Przerabiam klatkę dla psa. Jak?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
eshley
Posty: 99
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 11:13 pm

Przerabiam klatkę dla psa. Jak?

Post autor: eshley »

Tak sobie pomyślałam...
Mam klatkę dla psa co podobnego do tej :
Obrazek
jest mega wielka :) leży gdzieś tam złożona i się niszczy.
Jak można było by ją przerobić na klatkę dla szczurów? Odległości między prętami przewiązać jakoś drucikiem czy czymś?
Z czego zrobić pięterka?I ogólnie co z nią zrobić żeby zrobić super mieszkanko ? Może ktoś ma jakiś pomysł :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Przerabiam klatkę. Jak?

Post autor: IHime »

Poszukaj pod hasłem "osiatkować". Tu coś jest: http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=27966
O półeczkach też gdzieś było. Można kupić tarasy, zrobić z plastikowych tac albo paneli.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Przerabiam klatkę. Jak?

Post autor: S. »

Jak będziesz osiatkowywac klatkę, to sprawdź na ile metalowa kuweta przylega do boków klatki. Być może trzeba będzie osiatkować również podłogę klatki pod kuwetą.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Przerabiam klatkę. Jak?

Post autor: S. »

W mojej klatce dla psa jest przerwa pomiędzy kuwetą a bokami klatki. Ponieważ kuweta nie przylega do ścianek, to przerwa pomiędzy prętami, na samym dole, jest 5 cm. Przez ta szparę przechodzi Modi - wielkoszczur gambijski. U mnie wystarczyło podłożyć grube deski pod metalowa kuwetę, ale Modi jest wielkości średniego kota.
eshley
Posty: 99
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 11:13 pm

Re: Przerabiam klatkę. Jak?

Post autor: eshley »

No w sumie tam są szpary więc pewnie szczury przejdą i trzeba to jakoś wypełnić.
Dzięki za temat o osiatkowaniu :) Temat o półkach znalazłam,ale te półki gotowe są na ten wkręcik co się wkręca pomiędzy pręty i nie wiem czy będzie pasowało musiałabym coś własnoręcznie pokombinować ;)
jak ktoś ma jakieś schematy albo mógłby mniej więcej napisać jak przyczepić np. panele czy coś innego to ja bym bardzo prosiła :)
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Przerabiam klatkę. Jak?

Post autor: S. »

W tej klatce odstępy między prętami sa około 3 cm.
Moja recepta na mocowanie półek:
1. Oblicz ile i jakie półki potrzebujesz. Półki powinny być o 0,5 lub 1 cm węższe od wewnętrznych wymiarów klatki.
2. Sprawdź w sklepie jakie maja najtańsze panele podłogowe i zapisz ich wymiary.
3. Narysuj sobie na kartce (lub papierze milimetrowym) półki i panele.
4. Oblicz jakie kawałki paneli będą Ci potrzebne do zrobienia półek (uwaga na chowające się części paneli – łączniki). Zapisz na kartce wymiary kawałków paneli.
5. Kup w markecie budowlanym panele i potnij w stolarni. (Wybierz market z darmowa stolarnią.
6. Do mocowania półek potrzebujesz wąskie kawałki paneli o szerokości 2,5 cm i długości równej szerokość (węższa klatki) + 10 do 15 cm.
7. Wąskie kawałki paneli wkładasz pomiędzy pręty (co drugi lub trzeci pręt).
8. Na wąskich kawałkach paneli układasz złożona półkę z paneli.

Kilka przykładów pólek z paneli:

http://www.youtube.com/watch?v=utgpfPFmClI

http://www.youtube.com/watch?v=pW0J5ljtLU8

i hamaka zamiast półek

http://www.youtube.com/watch?v=nNi3sZ6K7o4
eshley
Posty: 99
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 11:13 pm

Re: Przerabiam klatkę. Jak?

Post autor: eshley »

Dzięki właśnie o taką instrukcję mi chodziło ;) jakieś panele mi z remontu zostały to coś pokombinuje.
A jak można zrobić samemu jakieś drabinki żeby szczurki mogły tam wychodzić? albo ew. czy można kupić w różnych rozmiarach ?
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Przerabiam klatkę dla psa. Jak?

Post autor: S. »

Dokupić drabinki można. Nawiększy wybór jest przez internet.

Zamiast drabinek mozna dac kocie drapaki (pochylnia/drabina + pilnik do paznokci)

Można tez dać kawałki paneli - wąskie półki, które będą pełniły funkcje schodów (tylko dla młodych i sprawnych szczurków)
publikacja
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 30, 2010 9:14 pm

Re: Przerabiam klatkę dla psa. Jak?

Post autor: publikacja »

Poza tym kuweta jest dość niska, więc można pomyśleć nad częściowym jej osłonięciem.

A drabinki można zrobić z gałęzi, sznurków psich, kratek zlewozmywakowych i z tego co Ci tylko do głowy przyjdzie ; )
Obrazek
eshley
Posty: 99
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 11:13 pm

Re: Przerabiam klatkę dla psa. Jak?

Post autor: eshley »

eh ciężko u mnie z myśleniem ;)
Z gałęzi fajny pomysł,bo może fajnie wyglądać ,ale pewnie szczurki to zjedzą.
Kuwete to myślę sobie żeby osłonić taką osłonką np. do kwiatów czy do czegoś tam plastikowa taka nie umiem za bardzo wytłumaczyć :P zostało mi trochę tego jak zasłaniałam bramę na dole żeby mi yorka nie uciekła przez dziury ;) tylko znowu nie wiem czy nie zjedzą tego.Bo one bardzo kochają plastiki już 2 miskę mam zjedzoną ::) muszę kupić jakaś metalową czy coś.

Z paneli też myślałam o drabinkach tylko zrobić tam jakieś małe otwory,włożyć tam coś żeby wystawało żeby miały o co się zahaczyć.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Przerabiam klatkę dla psa. Jak?

Post autor: S. »

W panelach wiercisz lub wypalasz dziury i przywiązujesz do prętów klatki drutem.
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przerabiam klatkę dla psa. Jak?

Post autor: Manowce »

eshley pisze:muszę kupić jakaś metalową czy coś.
polecam ceramiczną, nie zeżrą i nie będą nią rzucały po klatce (;
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”