Jaka klatka?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jaka klatka?

Post autor: Paul_Julian »

Ta, nie mozna rozmnażać, ponieważ nie znamy pełnego pochodzenia szczurków. A z prawdziwej hodowli znamy nawet do pradziadka :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
borówka
Posty: 341
Rejestracja: pt paź 29, 2010 6:22 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaka klatka?

Post autor: borówka »

Artyom pisze: Mnożyć czyli rozmnażać ta?
Tak.
Artyom pisze:A z adopcji to są darmowe i też czeka się 2 miesiące?
Masz od razu, ale nikt Ci szczurków ot tak nie odda. Musisz opisać warunki jakie masz ;)
Artyom
Posty: 39
Rejestracja: śr gru 08, 2010 6:19 pm

Re: Jaka klatka?

Post autor: Artyom »

Nie , nie szczurów nie chce rozmnażać (może za kilka lat ,bo nie mam warunków).
Oczywiście rozumiem że nie oddadzą mi ot tak.
Artyom
Posty: 39
Rejestracja: śr gru 08, 2010 6:19 pm

Re: Jaka klatka?

Post autor: Artyom »

A i pytanko czym się różnią samczyki od samiczek. Nie w sensie biologicznym a w sensie zachowania.
borówka
Posty: 341
Rejestracja: pt paź 29, 2010 6:22 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaka klatka?

Post autor: borówka »

Artyom pisze:Nie , nie szczurów nie chce rozmnażać (może za kilka lat ,bo nie mam warunków).
W OGÓLE nie można. ::)
Artyom pisze:A i pytanko czym się różnią samczyki od samiczek. Nie w sensie biologicznym a w sensie zachowania.
Teoretycznie samce są bardziej leniuszkami i tacy do przytulania, a samiczki są bardziej rozbrykane i szalone ;D
Ale oczywiście każdy ma inny charakter, możesz trafić na spokojną samiczkę, albo też na rozbieganego samca. ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jaka klatka?

Post autor: Paul_Julian »

Nie wolno rozmnażać szczurków ot tak sobie. Warunki to nie wszystko. Trzeba mieć odpowiednią wiedzę na temat genetyki, dużo pieniedzy na zakup ( lub wypozyczenie, nie wiem jak to formalnie wygląda) samców , którzy na pewno nie są genetycznie powiązani z samiczką. Czyli np. z innego kraju, lub odległego województwa. Kolejne koszty to weterynarz, wpisanie w odpowiednie metryki pewnie też coś kosztuje.

A jesli zamierzasz rozmnażać szczurki bez tego , to będziesz miał zwykłą pseudohowlę, jakich pełno w Polsce, na allegro i na różnych blogasskach. Szkoda szczurków, ponieważ urodzą sie zapewne chore.

A co do Twojego pytania, to po krótce samiczki to adhd, a samce to ciapciaki. Poczytaj tu :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=26962
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Artyom
Posty: 39
Rejestracja: śr gru 08, 2010 6:19 pm

Re: Jaka klatka?

Post autor: Artyom »

Paul_Julian pisze:Nie wolno rozmnażać szczurków ot tak sobie. Warunki to nie wszystko. Trzeba mieć odpowiednią wiedzę na temat genetyki, dużo pieniedzy na zakup ( lub wypozyczenie, nie wiem jak to formalnie wygląda) samców , którzy na pewno nie są genetycznie powiązani z samiczką. Czyli np. z innego kraju, lub odległego województwa. Kolejne koszty to weterynarz, wpisanie w odpowiednie metryki pewnie też coś kosztuje.

A jesli zamierzasz rozmnażać szczurki bez tego , to będziesz miał zwykłą pseudohowlę, jakich pełno w Polsce, na allegro i na różnych blogasskach. Szkoda szczurków, ponieważ urodzą sie zapewne chore.
Źle mnie zrozumiałeś , chodziło mi oto że za kilka lat kiedy będę miał kase na te wszystkie skomplikowane (jak sam napisałeś) rzeczy , a po za tym za kilka lat to w moim znaczeniu 10-20 lat :D
Artyom
Posty: 39
Rejestracja: śr gru 08, 2010 6:19 pm

Re: Jaka klatka?

Post autor: Artyom »

Jest jakas farba która jak się posmaruje drewniane części to nie są tak podatne na mocz jak drewno bez tej farby?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jaka klatka?

Post autor: Paul_Julian »

Pokost lniany, albo taki lakier jak sie stosuje do malowania elementów drewnianych w przedszkolach. Poszukaj pod : impregnacja drewna.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Artyom
Posty: 39
Rejestracja: śr gru 08, 2010 6:19 pm

Re: Jaka klatka?

Post autor: Artyom »

A jak wygląda sytuacja z np. sznurkiem?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jaka klatka?

Post autor: Paul_Julian »

Zawsze mozna wyprac, albo wymienić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Artyom
Posty: 39
Rejestracja: śr gru 08, 2010 6:19 pm

Re: Jaka klatka?

Post autor: Artyom »

Poda ktoś stronę www ze dobrym sklepem gdzie jest dużo rzeczy? (Szukałem ale znalazłem sklepy które są tylko pojedyncze rzeczy , a za przesyłke trza płacić.
borówka
Posty: 341
Rejestracja: pt paź 29, 2010 6:22 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaka klatka?

Post autor: borówka »

allegro.pl? :p jeśli chodzi o klatki..
Jeśli chodzi o akcesoria to np. zooplus.pl , animalia.pl
Jeśli nie chcesz płacić za przesyłkę to może odwiedź jakiś sklep zoologiczny, np. ZOOnatura? Dużo tam mają rzeczy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”