Pęknięty szczebelek:/

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Shigella
Posty: 183
Rejestracja: sob maja 22, 2010 1:59 pm
Lokalizacja: Wrocław

Pęknięty szczebelek:/

Post autor: Shigella »

Nie znalazłam takiego tematu a to dość pilny problem:/
Podczas sprzątania u chłopaków zauważyłam, że jeden szczebelek na górze jest pęknięty - tzn odpadł od jednego zgrzewu:/
Dopiero co kupiłam klatkę i nie stać mnie na wymianę na nową.
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia z czego ta klatka jest nawet wykonana - Obrazek

Myślicie, że da się ją czymś samodzielnie naprawić? Są jakieś kleje do tego, których mi chłopaki nie pożrą?

Jak chomiczówka pękła tak samo to tato zawiózł mi ją do mechanika i zespawali - ale teraz nie mam takiej możliwości.

Co robić?
Z nami Czaruś i Aruś - http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36300
************
Za TM - Tadzio i Denis <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pęknięty szczebelek:/

Post autor: Paul_Julian »

Miałem podobny model klatki (moze nawet ten sam), bodajże Inter zoo "wiewiórka" . Myślę , ze to po prostu zbyt słaby spaw, bo mi kilka szczebelków pękło. Jednak nie przeszkadzało to w uzytkowaniu. Rozwaliło sie przy wkładaniu półeczek , gdzies popękało po bokach.
Z Twojej fotki nie widzę, gdzie to uszkodzenie jest. Jesli pręt nie jest mocno odgięty-nie rób nic. Chyba , ze jest jakoś skierowany do srodka klatki, że moze zrobić krzywdę, wtedy trzeba go odgiąć.
Mozesz ewentualnie to owinąć drucikiem i przywiązać do innego pręcika, ale nie wiem czy to coś da. Mozna spróbowac przylutować (jak bedziesz mieć mozliwosc), klejem to nie ma sensu, a takie typu "poxylina" mogą być szkodliwe. Poza tym , naprawisz w jednym miejscu, odpadnie w drugim :/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Pęknięty szczebelek:/

Post autor: yss »

my w takim przypadku lutowaliśmy.
ale może można zdrutować?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Shigella
Posty: 183
Rejestracja: sob maja 22, 2010 1:59 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pęknięty szczebelek:/

Post autor: Shigella »

Narazie prowizorycznie owinięte kawałkiem materiału, ale obawiam się, że na dłuższą metę to nie przejdzie. Już mi się tym interesują i zaglądają po co to założyłam:/ A niedługo zostawiam ich samych na miesiąc z siostrą - przecież jak jej wyjdą bez kontroli to będzie tragedia :/

Chyba będę musiała tatę poprosić, żeby przyjechał z lutownicą, bo innego rozwiązania nie widzę...
(Heh tylko Denisa trzeba będzie schować bo rodzice są na etapie samego Tadzika)
Z nami Czaruś i Aruś - http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36300
************
Za TM - Tadzio i Denis <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”