Zmiana klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Agaś
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 13, 2010 6:49 pm

Zmiana klatki

Post autor: Agaś »

Witajcie.
Szczerze szukałam tego tematu na forum i nie znalazłam, jeżeli się pojawił, a ja do niego nie dotarłam, to z góry przeprasza i proszę o przekierowanie.
Mój problem dotyczy zmiany klatki mojej szczurki. Koleżance niedawno zdechło zwierzątko i podarowała mi swoją (większą od mojej) klatkę. Chciałam się was spytać, czy należy jakoś specjalnie przygotować klatkę/szczurkę na nowe mieszkanko? Pomijając oczywiście porządne wyszorowanie całej klatki, aby pozbyć się zapachu poprzedniego właściciela??
Dzięki.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiana klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Domestosem porządnie wymyj i wypłukaj. W wyposażeniu NIE MOŻE zabraknąć:
co najmniej 2 półek,
hamaczków,
domku,
miseczki z jedzonkiem,
miseczki z smakołykami,
poidełka ze ŚWIEŻĄ wodą,
domka podwieszanego,
sznurów,
konarów,
i wiele wiele innych zabawek.

Ile masz szczurów? Jakiej płci? Czym karmisz szczury? Jakie wymiary ma klaciocha? ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana klatki

Post autor: Cyklotymia »

Jak wygląda sprawa z koleżanką dla Dżej? Będziesz jej teraz szukać kumpeli jak klatka już większa?
Agaś
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 13, 2010 6:49 pm

Re: Zmiana klatki

Post autor: Agaś »

Miło, że pytasz i pamiętasz imię mojej szczurki :) Wiem, że wam się to nie spodoba, ale nie będę poszukiwać drugiego ogonka, bo nowa klatka jest tylko niewiele większa od starej (i według przelicznika jest dostosowana tylko do jednego ogonka), a nie chciałabym upchnąć zwierzaków na małej przestrzeni.
Dzięki za odpowiedź w sprawie przeprowadzki szczurki do nowego mieszkanka. Czyli czeka mnie porządne szorowanie ;)
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Zmiana klatki

Post autor: Izabela »

Nie chcesz upychać zwierzaków na małej przestrzeni a i tak to robisz (jeśli według kalkulatora masz klatkę na jednego ogona tzn. że tak naprawdę nie ma w niej dużej przestrzeni)
Powinnaś doraźnie połączyć 2 klatki ze sobą. I już myśleć o kupieniu większego lokum. I nie powinnaś skazywać swojego szczura na samotność, to niehumanitarne.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Zmiana klatki

Post autor: S. »

Co do domestosa, to mam nie jest on bezpieczny. Np. wielkoszczurom nie dezynfekuje się klatki silnie działającymi środkami, których nie można w 100% usunąć.
Może umyj klatke szarym mydłem, a dla dezynfekcji wystaw na mróz, albo potraktuj klatkę gorąca parą (w zależności jakie masz możliwości).
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Zmiana klatki

Post autor: S. »

ucięło mam "wątpliwości, ponieważ" nie jest on bezpieczny
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiana klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Ale to po innym zwierzaku, więc powinno być dobrze chyba zdezynfekowane?

A może najlepiej zrobisz jak mocno rozcieńczysz domestosa z wodą, potem porządne wyszorować klatkę z tego domestosa i oblać wrzątkiem, jeszcze raz wyszorować. Żeby usunąć tego domestosa.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”