Dobra klatka?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: kinia87 »

teraz tak sie zastanawiam czy dobrze zrobilam kupujac ta klatke...
http://allegro.pl/super-klatka-dla-szcz ... 85279.html
jak ja tam to wszystko powstawiam to nie wiem:/
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Blanny »

13 cm? Tam Ci nawet głowa dorosłego szczura nie wejdzie. :P
20 cm może i na wysokość jest ok, ale w domku 13 x 13 on się nawet nie zmieści. Pół ciała mu tam wejdzie.

Oj ta klatka niestety za dobra nie jest. Zdarzały się przypadki, że szczurki skręciły łapki na tych prętowych pięterkach. Poza tym sama pomyśl - wygodnie by Ci było na prętach spać? Poza tym, zauważ, że w dolnej części i na jednym piętrze nie ma drzwiczek - jak wyjmiesz stamtąd szczura? Np. do weterynarza jak trzeba będzie jechać albo jak maluch tak zasłabnie, że nie będzie mógł chodzić? Nie wyjmiesz go wtedy stamtąd. No i z tego, co pamiętam, ta klatka ma bardzo małe drzwiczki - dorosłego szczura nie wyciągniesz, wystarczy, że rozłoży łapki. Nawet malucha możesz mieć problem wyciągać przez nie.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Blanny »

Poszukałam wśród swoich fot i znalazłam Ci porównanie szczura półtoramiesięcznego z rocznym, zobacz: http://img42.imageshack.us/i/img314j.jpg/
Może i półtora miesięczny jest malutki i zmieści się do domku 20 x 13 x 13, ale po 3-4 miesiącach już nie.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Paul_Julian »

kinia87 pisze:teraz tak sie zastanawiam czy dobrze zrobilam kupujac ta klatke...
http://allegro.pl/super-klatka-dla-szcz ... 85279.html
jak ja tam to wszystko powstawiam to nie wiem:/
Te półki są na haczyki-mozna je wyciągnąć, dorobić półki z pleksi czy koszyczki, i będzie ok.
Domek mozesz oddac/sprzedac dla myszek, bedzie akurat.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: kinia87 »

ja wiem jak duze rosna szczury.. mialam 2 samice wczesniej. A ten domek akurat ma na szerokosc 20 wysokosc i glebokosc 13
Zadna lapek nie ukrecila. Zreszta, sa bardzo male odstepy miedzy pretami (1,1cm) Bardziej chodzi mi o rozmieszczenie rur, hamakow itp. Najwyzej wyciagne jedno pietro i zrobie wieksze odstepy miedzy pozostalymi.
Fakt tych cholernych drzwiczek na dole nie zauwazylam:/
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: kinia87 »

akurat o przecisniecie sie przez drzwiczki bym sie nie martwila. Moja poprzednia szczurzyca jako dorsola wciskala sie w takie dziury, gdzie myszka potencjalnie by sie nie przecisnela;) zreszta, ja nie chce samcow. Samice sa zdecydowanie mniejsze
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Paul_Julian »

kinia87 pisze:ja wiem jak duze rosna szczury.. mialam 2 samice wczesniej. A ten domek akurat ma na szerokosc 20 wysokosc i glebokosc 13
Zadna lapek nie ukrecila. Zreszta, sa bardzo male odstepy miedzy pretami (1,1cm) Bardziej chodzi mi o rozmieszczenie rur, hamakow itp. Najwyzej wyciagne jedno pietro i zrobie wieksze odstepy miedzy pozostalymi.
Fakt tych cholernych drzwiczek na dole nie zauwazylam:/
Szcurek od Ogon Wisielca miał skomplikowane złamanie łapy własnie przez pręty. A pomsylów na rozmieszczenie mozesz szukac w dziale Klatek :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: kinia87 »

Blanny pisze:13 cm? Tam Ci nawet głowa dorosłego szczura nie wejdzie. :P
20 cm może i na wysokość jest ok, ale w domku 13 x 13 on się nawet nie zmieści. Pół ciała mu tam wejdzie.

Oj ta klatka niestety za dobra nie jest. Zdarzały się przypadki, że szczurki skręciły łapki na tych prętowych pięterkach. Poza tym sama pomyśl - wygodnie by Ci było na prętach spać? Poza tym, zauważ, że w dolnej części i na jednym piętrze nie ma drzwiczek - jak wyjmiesz stamtąd szczura? Np. do weterynarza jak trzeba będzie jechać albo jak maluch tak zasłabnie, że nie będzie mógł chodzić? Nie wyjmiesz go wtedy stamtąd. No i z tego, co pamiętam, ta klatka ma bardzo małe drzwiczki - dorosłego szczura nie wyciągniesz, wystarczy, że rozłoży łapki. Nawet malucha możesz mieć problem wyciągać przez nie.
bazujac na wymiarach klatki (58 cm szerokosci) drzwiczki maja okolo 15-17. Watpie, ze to jest malo
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Blanny »

Nie chodzi mi o to, czy szczur przez nie przejdzie. Chodzi mi o to, czy Ty go wyjmiesz, kiedy on nie będzie chciał wyjść. Zaprze się łapami podczas wyciągania i tyle.
A 13 cm na wysokość to za mało - dorosły szczur tam się będzie musiał czołgać.

Poza tym, nie zawsze samice są mniejsze od samców - to nie jest reguła.

Twoje poprzednie szczury były małe, bo były zapewne z zoologa - źle odżywianie w wieku oseska, z inbreedu, a ich mama pewnie miała 3 miesiące, jak je urodziła. Takie szczurki nie rosną duże. Zdrowy szczur po zdrowych, odpowiednich rodzicach rośnie dużo większy.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: kinia87 »

ups, to zmienia postac rzeczy w takim ukladzie. Okej, mozecie mi orientacyjnie napisac wysokosc/dlugosc (bez ogona) doroslego szczura , samicy ?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: zuzka-buzka »

30cm dlugości bez ogona... spokojnie 30... ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Ogoniasta »

zuzka-buzka pisze:30cm dlugości bez ogona... spokojnie 30... ;)
Trochę się rozpędziłaś :P 30cm+ ogon to chyba szczurokot jakiś :P
duża szczurzyca to ok 20cm+ ogon ;)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobra klatka?

Post autor: IHime »

Moje dwie najstarsze szczurzyce mają nieco ponad 20cm bez ogona, kiedy siedzą sobie w naturalnej pozycji. Jak się wyciągną, to może i 30cm dosięgną. ;)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobra klatka?

Post autor: zuzka-buzka »

O, czyli mam szczurokota. :D
Mój Alex w pozycji lekko podkurczonej ma 25 cm ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobra klatka?

Post autor: Ogoniasta »

zuzka-buzka pisze:O, czyli mam szczurokota. :D
Mój Alex w pozycji lekko podkurczonej ma 25 cm ;)

Pytanie było o samiczki...zazwyczaj są sporo mniejsze od samców ::)
Wydaje mi się, że moja Meggy jest naprawde duużym szczurem (kto poznał ten wie :P) i w naturalnej pozycji leżącej ma trochę ponad 22cm (bez ogonka)...może gdybym ją rozciągnęła na linijce to by do 25 doszła :P :P
Pozostała dorosła 4 (nie liczę fuzza i dziecka ;) ) też jest sporych rozmiarów a mimo to nie dużo przekracza te 20cm... ::)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”