Odstępy w klatce

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Odstępy w klatce

Post autor: lovekrove »

Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Emilotor_:D
Posty: 48
Rejestracja: pt lut 11, 2011 3:51 pm

Re: Odstępy w klatce

Post autor: Emilotor_:D »

No moja marycha właśnie tak wyszła :D @ up.
Chce jej klatki połączyć.. i w jednej są odstępu 1 cm. a w drugiej 2.1 cm .. Nie wiem co zrobić . :( a na siatkę cynkową mnie nie stać ;(
Obrazek


Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.

Pythagoras
Awatar użytkownika
chmurasta
Posty: 15
Rejestracja: wt lut 15, 2011 4:46 pm

Re: Odstępy w klatce

Post autor: chmurasta »

Siatka jest tania ale taka w budowlanym sklepie nazywa się RAPICA jest to metalowa siatka podtynkowa, u mnie kosztuje 5,50 za metr a szerokości też ma metr właśnie z takiej będę robił klatkę :)
Awatar użytkownika
Emilotor_:D
Posty: 48
Rejestracja: pt lut 11, 2011 3:51 pm

Re: Odstępy w klatce

Post autor: Emilotor_:D »

Aha .. Ale u mnie najbliższy sklep budowlany to Castorama.. a tam na metry raczej nie sprzedają .. ;/
Obrazek


Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.

Pythagoras
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Odstępy w klatce

Post autor: Paul_Julian »

Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
zwierzak40
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 8:24 pm

Odstępy między drutami / siatka na klatkę

Post autor: zwierzak40 »

Witajcie!

Śledzę od długiego czasu forum, co prawda znalazłem jeden temat podobny do mojego (osiatkowanie klatki), ale pozwólcie że założę nowy.

Za 2 miesiące dotrą do mnie dwie szczurzyce i udało mi się zdobyć dla ich za drobną kasę poniższą klatkę:
http://allegro.pl/wielka-klatka-hit-100 ... 16792.html

Odstępy między drutami wynoszą 2cm, co jest nieco za dużo, tym bardziej dla miesięcznych szczurków (a takie właśnie dostanę).

I tu kilka pytań:

1. Czym polecacie owinąć tą klatkę?
2. Czy lepiej potem (3-4 miesiąc życia) tą siatkę zostawić, czy jest szansa, że szczury nie będą uciekać? (na forum znalazłem wpisy osób, które mówią, że mają 2cm i im nie uciekają, a zarazem niektórzy żalą się, że przez 1,5cm uciekły). Rozumiem, że to zależy też od rozmiarów samego szczurka, ale powiedzmy, że pytam o przeciętną szczurzycę.
3. Czy szczur może sobie zrobić krzywdę wsadzając głowę między pręty o takim rozstawie?
4. Kupiona przeze mnie klatka ma pionowe pręty z dwóch boków - czy przez pionowe szczury uciekają? Druga sprawa to taka, czy dobrze jest dorobić także poziome druty, aby szczury mogły się wspinać?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odstępy w klatce

Post autor: alken »

poczytaj temat o siatkowaniu który podaje Paul nad Twoim postem

myslę, że możesz najpierw sprawdzić, czy Ci szczurki bedą uciekać a potem dopiero ewentualnie osiatkować. ja mam odstępy 1,5 cm a miejscami (przy dachu) szpary dochodzą do 3 cm i żadnemu szczurowi nie przyszło do głowy uciekać. jesli będą przeciętnej wielkości to w wieku 3-4 miesięcy już nie powinny się mieścić.
przez pionowe też moga uciec, ale chyba najczęście uciekają przez szpary przy górze klatki.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
zwierzak40
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 8:24 pm

Re: Odstępy w klatce

Post autor: zwierzak40 »

Odebrałem tą klatkę, ale jednak okazała się inna niż podałem w linku :P I ma odstępy aż 2,5cm. Fakt, że kupiłem ją za połowę ceny i raczej nie będę miał problemu z odsprzedaniem (choć jest używana). Zobaczymy, może jak nie znajdę nic ciekawego to ją osiatkuje, ale póki co mam na oku klatkę z przerwami 1,5cm. Dostanę mniej więcej miesięczne samiczki.

Myślicie, że przez 1,5cm przejdą? Jeszcze raz zaznaczam, że to samiczki :)
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Odstępy w klatce

Post autor: aneczkaa »

zwierzak40 pisze: Myślicie, że przez 1,5cm przejdą? Jeszcze raz zaznaczam, że to samiczki :)
Moje 5-tygodniowe dziewczynki nie przechodziły :)
zwierzak40
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 8:24 pm

Re: Odstępy w klatce

Post autor: zwierzak40 »

Kurde, mam dylemat, bo moja mama piekielnie boi się szczurów. I wiem, że jak wyjdą z klatki to może się źle skończyć. Tym bardziej, że mój tata też za nimi nie przepada... Miło by było gdyby ktoś kto ma min 1,7cm napisał, że mu mniej więcej miesięczne samiczki nie przechodziły :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Odstępy w klatce

Post autor: Nakasha »

Mi przez 1,7 miesięczne szczury nie wychodziły. ;) Ale przez 2 cm, a tym bardziej 2,5 cm - tak.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Odstępy w klatce

Post autor: dusiaczek »

pytanie kontrolne dla posiadaczy samiczek - klatka z odstępami 2cm, czy samiczki podrośnięte, tak 4-5 miesięczne przejdą? Bo dla maluszków mam mniejszą klatkę, ale chce kupić cos większego i na razie na oku mam dwie, ale jedna ma własnie 2cm odstępy.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Odstępy w klatce

Post autor: noovaa »

Ja mam 2,5 cm odstępów. Dziewczyny nie wychodzą, ale tylko dlatego że nie wiedzą. Jedna dorosła samiczka przepchnęła głowę, ale wsadziłam jej ją z powrotem i szybko dałam dropsa, to nie zauważyła nawet :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Odstępy w klatce

Post autor: dusiaczek »

no to jesli się uda, to świetnie, bo to 5-szczurówka, a ja na pewno będę stadko kiedyś powiększać :D oby tylko teraz niekt mnie nie przelicytował za bardzo :p
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”