Klatka i nie tylko-pytanie

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

Mam pytanie dot. klatek(i w sumie nie tylko)
pewnie juz podobne sie przewijaly przez to forum ale:
czy te klatki sie nadaja (i ktora najlepsza)
wymiary podam,ale wiem ze sa ok dla pojedynczego szczura;)
chodzi mi bardziej o to czy z tymi "uswietnieniami" nie bedzie mu za ciasno;) zero ze mnie kompletne pod tym wzgledem ale cóż;P

Obrazek
Kuweta: 28 x 47 cm
Wysokość do najwyższego punktu: 69 cm

Tylko ta jest pusta trzeba ubarwic mu mieszkanko;p

druga:

długość 54 cm
szerokość 35 cm
wysokość 58 cm

Obrazek

ta teraz to chyba najlepsza by byla;)
75 cm (wysokość - łącznie z wysokością żółtego spodu wynoszącą: 10,5 cm)
50 cm (szerokość)
31 cm (głębokość)

Obrazek
Używka ale stan b.dobry;) i dużaaa:D


co do tej mam watpliwosci: niby fajny cyrk, ale chyba za malo wolnej przestrzeni;P;p

wysokość 67 cm
długość 57,5 cm
szerokość 40,5 cm

Obrazek

ewentualnie:

wysokość 54 cm
długość 60 cm
szerokość 36 cm
[imghttp://tinypic.pl/i/00096/7q9qipnjb4cs_t.jpg][/img]

ogolnie uwazam 3. opcje za najlepsza;)

a z drugiej strony mam pytanie z innej beczki(prawie)
czy zna ktoś dobry(w sensie czy mozna zaufac jesli chodzi o jakosc produktow-i co wazniejsze zdrowie szczurków) sklep zoologiczny na terenie wroclawia?;)
jesli to forum zabrania reklamowania tego typu to proszę o kontakt pw;)
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

wiem ze dubluje posty:ale jedno zdjecie zle wkleilem...a pare jest (wlasc wszystkie) sa strasznie male
a jako ze jeszcze nie znalazlem opcji edytuj to klikajac na zdjecie prawym przyciskiem myszy, a nastepnie wchodzac w wlasciwosci wyswietli sie okienko w ktorym bedzie zrodlo;) tam juz jest normalna wersja rozmiarowa:D
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: KITEgirl »

jak mamy ci doradzić klatkę na jednego szczura skoro nie popieramy trzymania ich w samotności?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: alken »

wysokość 67 cm
długość 57,5 cm
szerokość 40,5 cm

inne klatki sa za małe, a ta żółta duża mogłaby być gdyby nie głębokość - 31 cm to za mało, musi być minimum 40, od biedy 38 dla samiczek

te wymiary są najodpowiedniejsze, a co do tych pierdół w środku to nie wiem jakie mają wymiary i czy szczur się zmieści, takie klatki to są pod chomiki raczej robione

no i tak jak KITE pisze, szczurów nie trzyma się w pojedynkę

co do sklepów zoo to ja osobiście kupuję w internecie ale gdy mi czegoś zabraknie to zaglądam do zoologa w biedronce na nowowiejskiej, mają troche dobrych karm i co najważniejsze nie mają tam zwierząt.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: smeg »

alken pisze:wysokość 67 cm
długość 57,5 cm
szerokość 40,5 cm
Ta niby dobra wymiarami, ale wyposażenie byłoby całe do wywalenia, bo szczury nie zmieszczą się w tych tunelach i domkach, więc po co ją kupować? Odpowiednia klatka na dwa szczury (bo nie można trzymać szczurów pojedynczo) to 70x40x60 lub 70x40x80 - popularne modele na allegro, kosztują ok. 100 zł. Najlepiej kupować pustą klatkę, a wyposażenie robić samemu, wychodzi dużo taniej ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: smeg »

Zapomniałam dodać - szczurom kupuje się klatki oznaczone jako "dla fretek" albo "dla szynszyli". Takie które są reklamowane jako "dla chomika lub szczura" kompletnie się nie nadają.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

wiem ze nie powinno sie trzymac szczurow samych, ale jako ze mialby to byc pierwszy to nie chcialbym ich wiecej...

a jesli juz 2 to samce? samiczki? bo nie chcialbym sie obudzic pewnego dnia z mala rodzinka szczurkow;)
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: Flaumel »

2 samce lub 2 samiczki. Adoptowane z forum :)
Tu masz trochę o charakterach jednych i drugich, ale są uogólnienia :) Bo zdarzają się bardzo aktywne samce i leniwe samice :) http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=30587

I jako pierwsze to tym lepiej dwa - są odważniejsze, łatwiej się oswajają, bo uczą się od siebie :) Więc jeśli przekonasz jednego, to drugi też Ci w końcu zaufa widząc zachowanie towarzysza :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: Sky »

tak, dwa samce lub dwie samiczki. I na prawdę, szczurki we dwójkę są o wiele weselsze i łatwiej się aklimatyzują, a roboty z nimi tyle, co z jednym :) Za to radości o wiele więcej.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

Flaumel pisze:2 samce lub 2 samiczki. Adoptowane z forum :)
Tu masz trochę o charakterach jednych i drugich, ale są uogólnienia :) Bo zdarzają się bardzo aktywne samce i leniwe samice :) http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=30587

I jako pierwsze to tym lepiej dwa - są odważniejsze, łatwiej się oswajają, bo uczą się od siebie :) Więc jeśli przekonasz jednego, to drugi też Ci w końcu zaufa widząc zachowanie towarzysza :)
mowicie ze lepiej?;)
no to zobaczymy...
a ktos cos mowil o samodzielnym "urzadzaniu" klatki... w snensie pobudowac wszystko?;)
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: Flaumel »

W dziale o klatkach masz zdjęcia urządzonych klatek i na nich możesz się wzorować, a w dziale o wyposażeniu masz o zabawkach robionych samodzielnie :)

Ogólnie - większość wyposażenia sprzedawanego wraz z klatkami nie nadaje się dla szczurków :) Drewniane półki trzeba zabezpieczyć albo usunąć, bo szybko będą capiły.
Za to samodzielnie można np uszyć hamaczki. Zrobić półeczki z desek plastikowych, domki z koszyczków, doniczek i tak dalej :) Poszperaj, poczytaj :) Inspiracji jest pełno :)
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: smeg »

Na samej górze w tym dziale masz temat "Zdjęcia klatek", możesz przejrzeć ;) Zazwyczaj kupujemy różne rzeczy za grosze w sklepach AGD, np. plastikowe koszyki, hamaki i norki szyjemy z polaru albo innych szmatek. Półki można zrobić z paneli podłogowych - jeden taki panel pocięty na 3 półki kosztuje ok. 8 zł. Niektórzy kupują plastikowe deski do krojenia i robią z nich półki :) Drewniane półki dołączane do klatek nie są polecane, bo wsiąka w nie mocz i szybko zaczynają śmierdzieć, a nie da się ich domyć.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

co do plci to dalej mam blokade;p
najwyrazniej nie wszyscy sie tam zgadzaja co do tego jak sie zachowuje;p kwestia charakteru....

o a taka dla 2 szczurkow? dadza rade?

wys. 77 cm (wys. kuwety 16 cm)
dł. 68 cm
gł. 43 cm
inspiracji sobie poszukam;)

hmmm teraz przekonac rodzicow na 2 szczurka;) powinno jakos pojsc;D zobaczymy;D
pewnie po wyslaniu posta cos mi sie przypomni;D
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: Flaumel »

Zdaniem kalkulatora nawet na 3 się nada, więc wielkościowo jak najbardziej :)

Co do przekonywania rodziców - jak będą problemy to dział od przekonywania tez posiadamy ;-)
Obrazek
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

widziałem:D
są skłonni sie zgodzić;p nie powinno byc zle;)
no to trzeba zaczac inwestowac...
szczury kupie pewnie na wakacje zeby miec dla nich wiecej czasu poki sie oswajaja:D
ale klatki trzeba obserwowac....zeby nie bylo tak jak z siostra...ktos wpadl na pomysl kupic jej chomika i przez 3 dni mieszkal w transporterze bo klatki nie kupil...
ale szczegol najpierw musowo trzeba zaczac od klatki.:D
jak beda jakies jeszcze pytania to sie do was zglosze;P
chyba mi przypasuje ta stronka;D
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”