[Klatka] - Dezynfekcja

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KIRA ÂŁOBUZ

[Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Jakich środków uzywacie do czyszczenia i dezynfekowania klatek ?Ja uzywam do dezynfekcji środka do sterylizacji nazedzi chirurgicznych 'kradzionego' przez moją mame z pogotowia wiec nie jest łatwo dostepny i szukam czegos co mogłabym kupic w sklepie czy gdzies.
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 1:27 am przez KIRA ÂŁOBUZ, łącznie zmieniany 1 raz.
pmuch
Posty: 97
Rejestracja: czw lut 19, 2004 11:42 am

[Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: pmuch »

Ja w normalnych warunkach myję klatkę i półki samą wodą (prysznic z dużym ciśnieniem).
Jak łaczyłem szczury i chciałem sięzupełnie pozbyć zapachu używałem, polecanego przez Anię, domestosa.
Pozdrawiam
Paweł (z Petrą, Ginger, Agusią- niestety w pamięci :-(, i Darią)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: Ania »

domestos, manusan
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: Beeata »

manusan a co jakis czas domestos (jako duzo silniejszy srodek)
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: olka »

Virkon - ale raczej nie do zdobycia normalną drogą;)
Ostatnio zmieniony ndz cze 27, 2004 6:26 pm przez olka, łącznie zmieniany 1 raz.
Olka
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: krwiopij »

do kupienia u weta... grzybobojczy, bakteriobojcy, wirusobojczy... a podobno bezpieczny dla zwierzakow... z tym, ze kosztuje ponad 50 zlotych... :roll:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

[Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: Gucio »

wwoda, mydło a do porządnego proszek ajax lub ajax albo amway(to zależy jakiego moge) dp mycia szyb (bo ja mam aqwarium). Tylko że amwaya to trudno dostać. Kupiłam ostatnio z mamą na Stadionie X-lecia. Tylko to jest drogie bo to taka pianka.35 złoty za 500ml nazwa: Amway See Spray.
Multipla
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 11, 2004 4:36 pm

[Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: Multipla »

ja swoim szczurkom myję klatki poprostu szarym mydłem. Myślę, że to wystarcza bo szczurki wyglądają na zadowolone :)
Dopóki sznura wroga dłoń dotyka, niech huczy w nawach próżna złość, ja wisieć będę panu u języka aż będzie któryś z nas miał dość
I nawet gdy mnie diabli wezmą, poświadczy świętych figur rząd, że jeden garbus karku nie zgiął wśród upodlonych klątw.
Jacek Kaczmarski
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: olka »

50 zł??? Dużo się nie pomyliłam ze stwierdzeniem "nie do zdobycia..."
Olka
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: moni »

Ja staram się unikać detergentów.Jeżeli już to mydło.Natomiast szafkę na której stoi klatka dezynfekuje ACE.Bardzo pomaga na smrodek i o dziwo szybko wietrzeje.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: Mycha »

A ja używam Ludwika lub innego płynu do naczyń.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
sara
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 6:24 pm

[Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: sara »

ja podobnie; ludwik sylwek czy cos takiego do naczyn :D
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: IVA »

Do mysia klatek i urządeń w nich używam manusanu. Hamaczki piorę w pralce.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Szarlotka
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 05, 2011 4:30 pm

Re: [Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: Szarlotka »

A ja mam takie pytanko bo wy mówicie o takim normalnym sprzątaniu a ja chciałabym wiedzieć jak zdezynfekować klatkę dla nowego szczurka??
Moja Fuńka niestety odeszła. Pokonała ją choroba. Wet wywalił nas na ulicę i powiedzie że on się szczurami nie zajmuje!!!
Ostatnio dałam się przekonać do nowego szczurka. Ale nie mam kasy żeby kupować klatkę poza tym tamta jest niczego sobie i w super stanie. Boję się tylko czy nowy ogonek też nie zachoruje. Jak zdezynfekować klatkę??? ???
Lepiej kochać i stracić niż nie kochać nigdy...
Funia od... do 2.10.2011

Obrazek
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: [Klatka] - Dezynfekcja

Post autor: Bandziornooo »

Ja czyszczę klatkę myjąc ją normalnie mydłem w płynie, a potem używam środka do dezynfekcji Desprej - http://allegro.pl/desprej-500ml-dezynfe ... 47546.html
Jest tani i dobry, uzywam go w pracy do dezynfekcji stołów do masażu. Nie niszczy powierzchni, starcza na długo i nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu. Najważniejsze w jego uzyciu jest to żeby spryskiwać nim SUCHE powierzchnie, jezeli zrobi sie to na mokre, alkohol zawarty w środku zostaje rozcieńczony i nie spełnia swojego zadania.
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”