Klatka i nie tylko-pytanie

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

ha kurcze wiedzialem ze mi sie cos przypomni....
gdzies czytalem ze jak sa dwie samiczki to powinny miec oddzielne domki... czy to tylko w wypadku gdyby sie mnozyly?;)
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: Flaumel »

Tylko w wypadku, gdyby się mnożyły, a Ty ich mnożyć nie zamierzasz :D
Obrazek
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

i kolejne(moze dosc glupie pytanie):
w jakim wieku mozna ew. adoptowac szczura jak sie nie ma doroslych? bo widze ze sa do adopcji z wrocka;P
z drugiej jednak strony nie wiem czy ktos bedzie chcial oddac dwa stworzonka komus nowemu?
z kolei szczurom byloby fajniej jakby byly z tej samej rodzinki niz z 2 roznych miejsc;)
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: smeg »

Szczurów nie kupuj w sklepie! Tam często zdarzają się samiczki w ciąży, bo są trzymane razem z samcami albo szczurki chore i nieoswojone. Zdarza się też, że sprzedawcy nie potrafią prawidłowo odróżnić płci. Lepiej zaadoptować za darmo u nas na forum :) Z jakiego miasta jesteś? Przejrzyj dział Zwierzaki->Oddam/Sprzedam. Szczurki nie muszą być nawet z Twoich okolic, bo ludzie z forum często jeżdżą w różne miejsca i przewożą zwierzaki przy okazji, więc transport to nie problem ;) A najczęściej oddający ogłaszają się w momencie narodzin szczurków, więc jeśli teraz zarezerwujesz sobie dwa, to tak za 5 tygodni będą do odbioru :) Musisz tylko napisać do właściciela ogłoszenia kilka słów o sobie i warunkach jakie zamierzasz szczurkom zapewnić - jaka klatka, jaka karma, ściółka, jak długie wybiegi, czy domownicy się zgadzają i czy w domu są inne zwierzęta. O dobrych karmach i ściółkach (trociny nie są polecane) też możesz poczytać w odpowiednich działach.

EDIT: O, właśnie widzę że chcesz zaadoptować, super :) Szczurki muszą mieć właśnie 5 tygodni (samiczki) lub 4,5 tygodnia (samce), żeby można było je wydać do nowego domu. Jeśli opowiesz o sobie i wzbudzisz zaufanie, to nie powinno być problemu :) Na forum jest kilku użytkowników z Wrocławia, więc jeśli się zgodzisz, to mogą przeprowadzić u Ciebie wizytę przedadopcyjną, żeby Cię "sprawdzić" ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

mhm dzieki;)
na szczescie zwierzat nie mam (oprocz chomika siostry-ale w klatce siedzi;p)
najgorzej to z tymi wybiegami;/ w bloku mieszkam....
co do jedzonka i sciolkach to poczytam dokladniej...
z kolei co do opieki nad klatka nie ma problemu za bardzo bo krolika mialem wiec co nie co wiem jak wyglada utrzymywanie czystosci;P

wlasnie gdzies nawet mialem smycz dla tego krolika!! takie szelki...moze by sie udalo przerobic na szczurze:D
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: alken »

wybiegi to po pokoju nie na dworze, więc to że mieszkasz w bloku w niczym nie przeszkadza ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

uff bo juz sie balem ze na dwor jak z pieskiem, a z tego co widze to okolica sliczna nie jest pod tym wzgledem(zwlaszcza przez roboty na euro)a jak po domku to lajcik:D
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

kurcze wiedzialem...zapomnialem ze kuzynka ma szczura i mama na tekst ze powinny byc dwa odpowiada ale ona ma jednego i szczur świetnie sobie radzi... ojciec odpowiedzial "zapomnij", ale po gadaniu stwierdził że jak sam zdobędę tego 2 to oki;)
kwestia z mamązostaje...bo ma "dowó" ze wcale nie musi... wiem ze jest dzial ale nie chce zasyfiac forum co pytanie nowym tematem wiec wale tu;)
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: smeg »

To nie jest żaden dowód. Szczur kuzynki, który jest sam pewnie większość dnia śpi, a w nocy się nudzi. Ciężko określić czy jest nieszczęśliwy, jeśli nigdy nie widziało się szczurków w stadzie. Ale jeśli ktoś widział, jak zachowują się szczurki razem, to widać ogromną różnicę :) Niektórzy z nas mieli kiedyś samotnego szczura, kiedy jeszcze nie wiedzieli że powinny być dwa i więcej nie powtórzymy tego błędu, bo szkoda szczura. Kuzynce też najlepiej doradź przygarnięcie drugiego :) A tacie powiedz, że przygarniesz od razu dwa i będą się lubiły od małego ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

ha ojciec też wpadł na argument mamy;) ale go odciągnąłem zgadza się bez problemu, a mama się najwyżej poprostu dowie(o ile sie nie da przekonać) po fakcie , że są dwa a nie jeden;) jak je zobaczy w akcji to szybko jej przejdzie;) ma słabość do małych słodkich stworzonek;D

a swoją drogą: podściółka drzewna takie a'la drewniane kuleczki się nadaje dla szczura? z Tesco?
kurczę o ile łatwiej jak doradza ktoś kto ma pojęcie o hodowli, a nie tak jak miałem z królikiem(prezent- kompletne zaskoczenie) dowiadywać się wszystkiego po sklepach zoologicznych na temat hodowli;D
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

tak sobie myslałem...i wymyśliłem, że może znajdę jakąś dużą klatkę dla ptaków:) nadałaby się?
nie wygląda ślicznie, prawdopodobnie musiałbym daszek uzupełnić bo z obrazku wynika że chyba jednak nie ma go, ale to mały problem;)
dalej czy mógłbym ją pomalować? czy farba mogłaby być zjedzona przez nie?
bo tak to chyba klateczka okej
wymiary ma fajne:
WYS.85 CM
SZER. 82
GŁĘB. 43
raj by w niej szczury miały wiec co o niej myślicie?
Obrazek
klik na obrazku- obraz z hiperłączem;D
bo jak oki to chyba mam na oku klatkę:D
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: Flaumel »

Wielkościowo jak najbardziej. Co do odnawiania - poszukaj, bo ja akurat nie pamiętam. Ktoś klatkę odnawiał, ale chyba nie farbą :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mikanek »

tak może być żwirek np. pinio i na Twoim miejscu od początku uczyłabym szczury załatwiania do kuwety, czyli stawiasz na dole pojemnik ze żwirem i tam sukcesywnie znosisz szczurze kupki...powinny załapać, wtedy lepiej jak nie mają na całej podłodze tego żwiru bo jednak twarde te pałeczki ;)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

co do malowania- podobno najlepsze jest proszkowe lakierowanie, aczkolwiek parę osób malowało zwykłą farbą do metalu i jest okej;)
chyba mam coś jeszcze po malowaniu kaloryfera... powinna się podobno nadać;)
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
mind
Posty: 36
Rejestracja: pt cze 03, 2011 3:43 pm
Lokalizacja: wrocek;p

Re: Klatka i nie tylko-pytanie

Post autor: mind »

mikanek pisze:tak może być żwirek np. pinio i na Twoim miejscu od początku uczyłabym szczury załatwiania do kuwety, czyli stawiasz na dole pojemnik ze żwirem i tam sukcesywnie znosisz szczurze kupki...powinny załapać, wtedy lepiej jak nie mają na całej podłodze tego żwiru bo jednak twarde te pałeczki ;)
tylko to nie paleczki bardziej takie cos;D ale tez twarde;D
Obrazek
a jakby mu tak trawy pozrywać(np. po koszeniu) i wymieszać z tym? miałby mięciutko:D
Z góry przepraszam za:
-głupie pytania(zaczynam dopiero)
-brak polskich znaków gdzieniegdzie- staram się przyzwyczaić do pisania polskimi;) zawsze alt był mi dość obcy;D
-za interpunkcję;) czasami lecę bez kropek, przecinków itp.;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”