mała klatka

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
aneczka
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 10:55 am

mała klatka

Post autor: aneczka »

witam mam pytanie do kogoś kto się zna....moja klatka ma wymiary 48 cm szerokość 58 cm wysokość, 28,5 cm głębokość, trzymam w niej jednego szczurka samiczkę która spędza dużo czasu poza klatką...ale niestety niedługo to się zmieni i szczurka będzie większość czasu spędzać w klatce...nie chce żeby się czuła nieszczęśliwa, dlatego zastanawiam się nad sprawieniem jej towarzyszki...tylko że wg kalkulatora klatka jest za mała na 2 szczurki, a ja nie mam teraz możliwości kupienia nowej....no i tu moje pytanie, czy nie lepiej zeby szczurkom było trochę ciasno ale jednak miały siebie czy klatka jest absolutnie za mała na 2 samiczki...?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: pilne pytanie

Post autor: noovaa »

Ta klatka w teorii jest za mała nawet na jednego, bo klatka dla szczura powinna mieć więcej jak 30cm w każdą stronę.... Jeśli sprowadzisz jej towarzyszkę, też musisz się liczyć z tym że mogą być problemy z łączeniem - czyli że nie od razu będą mogły być w jednej klatce.

Wydaje mi się że najlepiej nową klatkę i towarzystwo przynieść tego samego dnia, w nowej klatce, będzie "nie u siebie" i może łączenie będzie łatwiejsze.

Jeśli nie masz pieniędzy na klatkę, odłóż trochę i jak najszybciej kup jakąś używaną :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: pilne pytanie

Post autor: bemyself »

nawet klatka ktora mialaby te 3 cm wiecej to za malo. szczury to nie chomiki, rosna spore, i potrzebuja miejsca, albo dwa albo zaden. nie ma miejsca w tej klatce nawet dla jednego. albo nowa klatka albo szczurek do adopcji :)
ADHD z ogonem i jajcami :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: pilne pytanie

Post autor: noovaa »

Wg. Kalkulatora polecanego tu, na forum jest to klatka dla jednego szczurka.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: pilne pytanie

Post autor: bemyself »

pewnie, mozesz zyc w kawalerce ktora ma 10m2, ale kazdy wolalby wille ;) taki zarcik.

i kalkulator moze pokazywac ze jest dla jednego-jako izolatka, badz miejsce gdzie przebywa podczas laczenia, ale nie trzymamy ciurkow pojedynczo wiec nawet w teorii sie to nie sprawdza :)
ADHD z ogonem i jajcami :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: pilne pytanie

Post autor: noovaa »

Dokładnie... Dlatego napisałam nową klatkę i towarzysza jednocześnie ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
aneczka
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 10:55 am

Re: pilne pytanie

Post autor: aneczka »

no to ela będzie musiała się pomęczyc tak do litopada bo wcześniej z nową klatką nie da rady:( chłopak kupił ją kiedy mieszkaliśmy razem a teraz już nie mieszkamy no i od pażdziernika będę z nią mieć kontakt tylko w weekendy:( i chociaż mieszka sama to nie zauważyłam żeby była z tego powodu nieszczęśliwa, ale to pewnie dlatego że bawię się z nią praktycznie cały dzień...a czy ktoś może wie czy na allegro można kupić używane klatki?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: pilne pytanie

Post autor: noovaa »

Zdarzają się.. Tutaj też jest dział w którym sprzedajemy swoje klatki ;) .. Jest ich sporo.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: pilne pytanie

Post autor: yss »

są, ale w tej chwili nic powalającego nie ma. obserwuj po prostu, czy się coś fajnego nie pojawia. one tak jakoś seriami się pojawiają, czasem nie ma nic dla szczurów, a czasem kilka sztuk i to bardzo tanio ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: pilne pytanie

Post autor: Izabela »

Sorry, ale nie lepiej byłoby małą oddać do nowego domku, gdzie miałaby większą klatkę, codzienne spacery, a przede wszystkim towarzystwo innych szczurów? Rozumiem, że przez cały tydzień szczura będzie sobie mieszkać sama w tej małej klatce i nie będzie wypuszczana, bo Ciebie nie będzie? To krzywdzące dla niej, tym bardziej, że do tej pory przyzwyczajona była do czegoś zupełnie innego :(
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
aneczka
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 10:55 am

Re: pilne pytanie

Post autor: aneczka »

wcale nie bawi ze szczurka będzie miała takie warunki ale tak naprawdę to ona nie jest moja tylko mojego chłopaka, który nie jest chętny jej oddać...postaram się przyśpieszyć sprawy z tą nową klatką...na allegro znalazam nową klatkę i choć wg kalkulatora jest oki to mi się nie wydaje za spora....co sądzicie?
http://allegro.pl/klatka-dla-szczura-po ... 07659.html
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: pilne pytanie

Post autor: alken »

mogłaby być trochę szersza ale ujdzie, tylko trzeba będzie wywalić te metalowe piętra.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
aneczka
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 10:55 am

Re: pilne pytanie

Post autor: aneczka »

Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: pilne pytanie

Post autor: yss »

ta nie!
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: pilne pytanie

Post autor: alken »

i tak najlepszym wyjściem byłoby oddać szczura bo co z tego że będzie większa klatka i towarzyszka skoro nie będą z tej klatki prawie w ogóle wychodzić i będą dwa nieszczęśliwe szczury? no jeszcze żeby to była wielka woliera to może by sobie mogły pobiegać ale to nie rozwiązuje problemu braku kontaktu z człowiekiem.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”