Klatki na zamówienie.....

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Villemoo
Posty: 111
Rejestracja: sob lip 21, 2007 1:46 pm
Lokalizacja: Kraków

klatka na zamówienie

Post autor: Villemoo »

Hejka. Mam pytanie. Czy jest możliwość, aby gdzieś zamówić klatkę, ale dokładnie takich rozmiarów jakich się potrzebuje? Tzn. żeby podać rozmiary i taką zrobią?? Bo mam w pokoju (który dzielę z bratem :/) meblościankę oddzielającą moją połowę od połowy brata. Jest ona tak prosto zrobiona, że po prostu ma kwadratowe półki bez żadnych drzwiczek, ani nic - takie na wylot. I ponieważ klatka w której aktualnie mieszka pan szczuras jest nieco mała i kiedy on urośnie to na pewno nie bedzie dla niego odpowiednia to chciałabym właśnie sprawić mu taką klatkę do meblościanki. Z tym, że te półki to są takie sześciany jakby. Tzn wszystkie wymiary są takie same. A z takimi klatkami - kostkami się jeszcze nie spotkałam i myślę, że raczej nie da się takiej kupić. I dlatego pomyślałam, ze może jest możliwość zrobić taką klatkę na zamówienie? Czy ktoś coś wie na ten temat?? :)

Myślałam też nad tym, żeby samej zrobić taką klatkę z takiej kratki którą można kupić np. w OBI, ale:
po 1 - wydaje mi się, że będzie ona taka trochę niestabilna :/:/
po 2 - problem byłby z kuwetą lub czymś co miałoby ją zastępować, bo raczej nei dałoby się z nikąd zdobyć takiej kwadratowej kuwety :(:(
po 3 - jakoś mi się nie chce robić klatki :P:P
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 3:54 pm przez Villemoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

RE: klatka na zamówienie

Post autor: koopa »

tu cos takiego jest : http://www.peyo84.webd.pl/klatka/
ale nie wiem czy to dokladnie to o co pytasz, jest tam kontakt wiec zapytasz...
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Villemoo
Posty: 111
Rejestracja: sob lip 21, 2007 1:46 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: klatka na zamówienie

Post autor: Villemoo »

Hmmn... to chyba to :D:D Dziex.. jest tylko jeden problem, a mianowicie - gdzie to jest : "Uwaga ! Ze względu na rozmiar klatek, możliwy tylko odbiór osobisty!umówione spotkanie na terenie >>>> RYBNIKA, ŻOR I OKOLIC! <<<<" ?? xDxD

Zna ktoś jeszcze kogoś pełniącego taka usługę ?? xDxD
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 7:06 pm przez Villemoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: klatka na zamówienie

Post autor: Landrynka »

Ale super klatki! Gdzie można dostać taką siatkę? Może bym kiedyś sama zrobiła...

Villemoo: Możesz po prostu zabudować siatką lub drewnem jeden z tych sześcianów. I koniecznie spraw szczurkowi towarzysza.

PS A te półki jakie mają wymiary?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: klatka na zamówienie

Post autor: yss »

kuwety? pojemniki z ikei. albo jakieś budowlane [chociaż licho wie co to za plastik, pewnie toksyczny :/ ] albo np połączone dwie......
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: klatka na zamówienie

Post autor: Telimenka »

w niektorych sklepach mozna tez kupic same kuwety wiec jesli jakas rozmiarowo by CI pasowala to wtedy takie rozwiazanie.warto popytac w zoologach.jest pelno opcji :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

RE: klatka na zamówienie

Post autor: koopa »

Co do zakupu siatki to praktiker, castorama tego typu sklepy
siatka (w rolce takiej sporej) na metr wysoka , nie wiem na ile dluga ale kilka metrów kosztuje za rolke chyba okolo 50/60 zl...
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: klatka na zamówienie

Post autor: Ausaya »

[quote="Villemoo"]
Hmmn... to chyba to :D:D Dziex.. jest tylko jeden problem, a mianowicie - gdzie to jest : "Uwaga ! Ze względu na rozmiar klatek, możliwy tylko odbiór osobisty!umówione spotkanie na terenie >>>> RYBNIKA, ŻOR I OKOLIC! <<<<" ?? xDxD

Zna ktoś jeszcze kogoś pełniącego taka usługę ?? xDxD
[/quote]

To jest na poludniu, jeszcze dalej za Katowicami.

Tez sie nad tym zastanawialam ale z warszawy jest kawal drogi tam :( pomysle nad wlasna konstrukcja :)A tak wogole, to ja mam takie pytanie. Mam juz ta siatke z Practikera i kuwete no i tam sobie potne ta siatke i pytanie jak to polaczyc?? Lutowanie (nie mam lutownicy) zgrzewanie (nie mam zgrzewarki) spawanie (tez nie mam dostepu do zadnych elektrod itp) odpada, wiec jak?

Posty scaliłam. Przypominam o funkcji edytuj. /Agata
Ostatnio zmieniony pt sie 03, 2007 10:45 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

RE: klatka na zamówienie

Post autor: tygrys1985 »

Rybnik, Żory to moje tereny, ale niezupełnie obok siebie. z Katowic jest do Żor 40km, do Rybnika wiecej. a tak swoją drogą lepiej kupić taka klatkę na wymiar bo ją wyniesiesz do łazienki i myjesz. a taką zabudowaną meblościankę jak posprzątasz?
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: klatka na zamówienie

Post autor: Polaczka »

50zl za rolke? Rozsadna cena. Pomysle chyba nad tym, aby dorobic siatke do istniejacej klatki albo zrobic calkowicie nowa z kuweta i zlaczyc bokiem.
Jak popatrze na ceny z allegro - 370zl za duza klatke, to troche mi sie slabo robi :wowrat:
Zycze powodzenia z ta mebloscianka. Widzialam duzo terrarystycznych ogromnych, drewnianych 'klatek' tylko z siatkowanym przodem, z ktorych zrobili szczurzy raj. Mialam okazje takie cudo kupic za bezcen, ale wtedy jeszcze bylam przed przemeblowaniem pokoju, w ktorym wtedy bylo malo przestrzeni.. Zaluje, ale coz zrobic.
Villemoo
Posty: 111
Rejestracja: sob lip 21, 2007 1:46 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: klatka na zamówienie

Post autor: Villemoo »

[quote="Ausaya"]
A tak wogole, to ja mam takie pytanie. Mam juz ta siatke z Practikera i kuwete no i tam sobie potne ta siatke i pytanie jak to polaczyc?? Lutowanie (nie mam lutownicy) zgrzewanie (nie mam zgrzewarki) spawanie (tez nie mam dostepu do zadnych elektrod itp) odpada, wiec jak?
[/quote]

http://koszatniczka.org/cms_view_article.php?aid=98 <--- tu masz dokłądnie wszystko opisane :D:D Do złączenia potrzebne będą ci jedynie kombinerki :D:D Powodzenia :):)

Wymyśliłam co zrobię :D:D Zabuduję taką jedną półkę z dwóch stron kratką z tym, ze z jednej strony na dole zostawię szparę wysokości kuwety (którą będzie akwarium zamówione specialnie do tego celu u szklarza :):)) I tamtędy będzie można ją wsuwać i wysuwać :): ) Dobry pomysł prawda :D:D Tą kratke będę myła ściereczką więc z tym raczej nie będzie problemu :):) Do tego w środku zrobię ze dwa pięrterka (przyczepiając kawałek takiej kratki do tych dwóch kratek po bokach) i jeszcze pomyślę jak zrobić drzwiczki :):) Nawet mama stwierdziła, że pomysł idealny (z lekką ironią i uśmieszkiem :P) Mam nadzieję, ze będzie to wykonalne xPxP
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 9:58 pm przez Villemoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Klatki na zamówienie.....

Post autor: Effie »

... zastanawiam się czy warto. Zadawałam kiedyś pytanie Panu wykonującemu takie klatki jaka byłaby cena klatki o wymiarach woliery i cena była 180 zł. To taniej niż woliera, czy nawet lotnia. Można sobie zamemu rozplanować rozstaw drzwiczek w klatce. Poza tym mnie osobiście idealnie odpowiadałaby klatka pomiędzy lotnią a wolierą, czyli o nieco krótszej kuwecie ale nieco większej wysokości. Moje pytanie brzmi: czy warto się w to bawić, czy ktoś z was ma taką klatkę "na zamówienie" (bądź zna kogoś kto ma i sobie chwali lub nie) i czy jest z niej zadowolony? Jakie są plusy i minusy? No i generalnie każda informacja będzie dla mnie cenna...
Obrazek
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Klatki na zamówienie.....

Post autor: jordan »

masz namiary na ta osobe ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Klatki na zamówienie.....

Post autor: Effie »

Mam. Ale zastanawiam się nad tym bo ten Pan mi napisał, że ta klatka może nie wytrzymać wybryków myszoskoczków (ponieważ nie jest zgrzewana tylko lutowana), ale mówił, że szczurze harce powinna wytrzymać. Ja się tam nie znam, ale teraz to się trochę boję. Wychodzi 200 zł już z przesyłką za klatkę 80/45/120. Klatka niestety NIE MOŻE być składana. Za taką wielkość klatki taka cena jest baaaardzo przyzwoita, ale jak mi się rozpadnie- będę w plecy :/ Nie wiem co robić. Link do aukcji tego Pana był już podany na forum: http://szczury.org/viewtopic.php?f=5&t= ... 95#p701992.
Obrazek
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Klatki na zamówienie.....

Post autor: jordan »

bo mi ogolnie chodzi o kuwete metalowa napisalem i czekam na odpowiedz od pana dzieki
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”