Dobra klatka?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Wensha
Posty: 162
Rejestracja: śr lip 07, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta ;D
Kontakt:

Dobra klatka?

Post autor: Wensha »

Hej. Ze szczurami mam kontakt od nie całego roku. Najpierw była to Tequila. Na początku była malutka i mieszkała w chomikówce. Widząc po pewnym czasie, że z niej wyrosła, a za wiele jeszcze na tych zwierzętach nie znając się kupiłam jej nową klatkę. Z czasem gdy, już wiedziałam dużo o szczurach kupiłam jej nową klatkę, gdyż uzbierałam sobie sporą sumkę a jak się dowiedziałam moja klatka to była gigantówka dla chomików. Kupiłam jej klatkę długość 60cm, szerokość 40cm i wysokość 70cm. Adoptowałam Tequili koleżankę Cherry. Pewnego razu (tydzień temu) postanowiłam, że dam DT dla szczurzycy. Skończyło się na tym, że mam duże serce i nie byłam w stanie rozstać się z Malibu. Dzisiaj mam 3 szczury. Kumpela znająca się na szczurach, kiedyś powiedziała mi, że moja klatka jest na 3 szczury. Ale teraz patrzę i okazuję się na kalkulatorze, że jest na 2 ogony. Na razie mała ma ponad dwa miesiące, więc nie osiągnęła pełnych wymiarów. Boje się, że jak urośnie klatka będzie za mała. Co robić? Klatka jest dobra, czy lepiej zacząć już zbierać pieniądze?

Ps. Tą gigantówkę dla chomików kupiła dla dwóch szczurów, mojej mamy koleżanka z pracy. Wiem, że klatka jest dla nich stanowczo za mała, ale nie przekonałam pani.
Obrazek
Mam jeszcze trzeciego szczura, ale złośliwość, rzeczy martwych nie pozwoliła mi zrobić zdjęcia (aparat). Jest taka sama jak Cherry i ma na imię Malibu.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dobra klatka?

Post autor: yss »

kup coś niedużego i zrób dostawkę u góry :)
albo np poproś o dużą klatkę pod choinkę :D na sieci są stosunkowo niedrogie.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: kinia87 »

Ja sobie nie wyobrazam, jak mozna szczurka wyslac w podroz przez miasta...:/ wiem ze jest w Toruniu jeszcze Esmeraldmoon czy jakos tak, ona jest w rejestrze. To juz chyba w takim ukladzie tam wlasnie uderze.
Przepraszam za off top, ale jak juz tak odpisujecie chetnie;) to Was wykorzystam...
kupilam wlasnie klatke, jest dosc spora, 75 cm wysokosci, 58 szerokosci i 40 glebokosci. Wiec wedlug kalkulatowa pomiesci 2,7 szczura:P I teraz wlasnie... zastanawialam sie nad wyposazeniem... i juz sobie powybieralam takie rewelacyjne sprzety typu jakis plac zabaw ze sznurkow, srabinki drewniane, scianka wspinaczkowa i inne bajery typu hamak, rekaw.. no tylko, ze problem jest w tym, ze wiekszosc z nich jest z drewna:/ a czytalam, ze to gorzej, bo bedzie bardziej smierdzialo... chociaz wlasciwie, jak szczur w rekaw naszcza, to fiolkow tez nie bedzie.. ale jak radzicie, wejsc w plastikowe zabawki? jakos mi sie one nie widza mimo wszystko:/
jak byscie mogli jeszcze napisac konkretne firmy sciolek, nie weim czy trociny, czy cos innego... help please:)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: lovekrove »

Ściółka pinio lub chipsi mais żwirek, a co do wyposażenia: ja mam dużo z drewna i jakoś nie problem jest, wytarczy szarym mydłem i taką szorstką gąbką i będzie gites majonez, przynajmniej u mnie jest ok. A na przyszłość pytaj w odpowiednim dziale.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: lovekrove »

Ale po "polskiemu" napisałam :P
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Blanny »

Te rzeczy, te place zabaw, to daruj sobie. One są malutkie. Szczur rośnie wielkości od nadgarstka do łokcia. Taki plac zabaw po miesiącu-dwóch będzie za mały i do wyrzucenia. Tak samo, jak będziesz kupować domek: kupuj taki na KRÓLIKA. Albo chociaż świnkę morską.
I drewno odradzam naprawdę. Będzie capiło. Nieważne jak umyjesz, i tak będzie capić. Jeśli jesteś uczuleniowcem, to już w ogóle. Poza tym, jeśli szczury zachorują na świerzb czy coś bakteryjnego, będziesz musiała wszystko drewniane wyrzucić, bo bakterii z drewna nie wytępisz - szkoda kasy.
Co do ściółek, masz cały temat o nich w odpowiednim dziale. Są różne typy ściółek, ale najbardziej polecam żwirek drewniany np. Cat's Best lub bentonitowy np. Super Benek. Nie śmierdzą, zbrylają siuśki, nie pylą, nie uczulają.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Blanny »

Acha i co do tego, że rękawy/hamaki też capią - tak, ale je możesz przeprać ręczni lub w pralce co dwa dni. A jak kupisz kawałek polaru najtańszego w sklepie z materiałami, to możesz pociąć na kilka prostokątów i zmieniać co dwa-trzy dni, piorąc go lub po prostu wyrzucając.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: lovekrove »

Mam dwóch samców, hamak, sporo drewna i nie śmierdzi. ::)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Blanny »

(Szkoda, że tej opcji edytuj nie ma no.)
Co do zabawek - jak już tak chcesz umilić szczurom czas, to: liny, grube, te najgrubsze. Można kupić w Liroy Merlin lub innym sklepie budowlanym. Rury pcv lub gotowe dla gryzoni i fretek tunele Ferplasta. Hamaki - dużo hamaków. Szczury je kochają. Koszyczki plastikowe do kupienia w sklepach po 5 zł lub z wyposażeniem do domu. Zajrzyj do działu o klatkach i dodatkach tam jest masa pomysłów na zabawki dla ogonów.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Blanny »

A ile czasu masz tych samców, jeśli można spytać?

Na forum jest mnóstwo osób doświadczonych i każda Ci powie - drewno obsikane capi. Każdemu polecamy wywalenie półek drewnianych z klatki i zastąpienie ich pleksowymi lub półkami ferplasta.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: kinia87 »

dzieki Wam kochani...
co do domku, tak wiem, ze to taki jak dla krolika;)
z drewna jednak chyba zrezygnuje... a tyle mialam roznych rzeczy upatrzonych:P (i to wcale nie malej wielkosci, przeciwnie)
tu taka zlozona juz kompilacja... :
http://img607.imageshack.us/img607/7527/18616726.jpg

Hamaki, rekawy - podstawa:)

no to szukam od nowa zabawek;) narazie wszystko jest na etapie planowania, zakupu szczurasow dokonam w styczniu. Teraz im wszystko pieknie przygotuje:)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: kinia87 »

dobra koniec off topu, przenosze sie do wlasciwego dzialu:P
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Blanny »

Druga od lewej u góry - za małe, pierwsza od lewej w dolnym rzędzie także. Nie wiem jakich rozmiarów jest domek pierwszy od lewej. Drugi od prawej też za małe. Wszystko, co dla chomika jest za małe. Fretkowe jest akurat. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: lovekrove »

Patrzyłam na te cuda z zoologu z Warszawie i mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że jedna taka zabawka ma wartość ok. 50 zł? Zatem sporoo się wykosztujesz na te szczurasy. Z resztą nie masz co kombinować w tą stronę - takie rzezczy bardziej dla myszy, niż szczura. Szczuras będzie zadowolony z hamaku z jaikiejś szmatki, patyków do gryzienia i sianka. Moje maluchy do domku nawet nie wchodzą. Ja bym bardziej postawiła na własną wyobraźnię, niż na kupne rzeczy, no ale jak chcesz ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: kinia87 »

kazda z tych rzeczy ma minimum 20 cm wysokosci
domek : 20x13x13
ale juz sie naprawde zastanawiam nad tym drewnem..
jeszcze co do sciolki, bo sie tam w tych tematavcch odnalezc nie moge...
czy sciolka bawelniana stop smell czy jakos tak, ja sie uzywa sama, np zamiast trocin? czy pod spod jeszcze zwirek? pojecia nie mam bo zawsze trociny uzywalam +sianko...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”