Skuteczna ochrona przed kotem

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: sopocianka »

Nie jestem pewna, czy to właściwy dział, ale już wyjaśniam, o co idzie.

W ciągu najbliższych miesięcy chciałabym przygarnąć dwóch samców ("wyprawka" czeka w piwnicy po poprzednich "szczurnięciach" ;). Zapewne ojciec się nie zgodzi na szczury w mieszkaniu, więc niewykluczone, że przeprowadzę się do mamy. I tu mały problem - moja rodzicielka ma kotkę. Oczywiście ryzyko ograniczyłabym do minimum - ogonki biegałyby tylko w moim (dość dużym zresztą) pokoju przy zamkniętych na zasuwę drzwiach, a podczas mojej nieobecności przebywałyby w klatce.
Gdyby jednak przez nieuwagę kotka dostała się do pokoju i jakimś cudem otworzyła klatkę... ??? brrr... aż się zimno robi. Zastanawiam się wobec tego nad dodatkowym zabezpieczeniem - może klatkę zamknąć dodatkowo w większej klatce lub jakoś ogrodzić.... Macie jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: Jessica »

jak zamkniesz drzwi to kotek chyba sam ich nie otworzy :) ja tez kiedys mialam kota i poprostu zamykalam drzwi od pokoju ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Karina
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 29, 2010 12:40 pm

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: Karina »

jeśli sie boisz to postaw klatke w miejscu gdzie kotek nie będzie miał szans sie dostać :D ale nie stawiaj jej też jakośstrasznie wysoko ::)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: klimejszyn »

najlepiej byłoby zamykać pokój na klucz, jeśli masz zamek. ja miałam kota, który bez problemu otwierał sobie drzwi ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
malinka67
Posty: 40
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 2:43 pm
Lokalizacja: Chorzów/Katowice/Tarnowskie Góry

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: malinka67 »

Ja mam obecnie koteczka i szczurkę wraz z trzynastoma maluchami, kociak siedzi przy klatce, czasem dotknie noskiem szczurka czasem chce pacnąć łapką, nie robi wrażenia agresywnego, ale nie wyciągam przy kocie żadnego szczurka. Maluchy z mamą biegają tylko przy zamknietych drzwach, bo nie da się przewidziec reakcji kota. Jeśli chodzi o doroslego kota to wiem,że niektóre potrafią otwierać klatki (gdzieś czytałam jak koteczek otworzył sobie klatkę i zagryzl papugę). Myślę, że wystarczy porządne zabezpieczenie otwarcia klatki i myślę, że mogą żyć obok siebie...
Awatar użytkownika
hitomi
Posty: 61
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:15 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: hitomi »

Myślę, że zabezpieczenie przed kotkiem nie jest takie trudne, można w razie czego drucikami ten haczyk od drzwiczek zawiązać, tylko wtedy trudniej się korzysta jak się co chwile zawiązuje i odplątuje ten drucik. Mnie by bardziej zastanawiało jak się uchronić przed małymi, diabełkami jakimi są dzieci (mojej siostry) ?? to dopiero wyczyn:)wtedy to już chyba tylko pozostaje zamknąć drzwi na klucz i podłożyć kilka min z wodą czy większą artylerią...
Ze mną: Hermes, Henoch i Lancelot; za TM: Bletka [*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: klimejszyn »

drzwiczki klatki można zamknąć na małe kłódeczki, ja tak zamykam maluchom, bo się wycwaniły i otwierają :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: Paul_Julian »

A jak zabezpieczyc wolno biegające szczurki ?
Kot do mojego pokoju nie wchodzi, ale jak to kot- uwielbia wtykac łapkę w szparę pod drzwiami i gmerać . Szpara nie jest duża, ale kto ma kota ten wie, ze kocia łapka wszędzie wlezie. Boję sie , ze jak któryś z ogonów będzie biegł wzdłuż drzwi , to będzie nieszczęscie :(
Moze przykładac tam jakiś "wałek" ? Ale jak wyjdę na chwilę (choćby do ubikacji) , to nie mogę łapać wszystkich ogonów ,a po wyjsciu nie jestem też w stanie ustawić tej blokady -drzwi otwierają się do srodka pokoju.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: klimejszyn »

możesz np ręcznik podłożyć pod drzwi. wychodząc z pokoju możesz podłożyć z drugiej, zewnętrznej strony :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: Paul_Julian »

Hmm, znowu masz prosty pomysł, na który nie wpadłem :D Ręcznik może nie(kot tym bardziej wyskubie) , ale moze jakas kantówka , którą by sie zahaczało na gwozdzik... Dzięki!
Kolejny dowód na to, ze niektóre pytania trzeba zadać na głos, a odpowiedzi są super proste :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: klimejszyn »

hahaha, nie ma sprawy :D
sama czasem wolę pytać a potem wszystko okazuje się proste i oczywiste :D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: sopocianka »

Dzięki za liczne odpowiedzi.
Chodziły mi po głowie jakieś szalone pomysły a la' "Pomysłowy Dobromir" ;) , a okazuje się, że wystarczy potroić czujność. Przemówił do mnie również pomysł z kłódeczkami.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: Tili »

No to ja znowu chcialabym, zeby kot tesciowej zaprzyjaznil sie z moimi chlopakami, poniewaz ciagle zamykanie drzwi kiedy szuraski laza po lozku, czy nerwy, bo moze ktos przez przyadek kota wpusci sa meczace. Co innego jakbysmy z mezem mieszkali sami to niechby sobie biegaly caly dzien, ale mam w domu taka wloska rodzine:). I zastanawiam sie jak ten kot zareaguje. Tz nie prycha, nie syczy, nie wykazuje specjalnie zainteresowania. Wiadomo, ze jak widzi, ze cos sie rusza to obserwuje i najchetniej by pewnie powachal, moze pacnal lapka, ale jak przyblizamy go do szczurkow, zeby wlasnie powachal to tak jakby chcial uciec. Wiec z jednej strony moze byc tak, ze powacha, posiedzi chwile przy klatce i da sobie spokoj, a moze byc taka cicha woda. Dajcie mi tylko chwile z tymi rochomymi zabawkami to sie nimi pobawie:) Mam plan, zeby robic mu codzienne sesje i zapoznawac z chlopakami jak sa w klatce oczywiscie pod nadzorem, bo nic innego nie przychodzi mi do glowy.
Killermaster
Posty: 45
Rejestracja: czw sie 12, 2010 8:12 pm

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: Killermaster »

Ja mam cholernie łownego kota. To że kotek siedzi przy klatce nie znaczy że by takiego szczurka nie wpierniczył. Mojego udało się nauczyć. Po prostu jak siadał przy klatce albo w ogóle się na nią patrzył (obojętnie czy gdy szczurki były w środku czy nie) dostawał po czapie. I się oduczył...
waniowyy
Posty: 83
Rejestracja: sob gru 18, 2010 3:21 pm

Re: Skuteczna ochrona przed kotem

Post autor: waniowyy »

Ja jak miałem myszy to mój kot wyciągnoł jedna przez kratki wiec dobrego zabezpieczenia nie zrobisz jedyne co to możesz zawiązaź dzwiczki na petelke i nauczyc kota ze niewolno ruszc klatki
Moje szczurki <:3)~ Yumi agouti Mia biało czarny kapturek

Sory za błędy jestem dyslektykiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”