[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Ausaya »

a nie za cienki ten drut?
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 03, 2007 3:43 pm
Lokalizacja: Łomianki

Odp: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Robert »

Ale ci ludzie mają fantazje. Nie przyszło by mi do głowy zrobić takie super klatki :)
Ja także robie samodzielnie klatkę nawet mam już materiały wyjełem półki ze starej lodówki :) są prostokątne a odstępy między prętami to 1.5 cm wystarczy połączyć je razem i klatka gotowa. Po wstępnych przymiarkach wymiary klatki bedą takie dł.70  szer.35 wys.65.
tylko nie wiem z czego zrobić dno ???
Robert
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Odp: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: S. »

W slepach intenetowych są do kupienia same kuwety. Np. w Zookoziolku.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 03, 2007 3:43 pm
Lokalizacja: Łomianki

Odp: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Robert »

Wiem patrzyłem na te kuwety w Zookoziołku ale nie pasują albo są za wąskie albo za długie poszukam w innych sklepach. Myślałem żeby zrobić z drewna i pokryć kilkoma warstwami lakieru akrylowego. przeczytałem gdzieś że taki lakier nie jest szkodliwy dla szczurków i zapobiega wchłanianie moczu w drewno.
Ostatnio zmieniony czw paź 11, 2007 2:28 pm przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert
Awatar użytkownika
Aslaweka
Posty: 200
Rejestracja: pn mar 23, 2009 7:48 pm
Lokalizacja: Nowy targ

Re: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Aslaweka »

Witam zainwestowałem w nowa klatke dosc spora (długość - 100cm
wysokość - 80cm
szerokość - 53cm) i teraz musze ja umeblowac pierwszym problemem jest to ze szpary pomiedzy pretami maja ok 4 cm i szczury sie wymykaja czym mam to zrobic i gdzie to kupic ? 2 -- w klatce sa drewniane półki a mi bardzo zalezy zeby nie smierdziało wiedz chciałbym cos plastikowego i tu pytanie co ? Jak macie jeszcze jakies pomysły co moge wsadzic do klatki (nie cchłonacego zapachy) co sprawiło by frajde moim szczurom to piszcie ...
Obrazek
[*] MilkiWay , Pazerna , Biała, czarna [*]
26.lipiec.2010 r
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: zalbi »

o tym wszystkim możesz poczytac na forum, wystarczy poszukac.


klatke osiatkowac, wstawic np plastikowe tacki do krojenia itd.


poszukaj a wszystko znajdziesz.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: krwiopij »

zalbi, wszystko już było. ;) Jednak ludzie to do siebie mają, że chcą porozmawiać z innymi, podzielić się pomysłami, poglądami wymienić. Do tego forum służy.

Aslaweka, super klatka. :) W domu mam prawie identyczną (tylko odrobinę wyższą i z pręcikami o znacznie mniejszym rozstawie). Ja półeczki mam z przyciętych na wymiar paneli podłogowych. Sprawdzają się dość nieźle, ale prawdę mówiąc kiedy szczur na nie nasiusia, mocz nie wsiąka i nie pachnie to za ładnie... Dobre są też plastikowe koszyki (takie z niskimi brzegami), rury PCV, wszelkiego rodzaju domki, hamaki, gałęzie itp. Ważne, żeby sensownie zagospodarować przestrzeń - inaczej duża klatka nie ma sensu. ;)

Jeśli o zabezpieczenie boków chodzi, najlepiej sprawdzi się pewnie metalowa siatka ocynkowana, zgrzewana. Niestety ciężko ją dostać na metry (pytaj w sklepach z artykułami metalowymi). Ja kupiłam taką siatkę na Allegro - stosunkowo tanio i wygodnie. Oczka wybrałam 12x12 mm, ale większe też powinny być OK.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Aslaweka
Posty: 200
Rejestracja: pn mar 23, 2009 7:48 pm
Lokalizacja: Nowy targ

Re: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Aslaweka »

No fajna jest i udało mi se ja kupic za niewielka cene . postanowiłem ze zaimpregnuje drewniane deseczki bo ponoc wtedy nie wsiakaja siki i wystarczy przetrzec wilgotnom sciereczka bo watpie ze znajde tak duze tacki plastikowe . Postanowiłem tez ze kupie siatke chodowlana (znalazłem na forum ) chyba sie nadaje przyznam szczerze ze chciałbym kupic taka czarna pomalowana bo ocynkowana to jest taka srebrna nie i z czasem czarnieje i moze smierdziec ?? mozesz wysłac mi zdjecie jak przyczepiłas ta siatke do klatki bo niezabardzo wiem jak to zrobic... pozdrawiam i dzienki
Obrazek
[*] MilkiWay , Pazerna , Biała, czarna [*]
26.lipiec.2010 r
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: smeg »

Impregnacja drewnianych półek czasem niewiele daje, ja mam swoje pomalowane potrójną warstwą lakieru i po kilku miesiącach przecierania nie są już tak "nieprzemakalne" jak na początku ;) Lepiej chyba kupić tarasy z Ferplasta (do dużej klatki) albo plastikowe deski do krojenia (do mniejszej).
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: krwiopij »

Aslaweka pisze:Postanowiłem tez ze kupie siatke chodowlana (znalazłem na forum ) chyba sie nadaje przyznam szczerze ze chciałbym kupic taka czarna pomalowana bo ocynkowana to jest taka srebrna nie i z czasem czarnieje i moze smierdziec ?? mozesz wysłac mi zdjecie jak przyczepiłas ta siatke do klatki bo niezabardzo wiem jak to zrobic...
To nie od czernienia śmierdzi, a od brudu. ;) Malowanie ma tę zaletę, że farba wypełnia wszystkie drobne szczelinki i nie dopuszcza do gromadzenia się tam syfu. Może jest jakaś nietoksyczna farba, którą można by pokryć taką siatkę?

Jeśli zaś o pokrycie siatką boków klatki chodzi, to ja nigdy tego nie robiłam (nie było potrzeby). Ale myślę, że jak wytniesz z siatki prostokąty odpowiadające bokom klatki i przytwierdzisz je zwyczajnie kawałkiem drucika, to będzie OK. ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Aslaweka
Posty: 200
Rejestracja: pn mar 23, 2009 7:48 pm
Lokalizacja: Nowy targ

Re: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Aslaweka »

smeg To chyba zrezygnuje z impregnowania ,a nie wiesz gdzie moge zdobyc te tarasy moze w jakims sklepie internetowym ,jak wiesz gdzie to podaj link ;p


krwiopij
No tak tylko teraz jest pytanie jaka farba pomalowac ? ;p
Obrazek
[*] MilkiWay , Pazerna , Biała, czarna [*]
26.lipiec.2010 r
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: zalbi »

Aslaweka pisze:smeg To chyba zrezygnuje z impregnowania ,a nie wiesz gdzie moge zdobyc te tarasy moze w jakims sklepie internetowym ,jak wiesz gdzie to podaj link ;p
wpisujesz w google "taras ferplasta" i wyskakuja Ci linki do stron sklepów, gdzie mozna takowy kupic.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Aslaweka
Posty: 200
Rejestracja: pn mar 23, 2009 7:48 pm
Lokalizacja: Nowy targ

Re: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Aslaweka »

Zastanawiam sie nad zakupem tej siatki znalazłem cos takiego: http://www.allegro.pl/item812627547_oka ... m_1mb.html Któraś z tych będzie sie nadawała >???
Obrazek
[*] MilkiWay , Pazerna , Biała, czarna [*]
26.lipiec.2010 r
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: zalbi »

nadaje się, ale przelicz sobie to..

skoro dwa mb wysyłaja i jednej paczce a przesyłka kosztuje 25/30 pln, a Ty potrzebujesz ze dwie przesyłki albo i więcej plus do tego zrobić stelaż itd... czy nie lepiej kupic klatke na allegro
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Aslaweka
Posty: 200
Rejestracja: pn mar 23, 2009 7:48 pm
Lokalizacja: Nowy targ

Re: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Aslaweka »

No właśnie kupiłem nowa i nie zwróciłem uwagi na to jakie sa odstępy pomiędzy prętami kupiłem tą : http://www.allegro.pl/item786865039_kla ... romna.html


musze osiatkować tylko górna czesc i przednia pozostałe 3 boki sa zakryte ścianą i szafą wyglada to tak : http://img109.imageshack.us/img109/7347/dsc03824d.jpg
Obrazek
[*] MilkiWay , Pazerna , Biała, czarna [*]
26.lipiec.2010 r
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”