pomysły na innowacje

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Esel
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 3:23 pm

pomysły na innowacje

Post autor: Esel »

No więc moje szczurzysko ma taką klatkę:
Obrazek
wymiary:60x40x70
i generalnie jest super, ale zastanawiam się czy nie jest za nudna dla takiego gryzonia jak szczur.

Wpadłam wiec na pomysł że wyciągnę środkowe piętro, a w pustej przestrzeni zawieszę hamak i powsadzam jakieś gałęzie do wspinaczki. Generalnie jakieś zabawki.

Myślicie, ze to dobry pomysł?
W sumie to piętro zawsze można wsadzić z powrotem :)
"I dochodzę do wniosku, że tępienie tego, co nie powinno istnieć, to znaczy tępienie tego, co wy, ludzie, nazywacie złem, jest mniej słuszne niż przemiana zła w to co nazywacie dobrem."
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: pomysły na innowacje

Post autor: Flaumel »

Należałoby usunąć wszystkie pięterka (bo kiedy szczur dorośnie to będzie miał problem z wyprostowaniem się w pionie + szczurki nie powinny przebywać na metalowych pięterkach z pręcików) :) I potem dodać np hamaczek i inne zabawki + oczywiście jeśli masz tylko jednego szczurka to przygarnąć towarzysza TEJ SAMEJ PŁCI :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Esel
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 3:23 pm

Re: pomysły na innowacje

Post autor: Esel »

mam dorosłego samca kastrata, a o towarzysza chwilowo muszę jeszcze powalczyć

w sumie mogę usunąć wszystkie piętra i zawiesić jakieś deseczko podobne kładeczki.. nawet bardziej podoba mi się ten pomysł...

wie ktoś czy szczury lubią kołowrotki? bo spotykam sprzeczne opinie.. jedni mówią że szczurom to radości nie sprawia bo są za mądre, a inni ze ich szczury to uwielbiają :/ a i oczywiście wiem ze kołowrotek musi być pełen ;)
"I dochodzę do wniosku, że tępienie tego, co nie powinno istnieć, to znaczy tępienie tego, co wy, ludzie, nazywacie złem, jest mniej słuszne niż przemiana zła w to co nazywacie dobrem."
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: pomysły na innowacje

Post autor: Flaumel »

Z kołowrotkami bywa różnie - to tak jak z ludźmi: nie wszyscy znoszą karuzele :)

Dzięki wyciągnięciu pięterek zyskasz przestrzeń, a potem możesz obejrzeć klatki innych ludzi i znaleźć pomysły.
Drewno zabezpieczamy lakierem, zamiast drewnianych półeczek: np. plastikowe koszyczki z dużych sklepów są bardzo fajne :)
Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: pomysły na innowacje

Post autor: noovaa »

Ale trzeba zaznaczyć że minimalny kołowrotek dla szczura powinien mieć 30cm średnicy, mniejszy uszkodzi mu kręgosłup. A takie są bardzo drogie.

Na prętach, szczurkom mogą się odciski porobić, więc lepiej jak już było pisane, hamaki, koszyki, gałęzie do wspinaczki etc ...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Esel
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 3:23 pm

Re: pomysły na innowacje

Post autor: Esel »

ok,
dzięki za rady :)
"I dochodzę do wniosku, że tępienie tego, co nie powinno istnieć, to znaczy tępienie tego, co wy, ludzie, nazywacie złem, jest mniej słuszne niż przemiana zła w to co nazywacie dobrem."
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: pomysły na innowacje

Post autor: Niamey »

z tymi odciskami od prętów to nie do końca prawda ;) Szczur musiałby być np. bardzo gruby. Ale na pewno tyle pięterek jest zbędnych i lepiej w inny sposób zagospodarować. Nieużywane piętro można chociażby przeciąć, obłożyć polzrem i zrobić półki.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: pomysły na innowacje

Post autor: noovaa »

No mój Adaś jest dość gruby, a Remi go goni. ;)
Nie napisałam że szczur będzie miał odciski, ale że jest takie ryzyko ... bo jest. A tak po za tym, to nie wydaje mi się to zbyt wygodne rozwiązanie ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pomysły na innowacje

Post autor: Paul_Julian »

Esel, zajrzyj tu:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=9790
Kopalnia pomysłów ! :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zofiaaa
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:41 pm

Re: pomysły na innowacje

Post autor: Zofiaaa »

Mam pytanie, czy na tego typu pięterka z pręcików można położyć grube linoleum do linorytu, czy nie nadaje się to dla szczurów?
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: pomysły na innowacje

Post autor: Hanka&Medyk »

Trzeba się liczyć z tym, że cokolwiek położysz, a da się przesunąć lub zahaczyć, obróci się w strzępy ;) A co do tworzywa, trzeba by poszukać, czy linoleum nie jest w jakiś sposób szkodliwe, kiedy zostanie pogryzione/połknięte.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Zofiaaa
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:41 pm

Re: pomysły na innowacje

Post autor: Zofiaaa »

Przesunąć się nie da, bo chcę je zamontować za pomocą druta
Awatar użytkownika
fenomenalna
Posty: 121
Rejestracja: pt mar 06, 2009 10:51 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: pomysły na innowacje

Post autor: fenomenalna »

A gdyby tak kupić w castoramie odpowiedniej wielkości sklejkę grubości nawet 4 mm i pomalować farbą olejną?
Ja mam półki właśnie w ten sposób, koszt był tani, mocz nie wsiąka, są wytrzymałe mimo, że cieniutkie. Więc może lepiej taką deseczkę mini przymocuj zamiast tył półek albo na nie jeśli będzie wygodniej ?
Zofiaaa
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:41 pm

Re: pomysły na innowacje

Post autor: Zofiaaa »

Dzięki za radę, chyba tak właśnie zrobię, a pytałam o to linoleum dlatego ze akurat mam w domu, takie nie kolorowe służące do linorytu a sklejkę będę musiała kupić
Awatar użytkownika
fenomenalna
Posty: 121
Rejestracja: pt mar 06, 2009 10:51 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: pomysły na innowacje

Post autor: fenomenalna »

Linoleum nie wiem czy jest bezpieczne czy nie ale może ktoś się orientuje. W castoramie (lub obi ale castorama chyba trochę taniej) ciachają na wymiar w 15 minut.szkoda że wyrzuciłam paragon ale na bank zapłacisz mniej niż dychę :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”