[Klatka] - Rdza

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: lavena »

Ja ostatnio też się zastanawiałam nad pomalowaniem klatki i polecono mi właśnie Hammeride.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: Paul_Julian »

A ja znalazłem taki temat :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t ... 2A#p312392

W szukajce wpisałem:
rdz*

I wyszukało wszystko zaczynające się od "rdz" .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: rudziatko »

No tak, ja wpisałam "zardzewiała klatka" :P ta szkoła jednak mnie odmóżdża ;P dzięki za link do tematu :)
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: Paul_Julian »

Czasem trzeba wpisać własnie jeden wyraz , a ta gwiazdka zastepuje resztę wyrazu . Wpiszesz "rdz*" i wyswietli posty z :
rdza, rdzewieć , rdzę , zardzewiały , itd :)
Powodzenia w walce z odrdzewianiem :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: rudziatko »

Nie dziękuje żeby nie zapeszyć ;)
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
kruko95
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 23, 2009 11:45 pm

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: kruko95 »

Kup trochę proszku do czyszczenia naczyń np.izo etc. . Zmieszaj troche tego z wodą , wymieszaj, weź gąbkę i do roboty ;) Na pewno pomoże. A potem tylko dobrze umyj i basta 8) Szczurom nie zaszkodzi ponieważ robione to to na ludziów :D
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: rudziatko »

Dzięki za radę :) coś czuje, że pracowity weekend mi się zapowiada :P
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: yss »

u nas podziałało szlifowanie taką drucianą nasadką do wkrętarki - moze ktoś znajomy ma?
ale klatka oddana do malowania nie wróciła, to trudno mi powiedzieć, jak się to powiodło..

ps: 40 zł za zardzewiałą klatkę typu 70x80x40 to zdzierstwo. :) rdza to duży problem i aż wstyd brać tyle. może poczekaj trochę, poczaj się na allegro albo w ogłoszeniach, a znajdziesz w lepszym stanie za - np - 50 czy 60 zł. bywają.
czyszczenie rdzy może się skonczyć tym, że szlifując z niej pręciki odkryjesz, że rdza przeżarła je całkiem i zeszlifujesz pręty do zera albo prawie [łatwo szczurom takie cienkie potem przegryźć albo odgiąć, to nie joke :)].
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: zalbi »

uwierz, że taka robota z rdzą itd to męczarnia i chyba te 40 pln nie jest warte dodatkowej Twojej roboty.
wiem, bo sama męczyłam się z czyszczeniem a potem malowaniem klatki. co prawda była mniejsza, ale przeklinałam chwilę, w której wpadłam na pomysł wyczyszczenia tej klatki.

dodatkowo specjalny lakier na rdzę (w tym wypadku hammereid, jakkolwiek się to pisze) kosztuje około 30 pln - to już razem 70 złotych plus Twoja robota.

a za taką kasę można kupic fajną, dużą klatkę, albo nawet dołożyc ze 30 pln i kupic tego typu nówkę.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: rudziatko »

Farbę taką na rdzę akurat w domu mam więc nic mnie to nie kosztuje ;) a nie stać mnie było na inną klatkę, a klatka nie jest w takim strasznym stanie jak myślałam. Jest tylko trochę pokryta rdzą i na pewno nie jest tak przerdzewiała żeby aż pręty poszły. W zasadzie to muszę ją tylko porządnie wyczyścić i wymontować kółko do biegania. A klatka jest dużo większa niż 70x80x40. To jest klatka w zasadzie na 4 szczury więc nie przepłaciłam ;P a niestety u mnie w mieście klatki nawet nie na jednego szczura kosztują od 80 zł w górę. Pomęczę się trochę, ale jakoś dam rade, przy okazji parę kalorii się spali ;P I dziękuje wam za rady wszystkim :)
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: zalbi »

a czy farba, którą posiadasz, jest do malowania powierzchni ocynkowanych?
bo jeżeli nie to najlepiej kup na powierzchnie ocynkowane bo inna będzie spływac po prętach.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: klimejszyn »

a ja się podepnę i spytam czy ten Hammeride jest bezpieczny dla szczurów ?
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: sssouzie »

pewnie tak, jeśli kilka osób wyżej właśnie to poleca domalowania klatki ;)
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: yss »

popieram - farba musi być do ocynku.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Rdzewiejąca klatka

Post autor: rudziatko »

Ja jednak klatki malować nie będę. Rdza łatwo schodzi i nie ma jej dużo, a rozmawiałam z facetem w sklepie i mówił, że każda farba jest toksyczna. I jeśli szczurek taką zgryzie to na 99% nie przeżyje tego więc wole nie ryzykować.
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”