metalowa kuweta

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
the_dark
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 20, 2007 11:08 am

Kuweta ze stali/metalu

Post autor: the_dark »

Zastanawiam się, czy zrobienie kuwety ze stali/metalu (z ocynkiem lub bez) jest dobrym pomysłem. Czy nie zrobi się na kuwecie nic niepożądanego, jak szczurki zaczną na nią siusiać :). I jeśli nie było by warstwy ocynku, to czy warto ją malować, i jaką farbą.
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: Kuweta ze stali/metalu

Post autor: Becia23 »

Na angielskim szczurzym forum widziałam, że wiele ludzi ma kuwety ze stali - do klatek typu Explorer, gdzie oryginalna kuweta jest bardzo płytka. Niestety nie mam pojęcia, z jakiego materiału się je robi dokłanie i cynkuje czy nie. Jeśli chcesz, to mogę ich tam zapytać ;). W każdym razie pomysł nie jest głupi i jest jak najbardziej wykonalny, a np. w przypadku szczurów-niszczurów robiących dziury w kuwecie bardzo pomocny.
Tylko taka kuweta będzie pewnie bardzo droga i jeśli nie masz kogoś znajomego, kto się na tym zna, obawiam się że będzie problem z wykonaniem.
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
the_dark
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 20, 2007 11:08 am

Re: Kuweta ze stali/metalu

Post autor: the_dark »

Właśnie z wykonaniem nie ma problemu, tylko zastanawiam się czy to dobry pomysł i nie zacznie rdzewieć, czy inne jakieś.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Kuweta ze stali/metalu

Post autor: yss »

miałam taką w wolierze. woliery są lakierowane lakierem młotkowym. tyle wiem na ten temat ;)
nie przypominam sobie, żeby coś rdzewiało. są ok. a szczury nie przegryzą.
ten się nie myli, kto nic nie robi
the_dark
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 20, 2007 11:08 am

Re: Kuweta ze stali/metalu

Post autor: the_dark »

Lakier młotkowy to ma taki specyficzny wygląd :D może i by pomalować było nie młotkowym tylko jakimś normalnym nietoksycznym, chociaż wolałabym tego nie robić, i właśnie chyba ocynku nie trzeba już niczym pędzlować :) ale nie jestem tego pewna.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kuweta ze stali/metalu

Post autor: Paul_Julian »

Ale na ocynku zaraz sie zrobia paskudne plamy jak na prętach :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
the_dark
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 20, 2007 11:08 am

Re: Kuweta ze stali/metalu

Post autor: the_dark »

Pal sześć te plamy :) Jak z ciemniejcie całkowicie to też będzie ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Kuweta ze stali/metalu

Post autor: yss »

plamy się schowa pod ściółką. ;)
acz taki osikiwany regularnie ocynk może zacząć mocno śmierdzieć.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kuweta ze stali/metalu

Post autor: zalbi »

ocynk nie dośc, że zacznie smierdziec okropnie po niedługim czasie, to z tym zardzewiałych plam zrobią ci się dziury wyżarte przez rdzę.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
the_dark
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 20, 2007 11:08 am

Re: Kuweta ze stali/metalu

Post autor: the_dark »

Kurcze no faktycznie, będę musiała pomalować farbą, polecacie jakąś?
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kuweta ze stali/metalu

Post autor: zalbi »

jak pisała yss =P


najlepiej hammerite do ocynku. z doświadczenia wiem, że wszystkie hammerity (jak to się, do cho.ery, odmienia?) młotkowe są tańsze i ładniej wyglądają niż te zwykłe.


a może kuweta ze szkła?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
the_dark
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 20, 2007 11:08 am

Re: Kuweta ze stali/metalu

Post autor: the_dark »

No młotkowy w zasadzie może być, z resztą jakbym pomalowała jakimkolwiek nietoksycznym to by się chyba nic nie stało :)

Kuweta ze szkła byłaby niepraktyczna przy takiej wielkości jaką chce, a poza tym metalową będę mieć za darmo ;)
ja_goodka
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 08, 2010 10:49 pm

metalowa kuweta

Post autor: ja_goodka »

Witam,
moje szczurzyce od pewnego czasu obgryzają rogi klatki. Przez jedną z dziur spokojnie już mogą wychodzić. Zastanawiam się nad zakupem metalowej kuwety (boję się, że kolejną plastikową znowu poprzegryzają;P). Wiecie gdzie można je dostać? Pytałam w sklepie zoologicznym, ale pani dziwnie na mnie popatrzyła i powiedziała, że oni czegoś takiego nie mają...
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: metalowa kuweta

Post autor: lovekrove »

Właśnie nie jestem pewna, czy coś takiego istnieje... Możesz albo sama zrobić, albo kupić jakąś droższą klatkę, z nadzieją, że tam plastik będzie mocniejszy i szczury się do niego nie dobiorą, albo jakoś zastawiać rogi. Daj im też dużo patyków, skrawków materiału, żeby skupiły się na gryzieniu czego innego.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: metalowa kuweta

Post autor: zuzka-buzka »

Istnieje. Zapraszam na allegro. ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”