[Klatka] Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: Pawwwle »

Planuję kupić dwie klatki "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo. Zakupy na Allegro wybitnie mi się nie udały (musiałem zwrócić klatki, bo były niekompletne i uszkodzone), wiec teraz będę kupował w Kakadu (tym bardziej, że jest tam akurat kolor kuwety, który mi się podoba). Klatki będą połączone ze sobą tworząc dwa piętra). Nie ma problemu dla mnie w przeróbce, a w tym, że do tej pory raczej unikałem klatek metalowych. W związku z tym mam kilka wątpliwości i pytań:

1) Czy jeżeli nie dam kraty na dole to czy szczury przegryzą mi kuwetę? (tak usłyszałem w sklepie)
2) Czy z kraty da się zrobić pięterko przyczepiając ją do bocznych prętów np. przy pomocy kółek na klucze? :D
3) Czy w komplecie są drewniane półki? (wiem, że na 100% w komplecie jest kołowrotek, krata i dwie miseczki)

Ps. Większa klatka nie zmieści mi się w pokoju, więc proszę mnie nie namawiać. :D
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: Nue »

1) Zależy od szczura, moim na przykład obgryzanie kuwety nawet przez myśl nie przeszło, ale są takie, co obgryzają. Proponuję spróbować bez kratki i ewentualnie założyć ją, jak będą gryzły.
2) Szczury nie powinny chodzić po kratach, chyba, że coś jeszcze na tych kratach położysz, żeby stworzyć jednolitą powierzchnię. Co do kółek na klucze - taka półka chyba nie będzie zbyt stabilna, możesz spróbować przymocować ją zaciskami na kable na przykład.
3) Drewniane półki są, zdaje się, na wyposażeniu, ale szybko nasiąkną moczem i zaczną 'pachnieć'. W tej klatce dobrze się sprawdzają tarasy ferplasta - łatwo zamontować, są z tworzywa, więc nie nasiąkają moczem, oprócz tego możesz zawiesić koszyczki, hamaczek itp.

EDIT:
Teraz dopiero doczytałam wymiary, myślałam, że klatka jest większa. Tarasy ferplasta są dla niej za duże. Wiem, że model Teddy Gigant II ma podobne wymiary, a na wyposażeniu są 3 plastikowe półeczki. Klatka wygląda tak: http://www.zoohandel24h.pl/grafika/prod ... 5252_2.jpg Nie sugeruj się wyposażeniem, bo wszystko można demontować i przemieszczać. Podobno się zraziłeś do zakupów na necie, ale tego sprzedawcę ja i jeszcze kilka osób może polecić z czystym sumieniem: http://www.zoohandel24h.pl/ Tam jest spory wybór klatek, w tym wspomniany Teddy Gigant.
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
muchaplujka
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 29, 2009 3:15 pm
Lokalizacja: Zielonka

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: muchaplujka »

zwróć też uwagę czy pręty są malowane farbą czy też pokryte cynkiem
(farba może truć szczury)
Не задавай вопросы!
Просто давай!
Надо уметь жить продолжая простые движенья!
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: Nue »

Lepsza jest klatka malowana. Ocynk szybko ciemnieje i generalnie jest trudniejszy w utrzymaniu. Co do tej trującej farby, to nie demonizujmy...
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
muchaplujka
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 29, 2009 3:15 pm
Lokalizacja: Zielonka

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: muchaplujka »

moje ocynkowane klatki nie ciemnieją, za to kiedyś miałem malowaną no i farba zeszła i kratki zaczęły rdzewieć :x
Не задавай вопросы!
Просто давай!
Надо уметь жить продолжая простые движенья!
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: Mucha321 »

Ja mam malowane klatki, które kupiłam kilka lat temu a farba nie zeszła do tej pory. :] To zależy chyba też (w dużym stopniu) od producenta.
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: Pawwwle »

Brałem już pod uwagę model "Teddy Gigant II", jednak wydaje mi się, że ma gorsze pręty. Półeczki plastikowe albo sam jakoś wystrugam, albo kupię te półki Ferplast (wystarczy przyciąć 2 cm i będą idealnie pasowały - już robiłem przymiarkę w sklepie).
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: zalbi »

jak Ty chcesz przycinac tarasy ferplasta? to po co w ogóle za to płacic tyle pieniędzy żeby potem to zniszczyć? nie lepiej kupic najzwyklejsze plastikowe deski do krojenia już zrobic półeczki z plexy?

a co do klatki.. jest malutka, nie lepiej kupić coś większego i porządnego?


ten temat powninien być połączony z już istniejącym tematem o klatkach - tak na przyszłość, korzystaj z wyszukiwarki.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: Pawwwle »

To temat tymczasowy, dotyczący tylko jednego modelu klatki. :D Już za dwie godziny nie będzie aktualny, gdyż jadę nabyć. :D
Musiałem się prędko dowiedzieć, jak jest z tym gryzieniem, bo w sumie inwestuję w to sporo kasy i nie chcę się rozczarować, gdy mi szczury zrobią dziurę w kuwecie...

Wyszukiwarka bardzo się przydała, gdy nie wiedziałem nic o klatkach i szukałem, która to nadaje się dla szczurów.

Tak jak pisałem - większe klatki mają większą podstawę, a ja maksymalnie mogę sobie pozwolić na szerokość 60 cm.

Najprawdopodobniej właśnie tak zrobię - czyli kupię coś co ma inne przeznaczenie i zrobię z tego półeczkę do klatki. :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: zalbi »

a ile szczurów tam będzie mieszkac? nie męcz szczurów tak małą klatką.. można znaleźc wieksze klatki o takie samej podstawie, kwestia chęci..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: merch »

a nie lepiej to ? http://www.allegro.pl/item670980423_kla ... mocja.html i polki ci sie zmieszcza
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: Pawwwle »

Klatka nie będzie mała, bo to będą dwie klatki połączone, a mieszkać będą w niej 2 samiczki. :)
Ta większa 70 to mi się nie zmieści - dlatego zdecydowałem się na dwie 60. Łącznie będą miały wysokość ponad 100 cm przy podstawie 60 x 36 cm. :D
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: merch »

a masz jakiegos linka do tej klatki?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: alken »

Nie no myślę, że takie dwie połączone klatki będą spoko, jak się je fajnie urządzi. A jeśli chodzi o gryzienie kuwety, to bywa różnie. Moje trochę obgryzają, ale dziury raczej nie zrobią. To też zależy czy ta kuweta ma w środku jakieś wystające elementy na których można zaczepić ząbki, bo jak jest całkiem gładka to gryźć nie będą.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Klatka "Squirrel 60" firmy Inter-Zoo

Post autor: Magamaga »

Moje szczurasy powygryzały piękne dziury w kuwecie - na tym występie u samego dołu.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”