Box zamiast klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Niamey »

Puffi, zgłoś się do Asaurusa na drugim forum, on Ci powinien doradzić jak przystosowaćntaki "box" dla szczurów
Puffi
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 25, 2011 3:29 pm

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Puffi »

a drugie forum to ?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Box zamiast klatki

Post autor: smeg »

Jest zakaz reklamowania, ale jak wpiszesz w googlach "forum szczury", to będzie tuż obok tego ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Nakasha »

Oni mają właśnie dwie ściany z siatką (czy wyciętymi ściankami zwykłej klatki), w każdym to daje o wiele lepszy przewiew, niż dziurki, czy tylko jedna ścianka z siatką.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Puffi
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 25, 2011 3:29 pm

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Puffi »

Dlatego też pytałem o wasze pomysły a nie tylko negowanie robienia boxa, wg mnie głupotą jest kupowanie klatki za 400-600zł kiedy ma się możliwość wykonania podobnego lokum za kwotę 100-150zł. Montaż wielu zabawek i hamaków itp w boxie jest dużo wygodniejszy.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Flaumel »

I żeby nie było - nie negowałam :) zwracałam uwagę na problemy.

Jeśli uda Ci się zrobić i przystosować do szczurów (czego Ci oczywiście życzę) to z miłą chęcią obejrzę jak Ci to wyszło :)
Obrazek
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Box zamiast klatki

Post autor: KITEgirl »

Puffi możesz kupić klatkę na allegro od pyko. na 7 szczurów. 165zł
Puffi
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 25, 2011 3:29 pm

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Puffi »

Flaumel nie chodzi o Ciebie ;) wymiana poglądów nigdy nikomu nie zaszkodziła ;) ale chodzi o Kitegirl zawsze na wszystko ma odpowiedź "źle"
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Box zamiast klatki

Post autor: KITEgirl »

nie zawsze na wszystko "źle" ale po to założyłeś ten topic aby się poradzić. moim zdaniem box to kiepski pomysł bo możesz mieć dużą klatkę za małe pieniądze. chyba o to ci chodziło żeby wysłuchać naszych opinii?
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Box zamiast klatki

Post autor: mini »

Mi mimo wszystko ten pomysł nie wydaje sie być zbyt dobry. Głównie dlatego, że wiadomo co jest najlepsze dla szczurów - klatka, która nie musi być taka droga :)
A ten box - za dużo niewiadomych.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Nakasha »

wg mnie głupotą jest kupowanie klatki za 400-600zł kiedy ma się możliwość wykonania podobnego lokum za kwotę 100-150zł.
Ale przecież możesz kupić klatkę o takich samych wymiarach za 150 - 200 zł...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Box zamiast klatki

Post autor: mini »

Nakasha pisze:Ale przecież możesz kupić klatkę o takich samych wymiarach za 150 - 200 zł...
Dokładnie. Ja swoją - na 7 ogonów, kupiłam na allegro za niecałe 200zł z przesyłką.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Niamey »

mi np. wiele klatek nie pasuje ;) i rozumiem, że ktoś chce zrobić coś pasującego do swoich potrzeb. Dlatego myślę, że najlepiej będzie jeśli puffi skontaktuje się z Asaurusem - tutaj chyba nie ma osób z doświadczeniem w robieniu tego typu zabudowanych klatek. Jedyne, co możemy Ci powiedzieć na pewno, to fakt, że cztery zabudowane ściany do zdecydowanie za dużo - musi być chociaż jedna ażurowa - chodzi nie tylko o przewiew, ale także powierzchnię do wspinania oraz to, że szczury lubią mieć kontakt ze światem zewnętrznym, a zamknięte pudło im tego nie gwarantuje.
Puffi
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 25, 2011 3:29 pm

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Puffi »

Jak najbardziej to rozumiem dlatego chciałem zobaczyć wasze opinie. Box zamiast odwiertów będzie miał po bokach wmontowaną siatkę oraz z przodu zamiast szybek i odstępów, drzwiczki z wmontowaną siatką zamiast szybą. Wyjdzie na to iż maksymalnie 30% będzie zabudowane, reszta to siatka. A ja jak już wspomniałem powyżej takiego boxa chce zbudować tylko i wyłącznie dla 2 szczurków nie 5 czy 7 czy tam padło podajże gdzieś 8-9 sztuk.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Box zamiast klatki

Post autor: alken »

nie mam pojęcia czy to będzie aż tak wygodne jak klatka (przy szczurzych mozliwościach produkcji smrodku wydaje mi się, ze nie) ale jesli koszt zbudowania takiego boxa to faktycznie 150-200zł to wychodzi drożej niż klatka dostosowana do potrzeb 2 szczurów ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”