Box zamiast klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Puffi
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 25, 2011 3:29 pm

Box zamiast klatki

Post autor: Puffi »

Witam

Co myślicie o zrobieniu boxa zamiast klatki. Box będzie miał wymiary 120/50/120 (szerokość/głębokość/wysokość). 3 poziomy z każdego przejście zrobione drabinka z desek. Do tego różne urozmaicenia ala mostek, tunele w których mogą spać. Jestem ciekaw waszej opinii.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Flaumel »

Box w sensie pudełko z drewna?
Zostanie szybko zasikane + szczury jednak strasznie lubią wspinać się po prętach.
Plus należy się zastanowić nad cyrkulacją powietrza.
Obrazek
Puffi
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 25, 2011 3:29 pm

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Puffi »

Jeżeli chodzi o zasikanie tego da się uniknąć, okleina która jest stosowana na blat kuchenny skutecznie przed tym chroni i nie szkodzi zwierzakowi. Wynagrodzeniem za pręty będą różnego rodzaju mosty, drabinki na ścianach boxa. Z wentylacja nie ma problemu, budowałem boxy dla egzotycznych jaszczurek i żadna mi się nie udusiła także to nie jest problem.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Flaumel »

Nie mówię o uduszeniu się, tylko o powodzie dla którego nie trzymamy szczurów w akwariach - opary moczu szkodzą na drogi oddechowe :)
Obrazek
Puffi
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 25, 2011 3:29 pm

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Puffi »

Jak najbardziej rozumiem ten powód ale odpowiednia cyrkulacja powietrza na każdym poziomie powinna chyba wystarczyć ?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Box zamiast klatki

Post autor: smeg »

A w jaki sposób planujesz osiągnąć tę odpowiednią cyrkulację powietrza? Zabudowane 4 ściany to nie jest odpowiednia cyrkulacja. Nawet, jeśli ktoś robi sobie klatkę z szafy, zastępując całe przednie drzwi siatką, to cyrkulacja nadal nie jest wystarczająca. Przewiewne powinny być co najmniej dwie przeciwległe ścianki. Szczury to jednak nie są zwierzęta terrariowe i wydaje mi się, że trzeba do nich podejść inaczej, niż do jaszczurek.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Box zamiast klatki

Post autor: KITEgirl »

jeżeli chcesz dla szczurków coś dużego to polecam klatkę pyko za śmieszne pieniądze 100/80/55 chyba
Puffi
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 25, 2011 3:29 pm

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Puffi »

Z przodu będą dwie pary drzwi wokół których są 0,5cm przerwy, do tego po bokach będą ponawiercane otwory o średnicy po 1cm, po 10 sztuk z każdej strony na każdym poziomie co daje w sumie 60otworów o średnicy 1cm. Do tego od góry klatki około 20-30 otworów także o średni 1cm. Na jednej ścianie(tylna) tam tylko nie będzie otworów z tego względu że będzie to dykta ściągająca całą konstrukcję.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Box zamiast klatki

Post autor: KITEgirl »

moim zdaniem to kiepski pomysł
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Box zamiast klatki

Post autor: smeg »

Puffi pisze:Z przodu będą dwie pary drzwi wokół których są 0,5cm przerwy, do tego po bokach będą ponawiercane otwory o średnicy po 1cm, po 10 sztuk z każdej strony na każdym poziomie co daje w sumie 60otworów o średnicy 1cm. Do tego od góry klatki około 20-30 otworów także o średni 1cm. Na jednej ścianie(tylna) tam tylko nie będzie otworów z tego względu że będzie to dykta ściągająca całą konstrukcję.
Hmm, przypomina to trochę pudełko z dziurkami. Jeśli zamkniesz kilka szczurów np. w kartonie z wyciętymi dziurkami, to po kilku wypróżnieniach będzie w nim straszny smród. Mocz zawiera amoniak, którego opary działają drażniąco na drogi oddechowe, a szczury będą musiały przebywać w nich większość czasu. Myślę, że ściany musiałyby być wręcz ażurowe, a nie tylko ponawiercane, ale nie wiem jak to z kolei będzie oddziaływać na stabilność konstrukcji.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Puffi
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 25, 2011 3:29 pm

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Puffi »

Takiego samego boxa zbudowałem dla młodego legwana zielonego, wymogi 85% wilgotności powietrza oraz 35stopni celcjusza. Nic nie pleśniało nic się nie działo z boxem. Więc cyrkulacja powietrza była odpowiednia. Dodatkowo szczurki nauczyły się robić do kuwety więc codzienna wymiana podłoża w kuwecie oraz co 3-4dni w całym boxiem powinna zapobiec ulatnianiu się oparów amoniaku takie jest moje zdanie. Nie jestem specjalistą od szczurków dlatego też pytam się o wasze zdanie.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Nakasha »

Takie wiercenie otworów nie wystarczy. Oprócz problemów z higieną (amoniak, jego opary i bakterie) będziesz mieć problemy z temperaturą - w czymś takim będzie im za gorąco. Max temperatura dla szczurów nie powinna przekraczać ok 24-26 C, inaczej grozi im przegrzanie i śmierć. Szczury mają zupełnie inne potrzeby niż jaszczurki, nie powinieneś porównywać tych dwóch gatunków...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Puffi
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 25, 2011 3:29 pm

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Puffi »

Oprócz tych otworów jestem w stanie też z przodu zrobić drzwiczki z wmontowaną siatką jeżeli by to miało pomóc
Puffi
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 25, 2011 3:29 pm

Re: Box zamiast klatki

Post autor: Puffi »

Chciałbym dodać że ten box ma być tylko i wyłącznie na dwa szczurki.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Box zamiast klatki

Post autor: smeg »

Puffi pisze:Takiego samego boxa zbudowałem dla młodego legwana zielonego, wymogi 85% wilgotności powietrza oraz 35stopni celcjusza. Nic nie pleśniało nic się nie działo z boxem. Więc cyrkulacja powietrza była odpowiednia. Dodatkowo szczurki nauczyły się robić do kuwety więc codzienna wymiana podłoża w kuwecie oraz co 3-4dni w całym boxiem powinna zapobiec ulatnianiu się oparów amoniaku takie jest moje zdanie. Nie jestem specjalistą od szczurków dlatego też pytam się o wasze zdanie.
Wysoka wilgotność powietrza świadczy raczej o tym, że w boxie nie ma zbytniego przewiewu. Twoje szczurki sikają również do kuwety? Jak je tego nauczyłeś? :D Większość szczurów sika jednak tam, gdzie śpi, czyli w hamaki, koszyki czy inne szmatki. Ewentualnie kupę raczą robić do kuwety :P A możesz wstawić tutaj zdjęcie takiego boxa?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”