[Klatka] Ferplast Furet XL

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

[Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: matrix360 »

Przeszukałam forum, ale nie znalazłam (jeżeli jest taki temat proszę o podanie linka, przyłączenie / zamknięcie tematu).

A więc, chciałabym kupić klatkę Furet XL, ale nie mogę na forum znaleźć więcej informacji odnośnie niż, niż podane jest w temacie o dostępnych w handlu klatkach dla szczurów.

A chciałabym się dowiedzieć od osób, które mają / mieli taką klatkę jaka ich zdaniem jest, tzn. czy jest na prawdę aż taka duża (bo po zdjęciach wydaje mi się maleńka jak na 12 szczurów ::)), jakie są według was plusy i minusy takiej klatki.

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: LaCoka »

Kalkulator mi powiedział, że jest to klatka na 8łogonów :)
Co prawda mam towera ale składa się on z dwóch furetów xl więc chyba mogę się wypowiedzieć ;)

Zatem:
1. Nie upchałabym tam aż 12 ogonów. Cały tower jest wg. kalkulatora na 16 (chociaż moim zdaniem ok 20 średnich samiczek spokojnie by się zmieściło) więc wsadzenie 12stki do jego połowy to chyba nie najlepszy pomysł ;)
2. Bardzo przydatne są górne drzwiczki (chociażby do zdejmowania/zakładania hamaków, rur, koszyków itp)
3. Jako, że jest to ferplast to wszystkie elementy są bardzo dobrej jakości i nie mam im nic do zarzucenia
4. Z tego co się orientuję można domontować do kuwety kółeczka co jest moim zdaniem bardzo dużym plusem :)

Minusów żadnych nie widzę (chyba, że ilość zajmowanej powierzchni na podłodze ale to chyba naturalne przy dużych klatkach, które nie są wolierami, itp) a jeśli przypomni mi się więcej plusów to dopiszę ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: matrix360 »

LaCoka tutaj jest, że na max 12 http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 95&start=0, poza tym, jeżeli będzie dużo kryjówek, to chyba nie byłoby im aż tak źle ::)

Dziękuję za wypowiedz :)
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: susurrement »

matrix360, byłoby im źle, uwierz mi. też miałam towera i wiem, że połówka na 12 to zdecydowanie za mało miejsca. 8-10 maksymalnie.
a co do samej klatki to ja właśnie zrezygnowałam z towera, więc zbyt wiele dobrego raczej nie powiem :p mnie dobiło sprzątanie, ale gdybym miała do sprzątania tylko XL to myślę, że byłabym z tej klatki zadowolona.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: matrix360 »

susurrement pisze:matrix360, byłoby im źle, uwierz mi. też miałam towera i wiem, że połówka na 12 to zdecydowanie za mało miejsca. 8-10 maksymalnie.
OK, wierzę, sugerowałam się tylko tamtym tematem, który podałam ;)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: LaCoka »

matrix360 pisze:LaCoka tutaj jest, że na max 12 http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 95&start=0)
Ja bym tam ulokowała max 10 ;)
Kryjówek może być dużo ale obawiałbym się, że i tak będą się cisnąć. Może dlatego, że u mnie towerze mieszka tylko 9panien (i to niewielkich z wyjątkiem kluska Enkeli) więc przywykłam do tego, że mają bardzo dużo miejsca i każda klatka wydaje mi się mała i za ciasna :P
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: matrix360 »

Więc 11 do tej klatki samcoli to będzie za dużo ::) ..ale zostanie u mnie moja pierwsza większa klatka, więc zawsze mogę stadko podzielić na dwa :)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: LaCoka »

matrix360 pisze:Więc 11 do tej klatki samcoli to będzie za dużo ::) ..ale zostanie u mnie moja pierwsza większa klatka, więc zawsze mogę stadko podzielić na dwa :)
Oj zdecydowanie za dużo, zwłaszcza, że to chłopy ;)
Albo możesz zrobić "towera" tylko, że wtedy stracisz górne drzwiczki ;/
Ostatecznie możesz poszukać innej klatki ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: matrix360 »

Kurcze, mogłabym kupić towera, widziała w jakimś sklepie za 700 z dodatkami, tylko teraz gdzie to było :(
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: StasiMalgosia »

Matrix
my mamy towera ale przez chwilę mieliśmy XL
plusy
1.łatwo ją rozbudować czy do towera czy w bok drugą XL lub Jenny)
2.solidna
3.grube kuwety
4.górne drzwiczki (tu mówie o XL) sporo ułatwiają
5.wysoka kuweta

minusy
1.nie ma małych drzwiczek i ogony mogą łatwo uciec

sprzątanie cóż góre (kratki) za kązdym razem trzeba zdjąć czy to minus czy plus nie wiem
Obrazek
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: StasiMalgosia »

Tower

Plusy
takie jak w XL
o jednym zapomniałem drzwiczki jak się dobrze zamknie są nie do otwarcia przez paskudy (narazie ;) )

Minusy
1.górne drzwiczki praktycznie są nie do wykorzystania za wysoko (a ja mam 185 więc nie mało)
2. dolna kuweta jeśli zamontujesz rure trudno się myje i przeszkadza w sprzątaniu

generalnie jesteśmy zadowoleni z klatki w tej cenie i w tych wymiarach wg nas nic lepszego nie znajdziesz
Obrazek
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: Becia23 »

Ponieważ też jestem zainteresowana kupnem XL, chciałam zadać jedno małe pytanie ode mnie. Jak to jest z odstępami prętów? Przysięgam, że widziałam kilka "wersji" na kilku forach i stronach internetowych - im więcej różnych liczb widziałam, tym bardziej zdezorientowana byłam. Ok. pięciotygodniowe samiczki się nie przecisną?

Aaa, i ciężka jest? :D
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: matrix360 »

Becia23 - wyciągnęłaś mi to pytanie z ust :D Też jestem ciekawa, bo mam maluszka u siebie ;)

StasiMalgosia - dziękuje ;)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: LaCoka »

Odstęp to 1,5cm :)
Co do ciężaru to jak złożyłam fureta to miałam problem żeby to dźwignąć :P ale problem polegał głównie na tym, że jest to baaardzo nieporęczne ustrojstwo
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [Klatka] Ferplast Furet XL

Post autor: matrix360 »

To trochę będę się musiała namęczyć, żeby ją umyć :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”