[Klatka] - Rdza

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
acmichal

[Klatka] - Rdza

Post autor: acmichal »

Moja klatka jest podrdzewiała w kilku miejscach.Czy podgryzanie rdzy może zaszkodzić szczurkom?
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 11:38 am przez acmichal, łącznie zmieniany 1 raz.
philosophos

[Klatka] - Rdza

Post autor: philosophos »

Nie zastanawiaj się czy rdza zaszkodzi Twoim szczurkom, tylko weź delikatny papier ścierny i wyczyść ją. A może już czas kupić nową klatkę?
acmichal

[Klatka] - Rdza

Post autor: acmichal »

Moja klatka jest nowa ,ale zrobił ją(była zrobiona na zamówienie bo w żadnym sklepie nie mogłem dostać tak dużej jak chciałem) gość który nie pomyślał o zabezpieczeniu antykorozyjnym i po pierwszym umyciu podrdzewiała w kilku miejscach.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - Rdza

Post autor: Ania »

No to faktycznie jest problem. W sklepach dostepne sa farby, ktore moga byc stosowane na rdze i jednoczesnie nie sa szkodliwe dla zwierzat. maja one specjalna nazwe (niestety nie pamietam). Przejdz sie do sklepu i popytaj albo skonsultuj to z weterynarzem.
Pozdrawiam.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Klatka] - Rdza

Post autor: Mycha »

A może powineneś ją oddać do tego kto ją zrobił- i tam poprosić o takie dopracowanie :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Seven
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:56 pm

przyrdzewiałe prety od klatki

Post autor: Seven »

dostalem od pewnej osoby klatke, ktora przed tem/ort byla dla krolika pozniej robla za kuwetę dla kota (tzn tylko spob) a sama kaltka lezala w piwnicy... chcialbym te klatke dl amoich dwoch szczurkow poniewaz ma ona 50cm szerokosci i ok. 90cm dlugosci! jest ogroomna! moje pupile mialy by gdzi ebiegac... ale problem w tym ze klatka jest przyrdzewiała i brzydko wygladala by w pokoju, czy moge siknac ja spreyem ? czy zaszkodzi to gryzonia ???? a jezeli tak to co polecacie by ja odrestaurowac????

Przeniesione do odpowiedniego działu. /Agata
Ostatnio zmieniony czw gru 27, 2007 8:06 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
hubiko
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 11, 2007 11:20 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: przyrdzewiałe prety od klatki

Post autor: hubiko »

Też jestem ciekaw czy są jakieś specjalne sposoby
Oprócz dużej klatki gdzie mieszkają moje chłopaki mam w piwnicy mniejszą przerdzewiałą - zostawiłem ją w razie czego..
Teraz myślę, że mógłbym ją odrestaurować i więcej ogonków przygarnąć...
Aj em emejzing hiubi a to moje emejzing tiszerty:
Tiszert (RIP ['])
Mysza (mojego skarba)
Spock (u mnie od 27-05-2007)
Samurai (u mnie od 15-06-2007)
>TISZEROWA GALERIA<
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: przyrdzewiałe prety od klatki

Post autor: Telimenka »

hmm sa specjalne farby eko,naturalne itp, ktore nie szkodza ludziom i zwierzetom,wydaje mi sie ze taka farba mozna pomalowac.a rdze? hmm nie znam sie ale moze papierem sciernym czy cos.. :p
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
hubiko
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 11, 2007 11:20 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: przyrdzewiałe prety od klatki

Post autor: hubiko »

Papierem ściernym nie bardzo - prędzej coca colą zejdzie ;p

Z tą farbą taki sam problem chyba będę miał jak z czymś do zabezpieczenia drewnianych półek i schodków -
zużyję ledwie troszeczkę a kupić będę musiał całą puszkę :|
Chyba, że są jakieś sklepy gdzie mniejsze ilości takich rzeczy sprzedają...?
Aj em emejzing hiubi a to moje emejzing tiszerty:
Tiszert (RIP ['])
Mysza (mojego skarba)
Spock (u mnie od 27-05-2007)
Samurai (u mnie od 15-06-2007)
>TISZEROWA GALERIA<
Seven
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:56 pm

RE: przyrdzewiałe prety od klatki

Post autor: Seven »

no ok. zetre ile sie da te ogniwka rdzy papierem sciernym no i pomaluje farbą ekologiczna ale jaka to farba ? macie moze firme lub cos ?
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: przyrdzewiałe prety od klatki

Post autor: Landrynka »

Ja próbowałam papierem ściernym, ale baardzo słabo schodziło.

edit:
znalazłam podobny temat, może któraś z moderatorek połączy? http://szczury.org/viewtopic.php?t=298
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2007 8:42 am przez Landrynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

RE: przyrdzewiałe prety od klatki

Post autor: 'Asia »

Jesli chodzi o rdze to ja rowniez polecam coca-cole :D Pieknie "ściąga" rdze, mój kuzyn jak cos robil pod maską auta gdzie potrzebowal usunac rdze to bez coli ani rusz :P (zawsze przypomina mi sie to jak pije cole i mysle wtedy o swoich zebach :shock:)

Natomiast z tym lakierem to nie wiem niestety ale wiem ze jest cos takiego, wlasnie tym lakierem lakieruje sie klatki dla zwierzat. Poszukaj na forum, uzyj opcji "szukaj" bo wydaje mi sie ze juz cos takiego bylo poruszane na forum.

edit// klik! :)
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2007 8:04 pm przez 'Asia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Rdzewiejąca klatka

Post autor: rudziatko »

Kupuje w piątek od znajomej klatkę dla szczurasów. Tylko mam pewien problem. Klatka jest trochę zardzewiała, ponieważ przez jakiś czas stała na balkonie (oczywiście pusta). Czym taką rdze można usunąć żeby nie zaszkodzić szczurkom? Bo sam papier ścierny nie wystarczy raczej. Klatka nie musi wyglądać na nową itp tylko chodzi o tą przeklętą rdze. Znacie jakieś sposoby w miarę tanie sposoby? Bo nie chce jej malować (no chyba, że nie będę miała wyboru), chciałabym żeby był to jak najszybszy, najtańszy i najbezpieczniejszy sposób ;)
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: Paul_Julian »

Z tego co wiem, nie ma sposobu. Tylko hammerite jest na rdzę, ale nie wiem czy nie jest trujący dla ogonów. To jakas wielka klatka? Moze taniej będzie po prostu kupić nową ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: rudziatko »

To dosyć duża klatka, na dwa ogonki. Kupuję ją za 40 zł a w sklepie taka sama z dość dużym upustem była za 120 zł. Pamiętam że kiedyś usuwałam rdze z klatki znajomej, ale to było tak dawno że zapamiętałam tylko papier ścierny :P
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”