Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
tantosle
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 07, 2011 7:39 pm
Lokalizacja: Poznań

Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: tantosle »

Moja znajoma wpadła na pomysł, że jeden ze swoich pokoi zamieni w klatkę dla szczurów. Ma ich sporo, gdzieś koło 20-25. :)
Pokój ma wymiary :
wysokość: 2,5 m.
szerokość: 1,9m.
długość: 4,05m.

Już teraz nic w nim nie ma. Gołe, betonowe ściany, zero kontaktów, na podłodze linoleum( bardzo wytrzymałe).
co myślicie o takiej 'klatce'? :)
i jak takową urządzić? :)
Ze mną:
-Anabell(od 1.08.2009r.)
-Rema (od 09.2009r.)
-Megan (od 10/11.2010r.)
-Coco (od 28.03.2011r.)
za TM [*] : Isabell :(
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: lovekrove »

No, to dopiero wyzwanie :D Fajny pomysł, jak ma się możliwości ;) Tylko jak to sprzątać i umeblować o to pytanie :P Można wstawić jakieś kraty, żeby mogły się wspinać, może jakieś stare krzesło. Tylko kwestia wyobraźni ;D Sama się nad tym zastanawiałam wcześniej, ale czysto teoretycznie, bo jest to u mnie niemożliwe ::)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
tantosle
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 07, 2011 7:39 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: tantosle »

Ze sprzątaniem kwestia załatwiona :)
prawie jak w stajni u koni :)

a według kalkulatora byłby to klatka na ponad 300 ogonów :D
więc miałyby sporo miejsca :)
Ze mną:
-Anabell(od 1.08.2009r.)
-Rema (od 09.2009r.)
-Megan (od 10/11.2010r.)
-Coco (od 28.03.2011r.)
za TM [*] : Isabell :(
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: lovekrove »

No tak, z tym, że stajnia dla koni jest po za domem. Jeśli taki pokój pozostawiony byłby sam sobie, to nie chcę wiedzieć jak po miesiącu by tam cuchnęło... ::)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
tantosle
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 07, 2011 7:39 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: tantosle »

Też wolę o tym nie myśleć :D
ale na szczęście to nie mój dom :D
Ze mną:
-Anabell(od 1.08.2009r.)
-Rema (od 09.2009r.)
-Megan (od 10/11.2010r.)
-Coco (od 28.03.2011r.)
za TM [*] : Isabell :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: smeg »

A ja bym raczej wstawiła tam klatkę o wielkości odpowiedniej na liczbę ogonków, którą chce się trzymać, ale mając taki specjalnie przystosowany pokój mogłaby być ona cały czas otwarta. Szczurki z dużym prawdopodobieństwem będą wtedy załatwiać się w klatce na żwirku. W pokoju za to można porozstawiać im "plac zabaw" z kartonów itp., żeby miały co zwiedzać i eksplorować, bo gołe ściany są nudne ;)

Bo 300 szczurków mieszkających w takiej "klatce" musiałoby mieć przecież zapewnione wybiegi poza nią :D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: smeg »

http://www.youtube.com/watch?v=GK6-AluATr4 - tutaj widać trochę, jak urządzić szczurzy pokój :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
tantosle
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 07, 2011 7:39 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: tantosle »

Ona ma dokładnie 22 ogony :D
i chciała im to tak urządzić, żeby już im nie robić wybiegów :D
Ze mną:
-Anabell(od 1.08.2009r.)
-Rema (od 09.2009r.)
-Megan (od 10/11.2010r.)
-Coco (od 28.03.2011r.)
za TM [*] : Isabell :(
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: macik001 »

Ja bym postawiłą tam klatkę jako"sikalnię" i "jadłodajnię" reszta to wybieg. Klatka cały czas otwarta, i szczury mają wybieg i miejsce na załatwianie swoich potrzeb :D

A w pokoju poustawiałabym różne kartony, rury, rzuciłabym kilka szmatek i już :D Kiedyś widziałąm tez takie hamaki dla kotów. Dla szczurów też by się nadawały :D Albo coś takiego: http://kotkaluna.blogspot.com/2009/06/h ... -kota.html

Swoją drogą...nie wyobrażam sobie trzymania 22 szczurów :o Przeciez to wszytsko trzeba wykarmić. A gdy jakieś choróbsko się przyplącze to... :-\
Awatar użytkownika
tantosle
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 07, 2011 7:39 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: tantosle »

Pamiętam jak kiedyś wszystkie miały świerzb :D
to dopiero było opieki :)

chociaż mimo ilości ogonów, karmi je najlepszymi karmami ;)
Ze mną:
-Anabell(od 1.08.2009r.)
-Rema (od 09.2009r.)
-Megan (od 10/11.2010r.)
-Coco (od 28.03.2011r.)
za TM [*] : Isabell :(
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: alken »

jest parę osób na forum, które mają szczurze pokoje :) z tym że z reguły za dom służy im klatka, która jest cały czas otwarta. szczury muszą mieć coś co będą traktowac jak dom, a klatka jest najwygodniejsza w sprzątaniu. no i można je tam zamknąć w trakcie sprzatania powierzchni pokoju, bo gdzieś przecież trzeba, nie da się pozmywać porzadnie podłogi jak 20 szczurów biega pod nogami :P

poza tym szczury się uciesza pewnie z jakiegoś regału czy komody gdzie bedą mogły sobie zrobić kryjówki, z takich półek- worków
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40096166, ikea to w ogóle niezłe źródło inspiracji ;)

kocyki polarowe do leżenia, kuwetki ze żwirkiem do porozstawiania po kątach
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: Szeliza »

A ja bym w rogu ustawiła kuwetę. Myślę że szczury wiedziały gdzie się załatwiać. A o ściany poopierałam bym jakieś korzenie drzew, półeczki, tunele hamaczki, szmatki.A zresztą, czego dusza zapragnie. :D
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: StasiMalgosia »

u nas to jest tak mamy pokój trochę większy ale nie wiele, w nim klatkę XL za mała dla 23 szczuraków :D więc cały czas otwartą dostawiliśmy jeszcze kilka klatek szynszylówek głownie w rogach (bo tam paskudy lubią się załatwiać), w jednem z rogów stoi dół od diuny. Kuwety to świetny pomysł ale muszą być do czegoś przyczepione bo inaczej non stop będą wywalane.
Najlepiej kup kilka klatek takich od ludzi z Forum którzy kupili pierwszą klatkę i jest za mała nawet dla chomika, w końcu to będzie tylko element wyposarzenia więc moze mieć nawet za małe wymiary dla jednego ciura.

Bardzo WAŻNE niech zabezpieczy dobrze dół drzwi jakimś metalem i okno (jeśli jest) ale tu nie wiem jeszcze jak bo się sam zastanawiam

Genrealnie taki pokój to super pomysł teraz jak wchodzimy do szczuraków to są wybiegane i bardzo miziaste :D
Obrazek
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: KITEgirl »

smeg pisze:http://www.youtube.com/watch?v=GK6-AluATr4 - tutaj widać trochę, jak urządzić szczurzy pokój :)
łojej! jaka klatka! ile szczurków :o
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Przerobienie pokoju na klatkę? Całego?

Post autor: Szeliza »

Też znalazłam pokój jako klatkę. Ciekawe ;D http://www.youtube.com/watch?v=T8UDk0_j ... re=related
Raj dla ogonów. A sprzątania ::)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”