Osiatkowanie Casity- sposób na drzwiczki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Osiatkowanie Casity- sposób na drzwiczki

Post autor: Paul_Julian »

Póki jescze mam osiatkowaną casitę , podziele sie fotkami.
Obrazek

Użyta siatka :
metalowa pokryta plastikiem- oczka 1 cm , dostępna w OBI ( rolka 5 x 0.5 m = 50 zł ) , daje sie giąć w palcach i ciąć mocnymi nożyczkami (oczywiscie nozyczki sa potem nie do uzytku do papieru, więc trzeba uzyc starych) .
Uzyłem tej siatki też na zatkanie dziury w kuwecie i jeszce nie została obgryziona .
http://www.leroymerlin.pl/ogrodzenia-i- ... ,l516.html

Boki:
Przycinamy siatkę 2-4 cm dłuzszą niż ścianka i zawijamy boki . Drucikiem przymocowujemy siatke w kilku miejcach , żeby się trzymała . Kazdy bok to osobny kawałek siatki.

Góra:
Z uwagi na to , ze dach jest w dwóch częsciach - przycinamy 2 kawałki siatki . Pomiędzy obiema częściami i bokami (tam gdzie są uchwyty do klatki) jest dużo miejsca wolnego . Uchwyty mam zaklejone papierowym plastrem i jeszce nie wpadły na to , zeby to przegryżć :D
W miejscach "zawiasów" trzeba siatkę odgiąć :
Obrazek

Dach robimy " na zakładkę" :
Obrazek

Nad uchwytami mocujemy kawałek siatki i kształtujemy , byle zakryć dziury :D :
Obrazek

Drzwiczki w casicie są odsuwane , postaram sie opisać jak je zakryłem. Kto ma casite to powinien dać sobie radę :)
Najpierw osiatkowałem przód . W dwóch częsciach , tak żeby jedna siegała od prawej do krawedzi otworu drzwiczek.
Druga sięga od lewej do krawedzi otworu , i nad otworem drzwiczek. Zwróccie uwagę , że ma przerwy w miejscach gdzie suwaja się drzwiczki (mam nadzieję , ze to widać ) :
Obrazek

Tak wygląda z zasuniętymi nieosiatkowanymi drzwiczkami :
Obrazek

Drzwiczki :
Przycinamy kawałek siatki na wielkosć drzwiczeki zawijamy jeden bok siatki , zeby było ruchome :
Obrazek

Jak zamykamy drzwiczki to tę siatkę przyczepiamy klamerką :
Obrazek

A żeby otworzyć , to odpinamy klamerkę , odsuwamy siatkę ( działa jak zawias ) , i normalnie odsuwamy drzwiczki :)

Mam nadzieję , ze opis jest zrozumiały , jak coś , to mogę porobić jeszcze jakieś fotki .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”