piękna woliera, ale czy warto?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

piękna woliera, ale czy warto?

Post autor: bemyself »

http://allegro.pl/ogromna-klatka-na-pta ... 56675.html

wygrzebalam takie cudko jak dla mnie, pytanie czy za taka cene oplaca się czy lepiej strzelać w cos innego?
ADHD z ogonem i jajcami :)
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: piękna woliera, ale czy warto?

Post autor: bemyself »

i dubel...

w kalkulatorze wychodzi ze to klata dla 34 szczurow...chyba cos skopalam....
ADHD z ogonem i jajcami :)
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: piękna woliera, ale czy warto?

Post autor: gruszka1990 »

Świetnie wygląda i jest ogrooomna.. ale nie mogę sobie wyobrazić jak to sprzątać ??? trzeba mieć też sporo miejsca żeby to gdzieś postawić :)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: piękna woliera, ale czy warto?

Post autor: Sky »

Bo kalkulator mierzy klatkę o podstawie kwadratu/prostokąta, ta zaś jest sześciokątna. Trzeba policzyć 'ręcznie'. Pole podstawy x wysokość. Podana szerokość dachu to chyba jego średnica. Ogólnie wymiary na aukcji podane tak, że ja nie potrafię się w tym połapać.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: piękna woliera, ale czy warto?

Post autor: Paul_Julian »

Może stać zamiast mebla, ale to ma tylko kilka drzwiczek. Może dało by się wstawić długi zawias, zeby dało sie otwierać cały przód?

Wydaje mi się , ze klatka ma wymiary 90 cm wysokość i 88 szerokość (po skosie)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: piękna woliera, ale czy warto?

Post autor: sr-ola »

Ja uważam, że ciężko by się to- to meblowało. Ale to kwestia wyobraźni, u mnie kiepsko z tą przestrzenną ;)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: piękna woliera, ale czy warto?

Post autor: bemyself »

wysokosc to wedle opisu jest 180...

miejsca u mnie pod dostatkiem, jestem w trakcie robienia oddzielnego pokoju dla zwierzakow, tylko urzadzonym na miejsce do klatek i wielkie galęzie do skakania. po ostatnich wydarzeniach mam wolne duzo miejsca...

cena jest dosc wysoka. ale jesli faktycznie jest tak ogromna to sadze ze warto, bo te woliery mi sie wydaja za male troszke... takie malo przyjazne dla mnie, wolę zeby zwierzaki mialy przestrzen.


problem moze byc z zagospodarowaniem, choc sadze ze po dorobieniu drzwiczek takich duzo wiekszych bedzie to dosc dobre do ustawienia, przynajmniej tak mi się wydaje, moze sie mylę...
ADHD z ogonem i jajcami :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: piękna woliera, ale czy warto?

Post autor: Paul_Julian »

Dokładnie o wszystko wypytaj. Bo nie wiadomo, czy wewnątrz dachu tez jest "puste" . Mnie sie wydaje, że 180cm to wysokość całkowita, razem z kółkami.
Wg mnie taki daszek jest w ogóle niepotrzebny, te "skrzydła" zajmują tylko miejsce. Osobiscie, jakbym miał wybierac to bym szukał takiej mniej fikuśnej ( znaczy sie bez dachu i wiecej drzwiczek-narozny kształt jet ok).
Najwazniejsze to zapytać sprzedawcę o wszystko, o zdjęcia, sposób mocowania kratek do dołu , czy jest składana itd :)
Szczerze to nei wiem, czy woliery są składane, ale może sie jakoś rozkręca.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: piękna woliera, ale czy warto?

Post autor: bemyself »

dla mnie to ma byc rowniez estetyczne, mam duzo miejsca, wiec daszek mi nie przeszkadza. z tego co widze daszek jest pusty. i sadze ze 180 to owszem z kolkami, ale one z tego co widac sa bardzo niskie. wiec sadze ze sama klatka jest raczej rozmarow 160. i uwazam ze w porzadku, bo nie jest tak totalnie przy ziemii, a jest wyzsza niz dostepne normalne woliery
ADHD z ogonem i jajcami :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: piękna woliera, ale czy warto?

Post autor: Paul_Julian »

Mnie by przeszkadzały te wystające części daszka, pewnie bym w to przywalił głową raz i drugi :D
Masz rację , ze to że klatka nie jest przy ziemi, to bardzo dobrze - nie jest zimno.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: piękna woliera, ale czy warto?

Post autor: bemyself »

mam ogrzewanie dwufazowe, 70% podlogowe 30% strefowe wiec predzej dbam o moj krzyzyk:D:D:D


zasttanawiam się czy jest lepiej ustawna niz normalna wolierka...

ale z drugiej strony w tej cenie mam dwie wolierki zwykle

czy moze w tej cenie cos innego ustrzelic?
ADHD z ogonem i jajcami :)
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: piękna woliera, ale czy warto?

Post autor: sr-ola »

Ja bym poszukała czegoś innego. Cały czas myślę o tym, jak trzeba będzie się nagimnastykować, żeby przywiesić hamak, półkę i takie tam. Mam również na myśli rozmieszczenie- do sufitu nie przyczepisz- marnuje się fajna przestrzeń na przywieszanie. Ściany nie mają kąta prostego, ciężko więc będzie przymocować coś stabilnego. Oczywiście- wszystko się da. Hamaki można przymocować np. za pomocą systemu sznurków przechodzących przez całą klatkę. Ale generalnie- za dużo zachodu.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”