Odrestaurowywanie starej klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Espresja
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 10, 2010 9:51 am
Lokalizacja: Hamburg

Odrestaurowywanie starej klatki

Post autor: Espresja »

Kupiłam na internecie używaną klatkę na fotkach wyglądała zupełnie inaczej ,niby wymiary ma te same ale niestety trafiła do mnie w opłakanym stanie ,jest zanieczyszczona ptasimi odchodami a jej prety sa pokryte warstwa kamienia i chyba rdzy czy istnieje mozliwosc usuniecia tego kamienia i ewentualnie odmalowanie pretow ,dodam ze dalam za nia 85 Euro a koszt nowej klatki w podobnym wymiarach to ok 250 Euro ,dolaczam foty klatki jesli ktos z was mial podobny problem prosze o odp.


ObrazekObrazekObrazekObrazek
Moje szczurki: Leon ;Max ;Punia
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Odrestaurowywanie starej klatki

Post autor: Nakasha »

Najpierw trzeba by ją dokładnie odczyścić - jakimiś środkami od rdzy i kamienia. ;) Pewnie trzeba by ja myć kilka razy. Potem możesz ją pomalować odpowiednią farbą do ocynku. ;)

Ja tak zrobiłam z jedną z moich starych klatek. Z tym, że myłam ją całą co 4 dni, więc farba po kilku miesiącach zaczęła się łuszczyć. ;)

Możesz też zanieść klatkę do malowania proszkowego, do zakładu lakierniczego.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odrestaurowywanie starej klatki

Post autor: Magamaga »

Mąż za malowanie proszkowe roweru dał 50 zł. Tobie poleca oddanie klatki do PIASKOWANIA przed malowaniem proszkowym - wyczyści to klatkę z odchodów, farby i rdzy. Myślę, że może to kosztować kolejne 50 zł plus minus.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Espresja
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 10, 2010 9:51 am
Lokalizacja: Hamburg

Re: Odrestaurowywanie starej klatki

Post autor: Espresja »

Wymylam klatke wewnatrz i prety ,po wstepnym myciu klatka wyglada nieco lepiej dolaczam fotki przed i po myciu ,teraz co dalej ??? dodam na marginesie ze niezamierzam jej oddawac do lakiernika bo to napewno sporo bedzie kosztowac zamierzam sama ja pomalowac tylko niebardzo wiem jaka farbe powinnam uzyc ?

Przed:

Obrazek



Po:

Obrazek

Obrazek
Moje szczurki: Leon ;Max ;Punia
Awatar użytkownika
Espresja
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 10, 2010 9:51 am
Lokalizacja: Hamburg

Re: Odrestaurowywanie starej klatki

Post autor: Espresja »

Magamaga pisze:Mąż za malowanie proszkowe roweru dał 50 zł. Tobie poleca oddanie klatki do PIASKOWANIA przed malowaniem proszkowym - wyczyści to klatkę z odchodów, farby i rdzy. Myślę, że może to kosztować kolejne 50 zł plus minus.

Magamaga chetnie bym skorzystala z Twojej rady ale ja mieszkam w Hamburgu i tu za takie cos jak piaskowanie ,lakierowanie itp licza sobie niebagatelne sumki ;D ,wiec wole sama sie tym zajac choc nie wiem jaka farbe uzyc slowo cynkowa niec mi niemowi wolalabym pelna nazwe firmy czy produktu ,ale dziekuje za odp. na moj post ,pozdrawiam Espresja:)
Moje szczurki: Leon ;Max ;Punia
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Odrestaurowywanie starej klatki

Post autor: Nakasha »

Musisz poszukać w Internecie farb do ocynku, ja też się na nich nie znam. ;) Wiem tylko to, że są i że różnią się od farb do metalu.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odrestaurowywanie starej klatki

Post autor: alken »

są nawet farby stosowane bezpośrednio na rdzę, tylko czy nie powinno się szukać farb, na których wyraźnie jest zaznaczone, że są nietoksyczne? w końcu szczury mogą to gryźć.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”