PYKO_ALLEGRO - klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: Blanny »

KITEgirl, a ja się z Tobą nie zgodzę.
Ta klatka jak najbardziej nadaje się dla szczurów, tylko starszych. Takich np. półtora rocznych.Moje starsze samce w ogóle już się nie wspinają, chodzą tylko po kuwecie, czasem wskoczą na hamak. Szczur o wadze 800 gram nie będzie Ci się wspinał po prętach za bardzo.. Dla nich właśnie jest lepsza niższa, ale dłuższa i szersza klatka.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
lepakkomies
Posty: 66
Rejestracja: czw mar 05, 2009 9:01 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: lepakkomies »

Blanny pisze:KITEgirl, a ja się z Tobą nie zgodzę.
Ta klatka jak najbardziej nadaje się dla szczurów, tylko starszych. Takich np. półtora rocznych.Moje starsze samce w ogóle już się nie wspinają, chodzą tylko po kuwecie, czasem wskoczą na hamak. Szczur o wadze 800 gram nie będzie Ci się wspinał po prętach za bardzo.. Dla nich właśnie jest lepsza niższa, ale dłuższa i szersza klatka.
Dokładnie - taka klatka jest odpowiednia (a nawet wskazana) dla szczurów starszych, a także chorych, wymagających rekonwalescencji.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: KITEgirl »

nooo doobra
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: mini »

Ja mam klatkę, którą wskazała KITEgirl :) ( http://allegro.pl/wielka-klatka-hit-100 ... 53686.html )
Kalkulator powiada, że jest na 7 ogonów, więc spora. Do tego wysoka kuweta - dzięki temu nie mam żwirku dookoła klatki :P Obie pary drzwi też są dużym atutem, bo przyznam, że od początku szukałam klatki z jak największymi drzwiami. Do tego, górę można zdjąć całkowicie, więc mam dostęp właściwie wszędzie. No i jest składana, a to też spory plus.
Jedyny minus to drewniane pułki, ale można je zmienić, bo są odkręcane :)
Gdzieś, wcześniej na forum, wyczytałam, że takie kuwety są z papieru i szybko giną od szczurzych zębów. Jeśli o to chodzi, to ciężko mi coś powiedzieć, bo moje jeszcze nie zatopiły w niej zębisk ;)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: KITEgirl »

moja klata taka sama spisuje się cudownie. moim szczurom wręcz za dużo miejsca :D
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: Afera »

Ja mam tą klatkę firmy Pyko: http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 97467.html i jestem jak najbardziej zadowolona. :) Cztery szczurki spokojnie się w niej mieszczą i mają dużo miejsca. Jest rozkładana a to duży plus, bo mogę ją dokładnie umyć i przewozić w samochodzie.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: zyberka »

Też mam tę klatkę, jest OK ale żeby nie było tak kolorowo to wymienię 2małe wady (bo zalety już były): pręty są dość cienkie, średnio stabilna konstrukcja czego konsekwencją może być czasem dzwonienie jeśli coś gdzieś zostało źle zaczepione. Ceny uważam za atrakcyjne jak na tak duże klatki.

Jednak czeka mnie zakup kolejnego lokum i powiem, że bardzo mnie kusi ta, o której rozprawiały mini i KITEgirl ;) Tylko na stronie nie jest podane jakie są odstępy między prętami, gdyby ktoś mógł mnie oświecić byłabym zobowiązana.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: noovaa »

Po 8 miesiącach w tej 4ro szczurówce od PYKO zaczęły odpadać pręty ;P. Tzn, nie tak całkiem, ale znalazłam u siebie już 2 pręty, które puściły z jednej strony i da się je odchylić. Dobrze że szczury ich nie znalazły :P.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: mini »

zyberka 1,5 cm ;)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: altaj89 »

Ja tez mam pykówke - tą taką wysoką.
I powiem tak: co do kształtu (pioniowy prostokąt) i wysokości to jest ok bo szczury lubią byc wysoko i moje np cały czas mieszkają na ostatnim piętrze a na dół wogole nie chca schodzić.
A co do jakości to jest wprost proporcjonalna do ceny - czyli [wulgaryzm] :]
Moja sie trzyma cało narazie, chociaż 2 prety sie odkleiły jak u noovej i wlasnie mam zamiar przylutować. Pozatym szczury gryza prety i one sie robią nieestetyczne wizualnie, do tego sie oblepiają jakimś czymś i wogóle, widac ze jakoś nie jest najlepsza... no ale moja klatka ma dopiero pół roku więc nie chce wiedzieć jak bedzie wygladać za rok...
Ale jakza tą cene to ocenim zakup klatki na barzdo dobry, nie ma z nią jakiejś tragedi, poza tymi mankamenami powyzej, kuweta wysoka i wszytko inne ok.


Na forum nie przeklinamy. Proszę stosować się do zasad tutaj panujących // noovaa.
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: Blanny »

Jak już przeklinasz na forum, to chociaż nie rób w przekleństwach byków ortograficznych. 8)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: altaj89 »

o przepraszam, ale co do tego słowa to są 2 szkoly, ja od zawsze pisze przez samo "h" i robie to świadomie.
a wszytskuch urazonych tym strasznym wulgaryzmem przepraszam, zapomnialam ze wiekszosc tu obecnych ma ponizej 18 :)
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: smeg »

altaj89 pisze:o przepraszam, ale co do tego słowa to są 2 szkoly, ja od zawsze pisze przez samo "h" i robie to świadomie.
a wszytskuch urazonych tym strasznym wulgaryzmem przepraszam, zapomnialam ze wiekszosc tu obecnych ma ponizej 18 :)
Przez samo "h" jest niepoprawnie, sprawdź w słowniku ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: noovaa »

Dziewczyny litości ::) !

Czy ten offtop jest konieczny ? Trzymajmy się tematu. A tutaj, nie pisze się przez żadne "h".
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: PYKO_ALLEGRO - klatki

Post autor: zyberka »

aha, no czyli tak samo jak w tej 95cm wys., też jest 1,5cm. Dzięki mini :)
noovaa pisze:Po 8 miesiącach w tej 4ro szczurówce od PYKO zaczęły odpadać pręty ;P
ha! więc został mi miesiąc na zakup nowej zanim obecna się rozpadnie, elegancko 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”