Projekt klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kwzelo
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 11, 2011 3:33 pm

Projekt klatki

Post autor: kwzelo »

Jako że klatki są drogie, po raz drugi postanowiłem zrobić własnoręcznie klatkę dla moich ogonków. Na razie jest tylko rysunek i kupa chęci :) Klatka będzie miała wymiary 100x100x50 będzie piętrowe czyli 2 klatki 100x50x50. Wg kalkulatora będzie mogło mieszkać w niej 8 szczurków :)
Prawie większość klatki będzie z drewna (wcześniejszej klatki szczury nie ruszały choć również była drewniana). Górna klatka będzie otwierana od góry (na 3 zawiasach) jak i od frontu dolna zaś tylko od frontu. Jeszcze nie wiem dokładnie jakie otwieranie zastosować. Szyby? A może coś z siatki? Jeśli zdecydował bym się na szyby zapewne były by to 2 mijane szyby na prowadnicach jak w terrariach lub otwierane jak w szklanych regałach jeśli dostanę jakieś mocowania do szyb. Dna klatki jak i boki będą wyklejone szkłem żeby nie chłonęły tego i owego :) . Klatka będzie pomalowana bejcą na ciemny kolor i być może polakierowana lakierem wodnym choć wtedy będzie się świeciła jak nie wiadomo co :) . Na rysunku rozmieszczenie wkrętów (być może konfirmatów) jest przykładowe. Oprócz przodu klatki reszta będzie obita siatką. Decha pomiędzy piętrami będzie miała co jakiś czas wkręcone haczyki takie jak na zdjęciu abym mógł montować hamaki i inne zabawki :) Na górnej klatce na "suficie" będzie siatka wiec wieszanie wszystkiego będzie banalne :) Z tworzeniem klatki ruszam jeśli tylko dostanę wypłatę i zakupie odpowiednie materiały :) Jeśli ktoś ma jakieś pomysły i rady odnośnie projektu zapraszam do komentowania. Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt klatki

Post autor: klauduska »

lepiej, żeby nie było piętra. szczury uwielbiają się wspinać, więc im więcej będą miały ruchu w górę, tym lepiej :)
ale super, że masz chęci zrobić wszystko sam :)
kwzelo
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 11, 2011 3:33 pm

Re: Projekt klatki

Post autor: kwzelo »

Więc może zrobię 2 klatki 50x50x100(wysokość)? Co o tym myślisz? Do tego półeczki itp itd :) Sam jeszcze muszę to przemyśleć i zobaczę jak to wyjdzie finansowo :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt klatki

Post autor: klauduska »

ja myślę, że bez sensu jest robić 2 klatki. wystarczy, że zrobisz jedną wielką. więcej szczurów ci się pomieści [albo będą miały po prostu więcej miejsca, co jest oczywiście najlepszym rozwiązaniem :)].
50x50x100 pomieści ci 4 szczury. bez sensu jest robić 2 klatki i mieć 2 stada. 2 razy więcej roboty [sprzątanie itd]. możesz zrobić taką klatę z tego pierwszego planu, ale bez dodatkowej kuwety na środku. wystarczą poboczne półki [np tarasy ferplasta] czy koszyczki. szczury będą miały się gdzie wspinać :).
w sumie 50x50x100 to całkiem spora klatka już jest. możesz np długość powiększyć albo głębokość i już pewnie ci się 1 szczur więcej zmieści, ale to w sumie zależy od tego jak duże stado chcesz mieć i czy chcesz mieć samców czy samice :)
kwzelo
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 11, 2011 3:33 pm

Re: Projekt klatki

Post autor: kwzelo »

Właśnie chodzi o to że mam 3 samce i 2 samiczki wiec jedna klatka totalnie odpada :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt klatki

Post autor: klauduska »

mam nadzieję, że nie rozmnażasz jednak :)

no to rzeczywiście odpada zupełnie posiadanie jednej klatki :P
kwzelo
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 11, 2011 3:33 pm

Re: Projekt klatki

Post autor: kwzelo »

Oczywiście, że nie. Dlatego robię podwójną klatkę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”