Wysoka czy szeroka ?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Wysoka czy szeroka ?

Post autor: krwiopij »

Ja zdecydowanie jestem fanką klatki 100x50x50 cm, którą na Allegro za 170 zł kupić można. Jest przestronna, a do mycia można ją bardzo łatwo złożyć i do wanny/pod prysznic wsadzić. Ma wysoką kuwetę, więc nic się z niej nie wysypuje (w każdym razie żwirek się nie wysypuje - z trocinami może być gorzej). A dzięki temu, że powierzchnia kuwety jest tak duża, spokojnie wystarczą dwie półki dołączone w zestawie + jakieś koszyki/hamaczki. Nie trzeba tego za wiele, więc zwierzaki z tych półek nie wyrzucają śmieci poza klatkę i mniej jest roboty ze sprzątaniem dookoła. Jeśli jedna klatka to za mało, można drugą identyczną dokupić i jedną na drugiej umieścić.

W domu mam podobny model, ale prawie dwa razy wyższy (100x50x90 cm) i nieskładany. Z tym to dopiero udręka jest... Myje się tę klatkę fatalnie. Ostatnio była naprawdę czysta dopiero po tym, jak ją z tatą do myjni samochodowej zawieźliśmy na porządne czyszczenie myjką ciśnieniową. :P

Generalnie wolę klatki szersze niż wyższe. Wygodniejsze są, łatwiej sensownie zagospodarować w nich przestrzeń i (co ważne) są bezpieczniejsze - szczególnie dla starszych lub chorych szczurków.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Wysoka czy szeroka ?

Post autor: Rhenata »

a ja jestem fanka klatek które maja drzwi a nie drzwiczki ;) jak już tak gadamy,
ogólnie i wysokość i powierzchnia kuwety sa ważne, bo choćby nie wiem jak klatka była wysoka to jak ma kuwetę mała -jest zła... szczury cały czas nie będą z góry na dol latać ;)
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Wysoka czy szeroka ?

Post autor: WildHeart »

mi jak chodzi o wzgledy estetyczne bardziej sie podobaja niższe, szerokie niz wysokie, ale jak pomysle ile zwirku trzeba napakowac do takiej dłuuuugiej klatki a ile do woliery to woliera mi si wydaje rozsadniejsza XD
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Wysoka czy szeroka ?

Post autor: Effie »

Właśnie stoję przed tym samym wyborem. Woliera o podstawie kwadratu 56x56 o h=146, czy lotnia na prostokącie 100x53 o h=85. Co byście doradzali?
Obrazek
Awatar użytkownika
aleksa
Posty: 654
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:57 pm
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Wysoka czy szeroka ?

Post autor: aleksa »

Karolina ja bym wybrała lotnie 85 cm wysokości to dużo i mi się wydaje że miejsca więcej...
Ze mną Ahri, Fatum i Niva
Za tęczowym mostem Lexie [*], Heureux [*], Yumi [*]
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wysoka czy szeroka ?

Post autor: Flaumel »

Z wyliczen - miejsca więcej, ale niedużo w tej kwadratowej. :)
A co do tego czy wysoka czy szeroka - zależy tak naprawdę jakie masz miejsce i jak Ci będzie wygodniej :) Mi na przykład wygodniej byłoby z kwadratową, ze względu na małą powierzchnię podłogi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Wysoka czy szeroka ?

Post autor: Effie »

Już to miejsce chyba nie ma tak bardzo znaczenia. Z obliczeń i jedna i druga jest siedmioszczurowa, a ja i tak będę w niej trzymać 4 dziewczynki. Zastanawiam się czy ta lotnia jest stabilna, ale u Klimki widziałam że stała na niej szynszylówka, więc stabilna chyba być musi. Myślę też co zrobię z tymi otworami na karmidełka i jak zabezpieczę te wszystkie wejścia :) ale chyba finalnie się na nią zdecyduję...
Obrazek
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Wysoka czy szeroka ?

Post autor: WildHeart »

Effie pisze:jedna i druga jest siedmioszczurowa, a ja i tak będę w niej trzymać 4 dziewczynki.
do czasu ::)
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Wysoka czy szeroka ?

Post autor: Effie »

Nie strasz... Jezu ja mam nadzieję, że jeszcze nie całkiem zeszczurowałam...
Obrazek
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Wysoka czy szeroka ?

Post autor: WildHeart »

jak ja przez to forum zeszczurzalam to i ty sie nie uchronisz ::)
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Wysoka czy szeroka ?

Post autor: Effie »

Yyy... Ja już muszę do klatki domek wstawić, żeby moja mamusia jak mnie odwiedza się nie doliczyła... Już i tak nie wie o albince.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”