[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bartek i Ilonka
Posty: 327
Rejestracja: czw mar 30, 2006 7:36 pm
Lokalizacja: Poznań

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Bartek i Ilonka »

[quote="Venio"]hej a czy ci wszyscy własciciele tych klatek z tym miliardem pułek drewnianych nie mają problemu z jakimis nieprzyjemnymi zapachami? Hmm jak to czyscic itp? Wymieniac co tydzien ???? no raczej nie... jaki jest ten sekret?[/quote]
Właśnie. A co z klatkami robionymi z szafek itp. Jak to myjecie? Przecież to drewno?

B
Venio
Posty: 152
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 9:01 pm
Kontakt:

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Venio »

ej no przeca to nie trudne pytanie. Wszak wielu z was ma takie połeczki. Lakierujecie je czy co?
Obrazek
[*] Psychol
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Lulu »

Venio, trudne tez nie jest poszukanie czegos na foru, zwlaszcza jezeli nam sie SPIS TRESCI ;)

zobacz np, ten temacik >>klik<<
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: violet »

Oczekuje teraz na dostarczenie nowej klatki 80x70x40 ... ( czy to nie za duzo na 2 ogony? :o ) Bede miala wiec spore pole do popisu przy urzadzaniu jej... No i juz od jakiegos czasu glowkuje nad roznymi ciekawymi rozwiazaniami... Ogladalam ostatnio jakis program o orangutanach w zoo i tam facet zrobil im ze starego weza strazackiego taka jakby siatke, ktora podwiesil w klatce.. Pomyslalam ze moglabym zrobim maluchom cos podobnego np z powiazanych kawalkow szmatek.. Przypuszczam ze troche sie pomecze nad taka zabawka i chcialabym wiedziec czy one beda z tego korzystac w ogole... Wiec jesli macie w swoich klatkach cos podobnego to napiszcie prosze czy wasze szurki sie tym bawia :)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Lulu »

violet, nawet jezeli ktos ma cos podobnego i jego szczury sie w tym bawia to wcale nie oznacza, ze Twoje tez beda ;) to tak nie dziala ;) kazdy ciurek lubi co innego.
Ale pomysl wydaje mi sie ciekawy i mysle, ze warto sprobowac cos takiego zamontowac w klatce, moze im sie spodoba.
czy to nie za duzo na 2 ogony?
nie istnieje cos takiego jak za duza klatka dla zdrowego szczura :roll:
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: violet »

[quote="LuLu"]nie istnieje cos takiego jak za duza klatka dla zdrowego szczura [/quote]
No tak... chyba w domysle miało byc " czy to nie za duzo na moj maly pokoik " ;) ehh jakos postaram sie z tym życ.. chyba bede musiala zaczac utrzymywac porządek po prostu, bo juz calkiem nie bede mogla się poruszac ;)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: violet »

a wlasnie przeliczylam sobie wszystko i wyszlo mi ze taka klatka moze pomiescic 3 szczurki... to znow nie tak duzo jednak :) Ciasno nam troche bedzie, ale jak juz wygospodarowal pieniazki na te klatke to i miejsce sie znajdzie... Tylko powiedzcie mi, czemu na boga kawalek plastiku i kilka drutow kosztuje 110 zl!!?? :sciana2:
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Venio
Posty: 152
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 9:01 pm
Kontakt:

[Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Venio »

[quote="LuLu"]Venio, trudne tez nie jest poszukanie czegos na foru, zwlaszcza jezeli nam sie SPIS TRESCI ;)

zobacz np, ten temacik >>klik<<[/quote]
A no faktycznie :) my bad :oops:
Obrazek
[*] Psychol
Foomfela
Posty: 89
Rejestracja: sob sty 27, 2007 9:33 am

RE: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Foomfela »

gdzieś już pokazywałam klatkę moich słoneczek, ale dla przypomnienia dam zdjęcia:
[attachment=786][attachment=787]

Mnie cieszy to, że szczurkom się podoba, że mają trochę miejsca dla siebie. I choć klatka często jest otwarta, a chłopcy wychodzą pobiegać po pokoju, to jak się zmęczą ganianiem, same grzecznie wracają do klatki najeść się i przespać.
Jedynym problemem jest zapach. Drewniane półki ciężko jest domyć, a plastikowe kuwetki latają z miejsca na miejsce, mimo proszenia szczurków by spróbowały utrzymać czystość;) Hmm co jeszcze..
Dobrym rozwiązaniem okazała się przybita do ścianek wykładzina. Szczurki kochają się wspinać, mają już 1000 różnych skrótów, i ciągle wymyślają coś nowego:P
[attachment=788]
Ze mną: Fredzio i Eddy ;) :loverat:
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: szara-stokrotka »

hmm...
będę miała jakąś zbędną szafkę, jako że wszystkie sprzęty kuchenne będą wymieniane... może by się tak pokusić o zrobienie jakiejś fajnej konstrukcji?
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Ausaya »

Ja sie wlasnie zabieram za budowanie mega klatki dla maluchow bo chce powiekszyc stadko. Znalazlam super siatke w praktikerze 50 x 500 wiec na dosc spora klatke by wystarczylo (podstawa 50 x 50 a wysokosc ok 112) tylko nie za bardzo mam koncepcje na trzy rzeczy

1. do czego przymocowac ta siatke, tzn z czego zrobic rame? Najchetniej zrobilabym to z jakiegos metalu  ale jak ? Wczesniej myslalam tez o drewaninych listwach ale moze sie okazac ze ciury zaczna ja wcinac.

2. jak rozwiazac sprawe kuwety, bo watpie zebym znalazla taka 50 X 50 bo zwykle sa prostokatne a nie chce ciac strasznie tej siatki wiec najbardziej taki rozmiar by mi pasowal

3. jak zrobic sufit, tzn jak przypocowac ta siatke na sufit do bokow.

Najfajniej by bylo gdyby sie znalazl ktos z Warszawy kto zrobil taka klatke z siatki to chetnie bym odwiedzila i obejrzala :)
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Polaczka »

Ausaya moj ojciec wczoraj skonczyl budowac moja klatke. W "Wasze klatki" niedlugo wrzuce zdjecia. Troche z tym roboty. Kupujesz listwy drewniane, aby tworzyly szkielet dla klatki, sklejasz je i obkladasz siatka (pozniej np. przypinasz takerem/spinaczem). Z drzwiczkami to juz inna bajka.  ;) umieszcze foty to zobaczysz :)
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Ausaya »

Czy ktos mily z Warszawy moze mi powiedziec gdzie mozna kupic siatke taka dosc sztywna zeby nadawala sie na klatke? Bo chyba to co znalazlam nie nadaje sie do konca, boje sie ze bedzie sie wyginac. No wiec jezeli ktos kupowal to prosze o nazwe sklepu i cene :) Dziekuje
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Ausaya »

Mam pytanko: czy siatka rozmiar oczka 13x13mm, grubość drutu 0,8mm bedzie ok na budowanie klatki? Jak nie to jaka bedzie najlepsza?
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: [Klatka] - budowanie i urzadzanie klatki

Post autor: Polaczka »

Super siateczke znalazlas. Ja kupilam 20x20mm bo innej nie bylo. Dobrze ze zdecydowalas sie na samorobke  :) Zycze powodzenia przy 'budowie'  :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”