzwyczai się do mnie i dostanie nową klatkę wtedy będę mogła pomyśleć o drugim ^^’.

Co do sklepu to akurat tutaj warunki wyglądają całkiem inaczej , znam właścicieli od dziecka i zwierzęta żyją tam w dobrych warunkach , stworzonka większe niż chomik czy rybki nie przebywają w sklepie a właścicielka sklepu widać naprawdę dba o zwierzęta poza tym jest też weterynarzem wiec z pewnością zna się na rzeczy ^^’ Dla bezpieczeństwa odwiedzę z swoim mroczkiem klinikę która znajduje się obok sklepu , hm no i myślę ze jest wiele sklepów zoologicznych gdzie właścicielom zależy tylko na pieniądzach ale z pewnością znają się wyjątki x3

Dzięki wszystkim za rady x*!
Temat do kasacji.
Obrazek
How now? a rat? dead , for a ducat, dead!
- William Shakespeare, Hamlet, akt III, scena IV
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - ograniczone miejsce

Post autor: ogonowa »

A powiedziałabyś mi gdzie jest taki cudowny zoologiczny ?
Jakie miasto ewentualnie ulica :)
Neverestin
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 4:05 pm

Re: [Klatka] - ograniczone miejsce

Post autor: Neverestin »

Gizycko x3
Obrazek
How now? a rat? dead , for a ducat, dead!
- William Shakespeare, Hamlet, akt III, scena IV
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”