[Klatka] Ferplast Furet XL

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: Becia23 »

Z myciem jest o tyle dobrze, że można łatwo rozłożyć na kuwetę, 4 ściany i dach (no i akcesoria). Gorzej jeśli przyjdzie mi to po pokoju targać (mam bardzo puszysty dywan i kółka pewnie nie będą chciały współpracować) :P
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: LaCoka »

matrix360 pisze:To trochę będę się musiała namęczyć, żeby ją umyć :D
Jak niesiesz osobno kuwetę i osobno drucianą górę to nie jest źle ;) ja miałam problem z uniesieniem kuwety "wypełnionej" drucianymi ściankami (rozłożyłam całą górę na czynniki pierwsze i położyłam na kuwecie) i kilkoma akcesoriami typu rury i tarasy
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: Devona »

Miałam tę klatkę i nie jestem jej miłośniczką, ale w kwestii pojemności nie zgodzę się z przedmówcami. Mieszkało w niej u mnie 9 naprawdę dużych samców (700-900 g) i nie było im ciasno. Sądzę, że 11-12 szczurkom, nawet płci męskiej, mogłoby być wygodnie po odpowiednim zagospodarowaniu klatki.

Plusy XL:
- wysoka kuweta, plastik dobrej jakości,
- optymalny odstęp między prętami, chociaż niektóre brzdące z miotu wpadkowego wychodziły nawet po ukończeniu 5 tygodni, później budziłam się z agutkami pod kołdrą :P , dla większych szczurków nie do sforsowania, oprócz miejsca, gdzie zamknięcie drzwiczek tworzy takie rozszerzenie (pomogło zaciśnięcie nieco zamykającego uchwytu),
- klatka jako całość jest stosunkowo lekka, biorąc pod uwagę rozmiary,
- duże drzwiczki i odpinany "dach" ułatwiają mocowanie wyposażenia,

Minusy XL:
- kwadratowa kuweta, klatka niemalże prostopadłościenna - uważam, że trudniej zagospodarować przestrzeń w środku klatki o takich kształtach, tym sposobem mimo odpowiedniej objętości może się tak zdarzyć, że nie każdy szczur ma "swoje" miejsce,
- pręty są stosunkowo giętkie (mam porównanie w stosunku do innych klatek firmy Ferplast, a także jednej niemieckiej) - miałam duży problem z wieszaniem hamaków, ponieważ kiedy kilku chłopaków ładowało się do jednego, klatka się wyginała,
- jeśli mieszka się w starym budownictwie, trudno z kuwetą wejść do łazienki, natomiast góry klatki nie da się przenieść przez drzwi bez rozkładania - dla mnie to ogromny minus, bo od dłuższego czasu mieszkam w starej dzielnicy, gdzie drzwi mają szerokość między 50 a 60 cm,
- zajmuje dużo miejsca w pokoju ze względu na kwadratową kuwetę,
- umiejscowienie drzwiczek utrudnia montowanie wyposażenia w środkowej części klatki, czyli tej, którą i tak najtrudniej zagospodarować.

Osobiście uważam, że dla samców lepsze są duże klatki królicze, także mają duże kuwety, ale najczęściej prostokątne, odstęp między prętami nie przeszkadza, w przypadku malca można na jakiś czas klatkę osiatkować. Z XL "przeprowadziłam" chłopaków do woliery, co nie było dobrym pomysłem, a stamtąd do Casity 120 - uważam, że to świetna klatka dla dużych, samczych stad, przy czym raczej na 9 chłopaków maksimum, ale bardzo łatwo ją rozbudować w górę.
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: matrix360 »

Devona pisze:- kwadratowa kuweta, klatka niemalże prostopadłościenna - uważam, że trudniej zagospodarować przestrzeń w środku klatki o takich kształtach, tym sposobem mimo odpowiedniej objętości może się tak zdarzyć, że nie każdy szczur ma "swoje" miejsce,
Też się boję tego wolnego miejsca :/ ..no ale jak dostanę klatki w swoje niecne łapki to się zobaczy co i jak.. a wczesniej na pewno zaopatrzę się w dużo hamaków, domków wiszących, tuneli i innych takich pierdółek ;)
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: Devona »

W moim poście miało być klatka niemalże sześcienna, a nie prostopadłościenna :P .

Miałam tarasy, dodatkowe półki zrobione z paneli PCV na szerokość całe klatki, rury specjalnie dopasowane od odległości półka-kratki, koszyki, hamaki, a i tak część klatki była pusta. Poza tym niektóre miejsca można było wypełnić tylko czymś bardzo dużym, tak żeby sięgało do miejsc przyczepienia, a to znów było niemożliwe do zrealizowania, bo np. w przypadku dużych hamaczków klatka wyginała się pod ciężarem moich chłopaków, którzy pchali się zawsze po kilka sztuk, zresztą 3 ogony to już ponad 2 kilogramy w przypadku moich panów ;) .

Ogólnie drugi raz nie zdecydowałabym się na taką klatkę. Po doświadczeniach z różnymi modelami uważam, że klatka powinna być albo wysoka albo mieć dużą, kwadratową kuwetę, nigdy obie te rzeczy jednocześnie, dlatego na Tower czy ponownie XL już się nie zdecyduję.
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: StasiMalgosia »

Devona sześcian jest prostopadłościanem :)
a tak nie offtopując to jest jedna przewaga kupna odrazu towera nad XL a potem rozbudowy
kółka XL ich nie ma a puźniej to już trudno je sprowadzić (żadna hurtownia nie chce sprowadzać :( )
Obrazek
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: Becia23 »

Ja mam o tyle dobrze, że mieszkam w UK i bardzo łatwo zamówić tu z internetu te kółka... :D
A tak serio, jak już nareszcie zacznę pracować i zarabiać własną kasę, mogłabym tutaj kupić kółka i wysłać komuś do PL ;). Ale to już w troszkę dalszej przyszłości.
Na angielskim forum czytałam, że dobrym sposobem zapełniania miejsca na środku jest kupienie takich wiszących koszyczków/doniczek na rośliny. Takie, co to przy pomocy łańcuszka wieszasz na jakiejś żyłce/czymś innym, i sobie w powietrzu dynda.

Trochę mnie te odstępy niepokoją... Kota mam w domu i nie mogę sobie pozwolić na niespodziewane ucieczki maluchów. No ale może nie ma się o co martwić, nie wiem jeszcze dokładnie w jakim wieku będą maluchy, najwyżej u hodowcy chwilę dłużej posiedzą, o ile nie będzie miała nic przeciwko.
Strasznie łatwo te pręty się wyginają? :(
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: LaCoka »

Becia23 pisze:Strasznie łatwo te pręty się wyginają? :(
Moim dziewczynom się jeszcze nie udało wygiąć prętów. Nawet jak w sztuk kilka zaległy z hamaku ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: Nina »

StasiMalgosia pisze: 1.górne drzwiczki praktycznie są nie do wykorzystania za wysoko (a ja mam 185 więc nie mało)
A jaki problem stanąć na krześle? Ja mam 1,7 wzrostu i nie mam żadnego, nawet najmniejszego problemu z towerem.

Obecnie rozłożyłam towera na dwie klatki, więc mam dwa furety XL. Przez bodajże 2 lata mieliśmy towera i na prawde nie miałam z nim problemów. Obecnie po rozłożeniu jest jeszcze wygodniej.

Wg mnie klatka nadaje sie na MAX 10 samców, nie więcej.

Do urządzenia jest trudna, to fakt. Mi zawsze było łatwiej z klatkami prostokątnymi, a te klatki są niemal kwadratowe.
Sprzątanie to dla mnie pikuś. Mamy kuwety narożne z kocim żwirkiem, więc codzienne sprzątanie to kwestia przesiania żwirku i wytarcia prętów, półek i dużej kuwety szmatką. Rozkładanie do gruntownego mycia też idzie szybko.

Co do prętów - u mnie wyginają sie minimalnie przy podnoszeniu za nie klatki kompletnie wyposażonej, więc duuuużo cięższej niż szczury. Szczurom, nawet jak mieszkało ich tam naście i spały w jednym hamaku, tworząc 'mase' powyżej 3kg nie udało się prętów wygiąć....

Jedno jest pewne - nie zamieniłabym ich na żadne inne ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: Becia23 »

Czyli jak ktoś to na angielskim forum trafnie określił, ta klatka jest "hate it or love it" :D. Albo się ją kocha doszczętnie, albo nienawidzi aż do śmierci.
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: Devona »

StasiMalgosia pisze:Devona sześcian jest prostopadłościanem :)
Tak się składa, że matematykę znam bardzo dobrze ;) . Natomiast prostopadłościan nie jest sześcianem, a napisałam, że klatka jest prostopadłościenna w wadach, a prawie wszystkie klatki są prostopadłościenne (więc musiałabym "lubić" tylko ptasie okrągłe ;) ) natomiast tylko szcześcienne mi się nie podobają.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: pin3ska »

Nina pisze:
StasiMalgosia pisze: Wg mnie klatka nadaje sie na MAX 10 samców, nie więcej.
10 samców? Co ty, npzresada... W tej klatce mozna tyle rzeczy zrobić ze u mnie spokojnie mieszkało ponad 20 i nie było problemu z zagęszczeniem, chyba, ze postawiłam w misce coś dobrego, ale wtedy miejsca nie było ze względu na ograniczony obwód miski.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: susurrement »

pin, w XLce miałaś ponad 20? :o czy miałaś towera na myśli?
bo jeśli towera to się zgodzę, jeśli XL to brak mi słów :P
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: pin3ska »

susurrement pisze:pin, w XLce miałaś ponad 20? :o czy miałaś towera na myśli?
bo jeśli towera to się zgodzę, jeśli XL to brak mi słów :P

Faktycznie :) nie wiem czemu, ale myslalam, ze chodzi o Towera ;D Durna ja... ::)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: pin3ska »

To chyba dlatego, ze byłam przyzwyczajona, ze Nina ma towera, to i myslalam, ze o nim pisze ;] Jeszcze mi sie nie zagniezdziło w głowie, ze rozłożyła go na dwia XLi :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”